№5, березень 2008

Палац – громаді!Палац – громаді!

Палац культури на баланс сільради ми взяли в листопаді 2005 року. До того він був власністю сільськогосподарського закритого акціонерного товариства ім. Т. Г. Шевченка і не ремонтувався майже тридцять років. Свого часу це сільгосптовариство оголосили банкрутом, і палац, звісно, зубожів. Проте сільрада з цим не змирилася й стукала в усі двері, щоб узяти осередок культури під свою опіку.

Активними помічниками сільському голові в цій справі стали депутати Світлана Нурієва, Віктор Тоболі, Тетяна Жук. Їхні наполегливі звернення до правління господарства дали свій результат. Річ у тім, що будинок культури був у заставі за борги перед кредиторами згаданого сільгосптовариства. З допомогою депутата райради Валентини Криволап ми погодили схему передачі будинку культури на рівні районної виконавчої служби, податкової інспекції, райдержадміністрації, райради та прокуратури. Отримавши дозвіл, повністю замінили дах, відремонтували вікна й двері, зробили косметичні ремонти сцени, музичної вітальні, кабінету директора, фойє, танцкласу, дискозалу, роздягальні. На це витратили 155 тисяч гривень. І ще більш як на 20 тисяч гривень придбали звукову апаратуру, магнітофон, пошили сценічний одяг та завіси на вікна.

Залишалася проблема з опаленням – без тепла все було б марним. І тут на допомогу сільраді прийшла ініціативна людина, депутат нашої Жовтневої райради Тетяна Єманіна. Завдяки їй із бюджету Жовтневого району було виділено на будівництво котельні 160 тисяч гривень. Тож щасливі й усміхнені жителі сіл Шевченківської сільради зустрічали 2007 рік у теплому будинку культури.

А вже на початку минулого року за пропозицією сільських депутатів було зроблено ремонт танцкласу, роздягальні та коридору, витративши на це 3 тисячі гривень власних коштів.

Депутат сільради Тетяна Згурська принципово підійшла до кадрової комплектації закладу культури: на роботу приймаються лише високопрофесійні фахівці з вищою та спеціальною освітою. Тож нині маємо хоровий колектив, вокальний ансамбль, дитячий хор, студію бальних і спортивних танців. Загалом у художній самодіяльності беруть участь 135 осіб, серед них 10 депутатів сільради. Посаду директора палацу культури обіймає Дарія Матієк, депутат сільради трьох скликань, яка народилася й виросла в нашому селі.

Сільський глядач завжди спішить до культурного центру, де вирує мистецьке життя. Останнім часом стали популярними конкурсні вечори, виступи місцевих команд клубу веселих і кмітливих, тематичні заходи. На «ура» пройшов танцювальний вечір «Танці з зірками-3», у складі журі якого були свої «Чапкіс», «Литвинов», «Коляденко». Глядачі визначали найкращі танцювальні пари бурхливими оплесками. Ініціатором і душею цих заходів стала депутат сільради Людмила Доній.

А ось депутат Жанна Жидких – велика шанувальниця бального танцю. З її легкої руки вже понад три роки функціонує студія спортивного бального танцю «Мажор», якою керують майстри спорту міжнародного класу Олександр і Маргарита Шаргуленки. У студії займаються 30 дітей, є вже й свої чемпіони – учасники відкритого чемпіонату Східної Європи та відкритого кубка України зі спортивних танців Леонід Костянтинов і Олена Михайлюк.

Наші односельці – палкі прихильники хорового співу. Ще 1991 року в селі організували хоровий колектив, який нині має звання народного. З 1995 року ним керує професіонал Тетяна Торканевська, акомпаніатор – Людмила Кузьменко. Ці дві чудові жінки, теж депутати сільради, відроджують народну пісню. Учасники хору мають різні професії та різний вік, але всіх їх об'єднує любов до співу.

Депутати сільради націлюють працівників палацу культури на роботу з різними групами населення. Для пенсіонерів і людей похилого віку за підтримки депутата сільради Антоніни Трофименко працює клуб «Не журись, пенсіонере», на засідання якого запрошуються лікарі, вчителі, працівники сільради, центру соціального захисту населення та учасники художньої самодіяльності.

А ось для дітей та підлітків проводять конкурсні вечори «Панянка Весна», «Панянка Осінь», «Я – українка».

Щороку 1 червня на майдані біля палацу культури відбувається традиційний конкурс дитячого малюнка на асфальті, у якому беруть участь юні художники віком від 6 до 12 років. Фермери та підприємці надають сільраді спонсорську допомогу для придбання призів і нагород.

Уже стало доброю традицією залучати спонсорів до проведення культурно-масових заходів. Так, за рахунок фермерських господарств провели свято до Дня працівників сільського господарства. Фермери надали свою продукцію для проведення розіграшу призів, конкурсних ігор, сувеніри для учасників художньої самодіяльності.

Мені, як сільському голові, відрадно, що палац культури села Шевченкове визнавався одним з найкращих серед культурно-освітніх закладів Жовтневого району, нагороджувався цінними подарунками.

Депутати сільради впевнені: без дитячих садків, шкіл, закладів культури село не має майбутнього. А ще вони знають: люди обрали їх, як найдостойніших, і тому роблять усе можливе для розв'язання будь-яких проблем громади.

Автор: Ольга ОЛЯНИЧ

Останні новини

Байден відмовляє Ізраїль від ударів по нафтових об’єктах Ірану 05 жовтня

"Торгова війна" ЄС і Китаю, Молдову лякають путчем, рішення ЄС про сосиски: новини дня 05 жовтня

Литва визнала Корпус вартових ісламської революції терористами і закликала ЄС брати приклад 04 жовтня

Оборонний бюджет Польщі на 2025 рік буде рекордним 04 жовтня

Фіцо мріє про "нормальні відносини з РФ" після війни в Україні 03 жовтня

Україна отримала систему Patriot від Румунії 03 жовтня

У Польщі вітають крок України в бік відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії 03 жовтня

Сибіга і Сікорський не мали у Варшаві офіційної зустрічі, але перетнулись на "дружню розмову" 02 жовтня

У Франції відхилили ініціативу ультралівих щодо імпічменту Макрону 02 жовтня

Суд ЄС підтвердив законність заборони на юридичні послуги для російських компаній 02 жовтня