№5, березень 2008

Щоб пити шампанське, не варто ризикувати

Лідеру страхового ринку України – Кримській страховій компанії виповнилося 15 років. У рейтингу фінансової стійкості й економічної надійності КСК посідає 7-ме місце серед 450 компаній України. КСК входить до топ-сотні кращих компаній фінансового сектору України, а за показником виплат – одна з найщедріших серед них.
За 15 років роботи КСК жодного разу не затримала виплати страхового відшкодування, навіть якщо вони становили значні суми.

Згадати хоча б стихійне лихо, що сталося 11 листопада 2007 року у південно-східній частині Криму. Чотири судна затонули в Керченській протоці, грузинський суховантаж пішов на дно на траверзі мису Херсонес. П’ятибальний шторм пошкодив в Артилерійській бухті в Севастополі набережну і змив у море торговельне устаткування кількох ресторанів. За офіційними даними, на відбудовні роботи знадобиться 14 мільйонів гривень. Фактичні витрати будуть ще більші.

За всієї обмеженості міського бюджету з нього вже спрямовано кошти на відновлення пошкоджених котелень, ліній електропостачання та інших об’єктів комунальної власності. А от громадянам і суб’єктам господарської діяльності збиток, завданий їхньому майну, якщо воно не було застраховане, доведеться відшкодовувати самотужки.

У таких випадках щастить тільки тим, хто користується цивілізованими методами захисту свого рухомого й нерухомого майна. Напевно, не перебільшимо роль в історії Кримської страхової компанії, якщо вважатимемо її заслугою відчутну допомогу людям на Кримському півострові в ті страшні дні.

– Проведено незалежну експертну оцінку втрат, яких зазнали внаслідок стихії наші клієнти, – каже генеральний директор Кримської страхової компанії І. Більдер. – Страхові виплати здійснено в повному обсязі: у зв’язку з потонулим причалом, загибеллю яхти, пошкодженням плавкрана і будинку Севастопольського акваріума.

Сума збитку дуже велика. Також є виплати за будинки й квартири громадян. Наприклад, шторм зірвав сайдинг із зовнішньої частини будинку на мисі Феолент. Під час шторму знесло покрівлю з даху будинку і залило квартиру.

Тож пом’якшити удар стихії удалося тільки тим, хто завчасно застрахував своє майно й життя. Так, після такого страшного збитку від безтурботності кількість клієнтів компанії зросла. Та за статистикою в Україні поки що застраховано 6–7 відсотків ризиків, хоча у світі цей показник у 15 разів більший. Зарубіжний досвід у цій сфері в нас чомусь не поспішають запозичати цілковито. Але у Вітчизні ризиків, погодьтеся, не менше. Та люди живуть і покладаються на те, що якось воно буде. А коли втрачають майно, здоров’я, згадують приказку: «Якби знав, де впадеш, то б соломки підстелив». Але невеликі суми страхових внесків можуть ой як допомогти, коли приходить біда. Ощадливість виправдана, а коли вона є ще й гарантією пом’якшення життєвих викликів – удвічі. Так і страхові послуги: сплачуючи страхову суму, витрачаєте малу частину своїх коштів, щоб урятувати більшу.

На жаль, із 480 потерпілих від вибуху газу в житловому будинку в Дніпропетровську ніхто не застрахував свою квартиру. І якщо донині було важко припустити вибух газу у квартирі і страхувати своє житло саме від цього ризику, то інші, очевидніші виклики, на жаль, також залишаються поза увагою людей.

Ось статистика: в Україні в зоні сейсмічної небезпеки проживає 11 мільйонів осіб. П’ять відсотків внутрішнього валового продукту країни щорічно витрачається на погашення збитків від техногенних катастроф і стихійних лих. Тільки в Севастополі є два десятки підприємств, що належать до об’єктів підвищеної небезпеки. А візьміть до уваги ще й напруженість у зв’язку із збільшенням парку автотранспорту: щорічно в Україні трапляється більш як 200 тисяч дорожньо-транспортних пригод.

Скажете, автор статті наганяє страх, мовляв, агітує клієнтів. Це не зовсім так. Просто досвід багаторічної роботи в компанії підтверджує: береженого і Бог береже. А те, що примножується кількість клієнтів Кримської страхової компанії, безперечно, заслуга її керівника Ізабелли Аронівни Більдер – професіонала страхового бізнесу. Успішний менеджер, вона дібрала надійний колектив. Так, тут працюють переважно жінки. І це неспроста. Адже що не кажіть, а саме охоронницям сімейного вогнища притаманне загострене почуття самозбереження, яким вони і за службовим обов’язком у компанії діляться з іншими.

Головним видом діяльності Кримської страхової компанії завжди було морське страхування водного транспорту, екіпажів, вантажів, відповідальності судновласника. Лише три компанії в Україні, зокрема й КСК, працюють професійно у сфері страхування водного транспорту.

– У нашій компанії застраховано 60 морських суден, – розповідає І. Більдер. – З 2004 по 2007 рік КСК здійснила 14 виплат за страховими подіями на морі: щодо суден «Гесс і К» та «Радонеж», танкерів «Metin KA» та «Benymin K», теплоходів «Cjntaz Carrier», «Deycan», «Barka», «Barya», «Южный», бункерувальника «Рабочий» .

В історії КСК був такий випадок: у порту Ліверпуль (Англія) застрахований у компанії теплохід зробив навалювання на причал, унаслідок якого був пошкоджений. Кримська страхова компанія сплатила за ремонт судна в Іспанії. Нині на розгляді перебуває страхова справа з розливання нафтопродуктів судном «Порада».

КСК має досвід і з інших видів страхування у великих розмірах. За останні два роки здійснила низку великих виплат за страхування наземного транспорту. Наприклад, викрадення «Лексусу» у Києві – 570000 грн.; конструктивна загибель автомобіля в Севастополі – 170000 грн., шкода, завдана транспортному засобу в розмірі 200000 грн. у місті Миколаєві; страхова подія у зв’язку із ДТП у місті Сімферополі – 280000 грн. та інше.

Діяльність КСК ліцензована за 17 видами страхування. Можливо, це й не всі випадки життя, але, як показує досвід кримських страховиків, – більшість. Щоб пити шампанське, не варто ризикувати.

Автор: Олександра ШибаЄва

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Дуда: Інциденти з ракетами РФ у повітряному просторі НАТО загрожують ширшою війною Сьогодні, 26 квітня

У Польщі хочуть змінити правила прихистку для українців із простроченими документами Сьогодні, 26 квітня

Зеленський назвав "Рамштайну" життєво важливі пріоритети для успіху України Сьогодні, 26 квітня

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня