№3, лютий 2008

Друга сесія продовжила почате на першійДруга сесія продовжила почате на першій

Урочисте відкриття другої сесії Верховної Ради шостого скликання, яке відбулося 5 лютого, на жаль, не усунуло суперечностей між більшістю й опозицією, а відтак і причини для розблокування роботи парламенту.
Голова парламенту Арсеній Яценюк закрив першу і відкрив другу сесію Верховної Ради, депутати намагалися затвердити порядок денний. Однак знову-таки через суперечності так і не дійшли згоди про порядок розгляду питань. Блокада тривала. Компроміс планувалося знайти під час консультацій Голови Верховної Ради з головами парламентських фракцій.

 

Голова Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації Ганна ГЕРМАН: «Покажімо всім приклад, що ми керуємося здоровим глуздом і не відправляємо у відставку професіонала тільки тому, що змінилися прем'єр і уряд. Це буде прецедент для інших парламентських комітетів».

Члени Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації шістьма голосами з одинадцяти підтримали проект постанови Верховної Ради «Про звільнення Едуарда Прутніка з посади голови Держтелерадіокомітету», а також проект постанови «Про призначення Куруса І. Ф. на посаду голови Держтелерадіокомітету».

Комітет ВР України з питань свободи слова та інформації пропонує парламенту направити на доопрацювання проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації».

Одним із шляхів гарантування прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації є отримання відомостей про засновників масової інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Парламентарії вирішили створити робочу групу на чолі з народним депутатом Оленою Бондаренко щодо вдосконалення цього законопроекту.

Крім того, комітет рекомендує парламенту направити на доопрацювання законопроект «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна».

По коментарі щодо ситуації наш кореспондент звернувся до народних обранців.


Владислав Лук’Янов, Партія регіонів:

– Ми заблокували роботу Верховної Ради тому, що на засіданні були порушення Регламенту й домовленостей щодо тексту постанови стосовно НАТО. Також ми наполягали на тому, щоб після «переклички» Арсеній Яценюк заблокував картки відсутніх у залі депутатів «НУ–НС» і БЮТ.


Лілія ГригоровиЧ, «Наша Україна–Народна самооборона»:

– Для голосування  кількості депутатів достатньо, а от для переговорів – ні. Мені здається, що Партія регіонів потрапила у власний капкан і не знає, як вибратися з нього. Думаю, варто взяти роздруківку поіменного голосування за 19 червня 2003 року щодо національної безпеки України, де прямо вказано курс на євроінтеграцію, і відправити виборцям Донецька, Луганська, Криму…

Щодо можливості відкликання Головою парламенту свого підпису під «листом трьох» можу сказати, що Арсеній Петрович – людина серйозна і свій підпис ніколи й ніде не відкликав. Партія регіонів просто шукає привід для конфлікту. А я хочу дбати про національні інтереси, зважаючи, зокрема, й на нормативні акти червня 2003 року.

 

Микола КатеринЧук, «Наша Україна–Народна самооборона»:

– Комуністи й регіонали говорять про відкликання підпису Арсенія Яценюка під «листом трьох», однак наявність чи відсутність підпису не впливає на питання про участь України в реалізації ПДЧ.

Адже регламент Альянсу передбачає, що це питання візується підписом винятково Прем’єр-міністра України.

Позиція опозиції спрямована на зрив роботи парламенту. Про переговори, які відбувалися минулого тижня, мені важко щось сказати.

 

Катерина Самойлик, Комуністична партія України:

– Жодних домовленостей ані сьогодні, ані вчора між нами і більшістю не було. Наша вимога – відкликати підпис, а до питання НАТО повернутися тільки після референдуму. Більшості треба вміти визнавати й виправляти свої помилки. До речі, усі розуміють, що паузи потрібні лише уряду й Голові парламенту, бо сьогодні немає 226 голосів, щоб забезпечити результативне голосування. Як мені сказали, Арсеній Яценюк спочатку погодився відкликати свій підпис під «листом трьох», проте це викликало невдоволення, зокрема «НУ–НС». Тепер усім зрозуміло, що це аж ніяк не демократична коаліція, нею була саме наша, антикризова.

Автор: Олексій СИЩУК

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Польські ЗМІ розповіли, як Туск переконав Макрона змінити умови імпорту не на користь України Сьогодні, 28 березня

Шмигаль прибув на міжурядові переговори до Варшави Сьогодні, 28 березня

Болгарію чекають дострокові вибори: ще одна партія відмовилась формувати уряд Сьогодні, 28 березня

Вибір ідеальних чоловічих шкарпеток. Поради Сьогодні, 28 березня

Вибір майстер-класів у Києві Сьогодні, 28 березня

Чехія виділить кошти на свою ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України Сьогодні, 28 березня

ЄС розблокував пільги для України, Косово йде в Раду Європи, "коаліція бронетехніки": новини дня Сьогодні, 28 березня

ЗМІ: Заява Макрона про відправку військ в Україну розлютила американських посадовців Вчора, 27 березня

Словенія приєднається до ініціативи Чехії із закупівлі снарядів для України Вчора, 27 березня

Естонія готова підтримати прем’єра Нідерландів на посаду генсека НАТО Вчора, 27 березня