№5, березень 2008

Двісті хвороб – під прес

Підозрюю, мало не кожен з нас свого часу став жертвою чергового «цілителя» або повірив у незвичайні властивості нових ліків, біодобавок, приладів… Немов загіпнотизовані щедро змальовуваними перспективами негайного й остаточного позбавлення від усіх болячок, ми не вельми переймалися питанням, хто ж пропонує нам нову «панацею». Чи має бодай середню медичну освіту сучасний псевдогіппократ? Де й на кому випробовувався новий метод зцілення, пристрій, нібито здатний творити дива?.. Добре, коли в результаті потерпав лише вміст нашого гаманця. Але ж нерідко траплялися та, на превеликий жаль, трапляються випадки заподіяння шкоди здоров’ю, іноді – навіть непоправної.

Тому відразу інформую шановних читачів: метод пневмопресингу, про який ітиметься, відомий науці понад двісті років. Щоправда, й телефону Томаса Едісона вже виповнилося понад сто п’ятдесят. Але яка нездоланна прірва пролягла між слухавками XІХ і ХХІ століття ?! Те саме можна сказати і про створений доктором технічних наук, професором, викладачем кафедри біокібернетики та космічної медицини Національного авіаційного університету Ігорем ТАРШИНОВИМ «Біорегулятор-004М» – прилад, в основу котрого покладено метод об’ємного пневмопресингу. Однак перш ніж розповісти про це справжнє диво (без жодних лапок і перебільшень) медичної техніки, здатне успішно боротися з понад двома сотнями хвороб, переповім історію його виникнення. Зворушливу до сліз.

Біорегуляція. Початок

Дружині Ігоря Таршинова Людмилі зробили онкологічну операцію. Після неї в жінки розпочався лімфостаз. Одна нога порівняно з іншою потовстішала на 14 сантиметрів. Хвороба швидко прогресувала. Жінці призначили інвалідність, а щодо подальшого лікування медики безпомічно розводили руками. Із великими труднощами пані Таршиновій вдалося потрапити до однієї з київських клінік, де випробовувався апарат, дуже схожий на німецький «Лімфомат», що його випускає з 1913 року фірма «Bёssel». Але прилад «заклинило» саме на Людмилі Олександрівні. Не зміг його відремонтувати навіть справжній майстер–золоті руки, такий висококваліфікований фахівець, як Таршинов, бо фірма, оберігаючи свої секрети, вжила заходів проти стороннього втручання – плати було залито лаком. Не довго роздумуючи, вчений, прагнучи врятувати дружину, сконструював прилад сам. Після 10 сеансів жінка, вдягнувши черевички на високих підборах, пішла дивувати свого онколога. Вражений побаченим, лікар вигукнув: «Таких апаратів потрібні тисячі, а не один!» І тим самим поклав початок епопеї «біорегуляції» на українських теренах.

Упродовж майже шістнадцяти років існування наукової організації «Інститут технологій оздоровлення (ІТО) «Нове у медицині», створеної подружжям Таршинових, доленосну фразу онколога неоднораз повторювали його колеги – представники багатьох галузей, підкреслю особливо, офіційної медицини. Річ у тім, що перш ніж пускати творіння своїх рук, так би мовити, в люди, винахідник і його дружина, місяцями оббиваючи пороги численних державних установ і закладів, доклали, по суті, титанічних зусиль до того, аби «Біорегулятор» оцінили професіонали.

Новинку досліджували в Київському військовому госпіталі Міністерства оборони України, НДІ хірургії і трансплантології імені О. Шалімова, НДІ неврології та психіатрії, Інституті онкології АМНУ, Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Шупика. (Список цей набагато довший, навела передусім «найваговитіші» назви.) З 1998 року аппарат працює на антарктичній станції «Академік Вернадський», де вивчають його можливості у психореабілітації представників небезпечних професій після впливу на них іонізуючого випромінювання жорсткого ультрафіолету й високого магнітного поля (цю тему продовжено до 2010-го). Починаючи з 2007-го ефективність «Біорегулятора» досліджують на кафедрі очних хвороб у Медичній академії імені О. Богомольця.

Так-от, не змовляючись, найавторитетніші експерти дали найвищу оцінку можливостям і якості приладу. При цьому перелік протипоказань практично відсутній. (ІТО не бере пацієнтів при інфекційних та онкологічних захворюваннях, поточному інсульті та інфаркті, бо не дозволяє приміщення, в якому неможливо розмістити стаціонар.) На відміну від довжелезного переліку показань: діабетичні ангіопатії кінцівок, лімфостази, облітеруючий ендартеріїт, прогресуюча мускульна атрофія, варикозне розширення вен, трофічні виразки, радикуліти, остеохондрози, поліартрити, дистонія, захворювання кровоносної та лімфосистеми, гіпертонія, ревматизм… До того ж «Біорегулятор» Таршинова допомагає в 5–6 разів швидше відновити працездатність після інсультів і переломів, підвищити рівень гемоглобіну, вивести з організму різноманітні шлаки й радіонукліди, підвищити тонус, поліпшити зір, пам’ять і ще багато-багато чого.

 «Що ви собі дозволяєте?»

– Дослідження можливостей методу, – розповідає Людмила ТАРШИНОВА, – відбувалося за державним тематичним планом і, відповідно, фінансувалося державою. Завдяки цьому було проведено серйозні клінічні випробування, під час яких доведено високу результативність методу в лікуванні хворих у різних галузях медицини: ендокринології, хірургії, клініці внутрішніх хвороб, ортопедії, неврології, психіатрії, комбустології тощо. Пам’ятаю, коли вперше прийшла до тодішнього головного судинного хірурга МОЗ І. Сухарєва та сказала йому, що з допомогою «Біорегулятора» можна уникнути хірургічних операцій у разі варикозного розширення вен, облітеруючого ендартеріїту, діабетичної гангрени, Іван Іванович розсердився й зі словами «Що ви собі дозволяєте?» вийшов зі свого кабінету, даючи зрозуміти, що не хоче розмовляти про «нісенітниці». Однак після того, як в інституті імені Шалімова відбулися клінічні випробування методу і я прийшла вже для того, щоб забрати апарат, Сухарєв обурився знову: «Що ви собі дозволяєте? Адже з його допомогою лікуються хворі, навіть черга існує». Отож «Біорегулятор» і досі працює в фізіотерапевтичному кабінеті Інституту експериментальної хірургії.

За роки діяльності ІТО «Нове у медицині» – розробника, виробника, користувача та продавця унікальної медтехніки – апарат «прописався» в багатьох закладах охорони здоров’я, як державних, так і приватних, у санаторіях, косметологічних клініках. Застосовувався для реабілітації олімпійських команд України при фізичних і психічних перенавантаженнях у Солт-Лейк-Сіті, в Афінах, Турині. І нині використовується для реабілітації спортсменів в олімпійському центрі в Кончі-Заспі. Проте все одно «Біорегуляторів» катастрофічно не вистачає, що засвідчують довжелезні черги бажаючих пролікуватися на них. На різних рівнях, у тому числі й на найвищому урядовому, приймалися рішення про запровадження методу в найширшу практику. Але загальновідомо, з якою калейдоскопічною швидкістю змінюються в нас уряди… І доводиться ІТО, позбавленому належної державної підтримки, наразі розраховувати лише на власні сили.

Нам, мабуть, подобається наступати на одні й ті самі граблі, вперто відкидаючи можливість появи «пророків у своїй Вітчизні». Складається враження, що українським можновладцям більше до снаги лікуватися за великі гроші на зарубіжній ліцензійній апаратурі, аніж за малі (і з більшим ефектом) – на вітчизняній. Якщо й надалі в нашій державі так «активно» підтримуватимуть мислячих людей, генераторів ідей, то не за горами той час, коли поліпшувати своє здоров’я матимуть змогу на рідних теренах лише самі «небожителі» й товстосуми. Тим часом подружжю Таршинових уже кілька разів пропонували продати ліцензію за чималенькі гроші. Вони цього не зробили. Наразі. Але чи не забракне в них, урешті-решт, сил битися головою в глуху стіну байдужості?..

Єдиний в Україні

Справді унікальне оснащення – апаратний комплекс «Біорегулятор-004М» захищений понад 35 патентами на винаходи, дозволений МОЗ до серійного виробництва та використання в медичній практиці, увійшов у Реєстр нововведень МОЗ України за № 109/15/01, а також у навчальний посібник «Рефлексотерапія» для студентів медичних вузів. Єдиний в Україні нагороджений Золотою медаллю Всесвітньої організації інтелектуальної власності при ЮНЕСКО 2002 року та 2006-го відзнакою цієї ж організації, котра визнала ІТО в номінації «Медицина» кращою інноваційною організацією року.

Уже два роки в Київському міському центрі «Психічне здоров’я дітей і підлітків» досліджують особливості психопатології мозкового кровообігу дітей і підлітків при органічних ураженнях головного мозку. Попередні результати висвітлив у своїй статті «Застосування пневмопресингу в дитячій психології» заслужений діяч науки і техніки України, професор, доктор медичних наук Анатолій Чуприков.

Ось що пише видатний учений: «Зайве наводити статистичні викладки про значне поширення психоневрологічних розладів серед дітей і підлітків України. За деякими захворюваннями головного мозку Україна випереджає європейські країні, а, наприклад, за дитячим аутизмом стрімко наближається до європейських показників. …Терапевтичні ефекти пневмопресингу, реалізовувані, як відомо, через механізми оптимізації мікроциркуляції судинної системи (у тому числі й у головному мозку) й лімфодренажу, можуть бути корисні в комплексній терапії дітей і підлітків з психоневрологічними захворюваннями. Таких дітей до 80–85% і підлітків до 60–65% у загальній популяції хворих дітей і підлітків. Застосування пневмопресингу в дитячій психоневрології може істотно зменшити фармакоінтервенцію у дітей, котрі лікуються, зокрема, у дітей з гіперактивністю й синдромом дефіциту уваги. При розумовій відсталості, епілепсії, недоумкуватості дія пневмопресингу помітна й позитивна. Пневмопресинг наче знімає перешкоди в розвитку психіки дитини, й вона, так би мовити, починає надолужувати згаяне…

За найскромнішими розрахунками при широкому запровадженні пневмопресингу в оздоровчу практику дітей і підлітків України знадобиться не менш як 900–1000 екземплярів апарата й не менше 500 медсестер, підготовлених для роботи з ними. Такого роду державні інтереси диктують необхідність розширення виробництва та навчання лікарів і персоналу, тобто Міністерство охорони здоров’я країни повинне завчасно та реалістично підійти до розв’язання цієї проблеми».

Коментарі, як то кажуть, зайві. Нагадаємо лише: йдеться про майбутнє України.

Автор: Наталка СЕМИВОЛОС

Останні новини

Зеленський відкинув ультиматум Путіна: Він займається відродженням нацизму Сьогодні, 15 червня

Данія підписала меморандум про закупівлю зброї в українських виробників Вчора, 14 червня

Канада оголосила черговий пакет санкцій проти Росії Вчора, 14 червня

Україна та США підписали 10-річну безпекову угоду Вчора, 14 червня

Зеленський: Угода зі США містить положення щодо поставок Patriot та F-16 Вчора, 14 червня

Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов’язуючою – Жовква Вчора, 14 червня

WP: У США визнають, що Трамп зможе скасувати безпекову угоду з Україною Вчора, 14 червня

На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією Вчора, 14 червня

Пісторіус: Німеччина передає Україні чверть своїх систем Patriot, більше - не може Вчора, 14 червня

Україна та Японія підписали безпекову угоду 13 червня