№10, травень 2008

Свято тих, хто зберігає скарбиСвято тих, хто зберігає скарби

18 травня – Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв – професійне свято хранителів загальнолюдської культури та національних цінностей – запроваджено 1977 року за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.

Прийнято вважати, що саме через музеї суспільство засвідчує своє ставлення до історико-культурної спадщини. З цим важко не погодитися: збираючи пам'ятки матеріальної й духовної культури, музеї провадять велику науково-просвітню та виховну діяльність.

Ще 2006 року Президент України наголосив на необхідності створення належних умов для збереження творів мистецтва, зокрема в Національному художньому музеї. Тоді були надіслані листи з відповідними дорученнями Прем'єр-міністру України та київському міському голові. На жаль, і досі держава не почала дбати про національні цінності справді цивілізовано, з цілковитою відповідальністю. Стосується це й спорудження українського Лувру – музейного комплексу «Мистецький арсенал». Та все ж хочеться сподіватися, що багатофункціональний музейний простір, в  якому планується повною мірою представити українське мистецтво, вперше буде витворено за світовими канонами, з перспективою презентацій міжнародних виставкових проектів.                          

Автор: Микола ЯСЕНЬ