передплата Українською | In English

№8, квітень 2008

Футбол як трансформатор іміджу

25 березня в Українському домі відбувся Х Конгрес ділових, наукових і творчих кіл України. Основна тема форуму — «Євро-2012» — крок до європейського визнання України». Присутній на конгресі Євген Вілінський із Національного агентства з питань підготовки і проведення «Євро-2012» наголосив, що ця подія має об’єднати всю країну, незалежно від політичних уподобань. «Це шанс модернізувати Україну, зробити її комфортнішою, красивішою й дружелюбнішою і до гостей, і до своїх громадян», — зауважив він.

Нині розроблено практично всю нормативну базу, що має сприяти залученню інвесторів до участі в підготовці «Євро-2012». Адже тільки 5 млрд. доларів із 25 необхідних для гідного проведення чемпіонату виділяє держава.  Решта коштів має надійти від інвесторів — зарубіжних та українських, а для цього в Україні повинен бути сприятливий інвестиційний клімат.

Підготовка до чемпіонату відбуватиметься в чотири етапи: будівництво спортивних об’єктів, аеропортів, готелів і доріг. Стратегія розміщення гостей має забезпечити життєздатність побудованих об’єктів і після «Євро-2012». Усі етапи передбачають участь приватних інвесторів, що особливо наголошувалося на конгресі. Адже його учасники та гості — це ділова еліта, не байдужа до стану справ у державі.

Найбільшу турботу в Національного агентства з питань підготовки до «Євро-2012» викликають аеропорти України. За підрахунками, 70  відсотків гостей прибуватиме в Україну саме повітряним шляхом, а не автомобілями та поїздами. Нинішній проект переведення аеропортів із комунальної до державної власності в агентстві вважають недоцільним, бо цей процес затягнеться на роки, а реконструкція має розпочатися вже сьогодні. 

«Євро-2012» — спільний проект України та Польщі. У поляків уже працює спрощена процедура прийняття рішень щодо будівництва об’єктів чемпіонату. Тепер черга за Україною.   

Автор: К. Б.

Плакат - брат барикад