№3, лютий 2008

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я готовий бути вашим посередником, ініціатором змін до законодавства, тільки визначте пріоритети»Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я готовий бути вашим посередником, ініціатором змін до законодавства, тільки визначте пріоритети»

Так резюмував Голова Верховної Ради відверту розмову про наболіле. А відбулася вона на консультативно-дорадчій нараді за участю Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голів обласних, Севастопольської міської рад, Київського міського голови, голів міст обласних центрів. Запрошуючи до розмови очільників самоврядних громад різних рівнів, Голова парламенту окреслив тему зустрічі:

– Перед кожним прийняттям Закону України про Державний бюджет ідеться про децентралізацію, необхідність передавати фінансовий ресурс на місця, а на практиці відбуваються зворотні процеси. Думаю, проблема не так у площині Закону про Державний бюджет, як у загальній відсутності чіткого, системного підходу до місцевого самоврядування.

Хотів би почати з обговорення проекту закону України про внесення змін до Закону про Державний бюджет. Я високо шаную роль і місце Міністерства фінансів та Кабінету Міністрів у цьому процесі, їхню згоду на те, щоб у нас був нормальний процес внесення змін, не під столом, а з координацією всіх зусиль і винайденням можливих прийнятних рішень у частині надання відповідного фінансового ресурсу.

Наступне – це коротке обговорення Державної програми соціально-економічного розвитку, яка йде у комплекті зі змінами до Закону України про Державний бюджет.

Далі, власне, питання щодо місцевого самоврядування, в тому числі й у рамках імовірних змін до української Конституції. Президент створив Національну конституційну раду, і органи місцевого самоврядування не можуть бути усунені від цього процесу. Тому внесення змін до української Конституції та нормативно-правове й законодавче регулювання місцевого самоврядування маємо обговорити.

Хотів би повідомити, що зараз у парламенті перебуває 27 законів про внесення змін до законодавства про місцеве самоврядування. Просив би також обговорити житлово-комунальну реформу й установлення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергетичні ресурси. Це те, що сьогодні турбує всіх на місцях. А також висловити позицію стосовно закону про державні закупівлі, внесеного Президентом і вже схваленого комітетом.

І останнє – адміністративна реформа. Чому я не кажу «адміністративно-територіальна», бо, на моє переконання, спочатку необхідно розподілити державно-владні повноваження, а потім добиратися до територій, а не навпаки.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня