передплата Українською | In English

№10, травень 2008

Сім чудес «Медоборів»Сім чудес «Медоборів»

Є в селі Конопківка на Тернопільщині санаторій «Медобори», не схожий на жоден з існуючих сьогодні в Україні. А його працівники твердо переконані, що й на теренах усього СНД у нього немає гідного аналога. Гадаєте, вони помиляються? Спробую переконати шановних читачів у протилежному.

Розпочнемо з того, що бальнеологічний курорт на цьому місці виник два століття тому. Його засновником став тодішній землевласник барон Ян фон Конопка. На елітному курорті цілющою місцевою водою охоче лікувалася місцева знать. Проіснувала «баронівська» оздоровниця 70 років, поки її не знищила пожежа. Лише в другій половині ХХ століття повернулися до дослідження й повторного освоєння конопківських підземних багатств. Результатом отих наукових розвідок і стало народження в 1988-му «Медоборів». Відтоді кількість недуг, які досить успішно перемагають у санаторії, мало не щороку збільшується. Не обтяжуватиму увагу читачів їхнім довжелезним переліком, а відішлю до медоборівського сайта в Інтернеті: www.medobory.com.ua. Зазначу лише, що конопківська оздоровниця за широтою лікувального спектра цілком могла б позмагатися за місце в Книзі рекордів Гіннесса.

Ну де ви ще знайдете санаторій, котрий природа так щедро обдарувала б своїми багатствами?! По-перше, край, де розташувалися «Медобори», вражає своєю унікальною красою й екологічною чистотою, за що здобув почесну назву «Подільської Швейцарії». По-друге, саме тут зцілюють водою «живою» та водою «мертвою».

— У нашому краї таких джерел чимало, — розповідає головний лікар санаторію Василь МАРТИНЮК. — Місцеві жителі з незапам’ятних часів використовували їх, аби позбутися різноманітних хвороб. А вчені протягом десятиліть вивчали цілющі властивості мінеральних вод, розробляли методики лікування. Вони й лягли в основу нашої лікувально-оздоровчої діяльності.

«Мертвою» тут називають натрій-хлоридну йодобромну воду — справжню скарбницю мінеральних компонентів. За своїми лікувально-оздоровчими властивостями вона нічим не поступається відомішій моршинській. А «жива» — це сірководнева вода, багата на органічні компоненти та здатна скласти серйозну конкуренцію популярній «Мацесті».

По-третє, перебуваючи в «Медоборах», більшість відпочивальників не проминуть нагоди повалятися в «болоті», тобто отримати сульфатно-гідрокарбонатну пелоїдотерапію. По-четверте, в санаторії застосовують і болюсотерапію. І в цьому тутешня природа підсобила: поруч із оздоровницею виявили поклади лікувальної голубої глини. Але, мабуть, однією з найоригінальніших «фішок» конопківських ескулапів є пивотерапія (це, по-п’яте). Але не лякайтеся, нікого в санаторії на пивних алкоголіків не перетворюють.

— Із допомогою нефільтрованого «живого» пива, — пояснює Василь Мартинюк, — ми сьогодні лікуємо цілу низку недуг. Зокрема, захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової системи. У такому пиві, між іншим, міститься цинк — необхідний елемент для нормального функціонування чоловічої статевої системи. До речі, пацієнти, котрі пройшли лікувальний курс, цілком серйозно запевняли: «живе» нефільтроване крутіше за «Віагру» буде…

А ще конопківські оригінали примудрилися запрягти в лікувально-оздоровчий процес навіть… коней. Цю дивовижну методику називають іпотерапією (не забули про лік? Це — вже по-шосте). Із її допомогою лікують захворювання нервової системи й опорно-рухового апарату.

Сьомим медоборівським дивом, від якого й походить назва оздоровниці, є апітерапія. Для невтаємничених це — лікування медом. Санаторій має свою пасіку. Тому запашний солодкий продукт постійно присутній у раціоні відпочивальників. А ще теплої пори року пацієнтам призначають інгаляції з вуликів і вжалювання бджолами.

Пан Конопко, напевно, якби дізнався, що отим сьомим аж ніяк не вичерпується перелік медоборівських чудес, щиро позаздрив би гідним продовжувачам започаткованої ним справи. І, поза сумнівом, пишався б, що санаторій продовжує успішно розвиватися й оновлюватися. Причому модернізовано й осучаснено тут не лише житловий фонд, а й поступово оновлюється та розширюється лікувальна база. Шкодую, але площі навіть усього нашого журналу забракло б для детальної розповіді про всі медоборівські «фішки». Тому від щирого серця раджу: не виснажуйте себе міркуваннями, де найкраще відпочити й водночас оздоровитися, а вирушайте до Конопківки. Їй-богу, не пошкодуєте.

Автор: Наталка СЕМИВОЛОС

Плакат - брат барикад

Останні новини

Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз – Боррель Сьогодні, 25 вересня

Французькі депутати хочуть розслідувати ймовірне російське фінансування партій Вчора, 24 вересня

Зеленський доручив МЗС відреагувати на постачання Іраном безпілотників Росії Вчора, 24 вересня

Президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН Вчора, 24 вересня

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні 23 вересня

23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ 23 вересня

Берлусконі напередодні виборів спричинив скандал заявами про вторгнення Путіна 23 вересня

Трибунал для Путіна, Захід коментує ядерні заяви РФ, Ізраїль продає "Залізний купол": новини дня 23 вересня

Пентагон: ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України 23 вересня

Зеленський утворив робочу групу для створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ 22 вересня