передплата Українською | In English

№11, червень 2008

Автобуси проти заторівАвтобуси проти заторів

Про досвід Луцької міської ради, який може бути запозичений іншими містами, в неформальній обстановці журналістам розповів мер Богдан Шиба під час прес-конференції в Києві.

Не таємниця, що розв’язати транспортну проблему вкрай необхідно не лише для мегаполісів, а й для міст із меншою кількістю населення, зокрема обласних центрів. Наприклад, у Луцьку за рахунок коштів міського бюджету придбано 46 великогабаритних автобусів місцевого виробництва, а також чотири тролейбуси корпорації «Богдан» (до якої входить і Луцький автомобільний завод). Отже, на основних маршрутах перевезення тепер здійснюється комунальним транспортом. Якщо торік центральними вулицями міста рухалося більш як 500 малогабаритних маршруток, нині працює лише 250 автобусів. У такий спосіб практично вдалося ліквідувати затори в центрі міста, які постійно утворювалися в години пік.

Другий перспективний напрям, на який звернув увагу Богдан Шиба, — презентований за участю Першого віце-прем’єра Олександра Турчинова пілотний проект «Система теплопостачання міста Луцька», що фінансуватиметься з державного та міського бюджетів. Наразі теплоакумулювальну систему вже встановили в одній із міських шкіл, а також розробили проект ефективного теплопостачання із застосуванням когенерації (комбінованого виробництва електричної енергії та тепла).

Відповідаючи на запитання журналістів про врегулювання в місті земельних відносин, мер сказав: «Постанова Кабміну «Про порядок проведення аукціонів» якраз і мала на меті зупинити зловживання там, де аукціони досі не проводилися. Вільні земельні ділянки в Луцьку продають виключно на аукціонах. Для зайнятих наділів установлені коефіцієнти — 3,1. Саме в стільки разів збільшується оціночна вартість, яку подає замовник, і ціна наближається до ринкової».

Плакат - брат барикад

Останні новини

Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз – Боррель Сьогодні, 25 вересня

Французькі депутати хочуть розслідувати ймовірне російське фінансування партій Вчора, 24 вересня

Зеленський доручив МЗС відреагувати на постачання Іраном безпілотників Росії Вчора, 24 вересня

Президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН Вчора, 24 вересня

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні 23 вересня

23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ 23 вересня

Берлусконі напередодні виборів спричинив скандал заявами про вторгнення Путіна 23 вересня

Трибунал для Путіна, Захід коментує ядерні заяви РФ, Ізраїль продає "Залізний купол": новини дня 23 вересня

Пентагон: ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України 23 вересня

Зеленський утворив робочу групу для створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ 22 вересня