№3, лютий 2008

Давоський форумДавоський форум

Дві його сесії на теми: «Політика у галузі трубопровідного транспорту» і «Права людини на світовому порядку денному», а також засідання спеціальної секції «Український обід у Давосі», численні зустрічі та прес-конференції дали можливість українській делегації на чолі з Президентом
Віктором Ющенком уже вкотре підтвердити європейські
устремління нашої держави.

А на двосторонніх зустрічах Віктора Ющенка з держсекретарем США Кондолізою Райс обговорено питання відносин країн, календар двосторонніх контактів на 2008 рік та приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. Економічну і торговельну співпрацю Президент України обговорив також на зустрічах з президентом Європейського банку реконструкції й розвитку Жаном Лем’єром, прем’єр-міністром Малайзії Абдуллою Ахмадом Бадаві, президентами Нігерії У. М. Яр’Адуа та Афганістану Х. Карзаєм. Під час переговорів з лідером Консервативної партії Великої Британії Девідом Камероном Ющенко висловив сподівання й на підтримку в питанні внесення до нової базової угоди між Україною та Європейським Союзом положень про політичну асоціацію та економічну інтеграцію з ЄС. Важливими з точки зору майбутнього вступу України до СОТ, залучення інвесторів до національних проектів і проведення «Євро-2012» були зустрічі з Генеральним директором СОТ Паскалем Ламі та головним керуючим Нью-Йоркської фондової біржі Нієдерауером.

24 січня Віктор Ющенко зустрівся з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та запросив його до участі в Енергетичному форумі, що має відбутися в Києві у травні цього року. Також було оголошено, що Азербайджан побудує в Україні сучасний нафтопереробний завод і наразі розглядається проект поставок бакинської якісної світлої нафти до Парлуп (Чехія) через нафтопровід «Дружба».

Останні новини

Politico: ЄС у грудні погодиться почати переговори про вступ України Сьогодні, 04 жовтня

Байден запевнив союзників у НАТО і G7 в подальшій підтримці України Сьогодні, 04 жовтня

Axios: Адміністрація Байдена переконує союзників, що підтримка України триватиме  Вчора, 03 жовтня

Європарламент підтримав створення Українського фонду в €50 мільярдів Вчора, 03 жовтня

У Пентагоні заявили про готовність передати Україні ракети ATACMS Вчора, 03 жовтня

FT: Брюссель планує розморозити мільярди євро для Угорщини у пошуках підтримки України Вчора, 03 жовтня

Польща, Україна і Литва домовились перенести перевірки українського зерна до порту Клайпеди Вчора, 03 жовтня

Флот РФ фактично зазнав поразки у Чорному морі – Міноборони Британії Вчора, 03 жовтня

Хронічна обструктивна хвороба легень — чому виникає і як з нею боротися Вчора, 03 жовтня

Зеленський: санкційна пауза після 11-го пакета ЄС надто затягнулася Вчора, 03 жовтня