№10, травень 2008

«Серед мільярда бідних — кожен тридцятий наш співвітчизник»«Серед мільярда бідних — кожен тридцятий наш співвітчизник»

2008-го виповнюється 60 років Загальній декларації прав людини, проголошеній Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, що відтоді відзначають як Міжнародний день прав людини.
З нагоди цього ювілею ООН разом з організаціями-партнерами в усьому світі 10 грудня 2007 року розпочала річну кампанію
під гаслом «Людська гідність та справедливість для всіх нас».
В її рамках координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннелл та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Ніна Карпачова підписали Меморандум про партнерство між Представництвом ООН в Україні та українським Омбудсманом.
14 квітня 2008 року у Верховній Раді України відбулася міжнародна конференція «Сучасні виклики правам і свободам людини», присвячена 10-й річниці створення інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та 60-й річниці Загальної декларації прав людини. У конференції брали участь представники Міжнародного та Європейського інститутів Омбудсмана, відомі правозахисники з усіх континентів, омбудсмани країн — членів Європейського Союзу та СНД, представники усіх гілок української влади, науки, громадських організацій, дипломатичного корпусу.
Ніна Карпачова навела дані про те, що понад мільярд людей на планеті страждають від бідності. Для них фундаментальні права й свободи залишаються ілюзією. «Серед мільярда бідних — кожен тридцятий наш співвітчизник», — сказала український Омбудсман. Соціально-економічне розшарування суспільства спричинює численну трудову міграцію, загострює прояви расизму, ксенофобії, інших форм нетерпимості, що призводить до масових порушень прав людини.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також назвала актуальні для України проблеми: торгівля людьми, боротьба з безпритульністю (особливо дитячою), поширення насильства над дітьми та жінками, дотримання прав людини у місцях позбавлення волі тощо.

Президент України Віктор Ющенко підкреслив, що за 10 років свого існування «інститут Омбудсмана довів свою необхідність та ефективність, став органічною частиною системи правового захисту в Україні. Ми маємо підвищити його значення, й робота в цьому напрямку вже проводиться. Зокрема, я підтримав пропозицію Уповноваженого про співробітництво у забезпеченні прав ув’язнених, започатковано спільні перевірки представниками Президента й Омбудсмана стану справ у в’язницях і колоніях. Кожен має отримати реальну можливість звернутися до найближчого представника Омбудсмана хоча б на рівні обласного центру. За моїм дорученням буде надано відповідну підтримку з боку місцевих адміністрацій».

Автор: Світлана ФІЛОНЕНКО

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата