№3, лютий 2008

Брюссельські сигналиБрюссельські сигнали

Прагнення до тісної взаємодії з європейськими та євроатлантичними структурами продемонструвала Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Брюсселі наприкінці січня.

Під час перемовин із президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу було обговорено спільні дії з підготовки нової посиленої угоди між Україною і ЄС, подальшу лібералізацію режиму поїздок громадян України до Європейського Союзу та створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Пан Баррозу заявив, що питання угоди розглядатимуть на засіданні Ради з питань співпраці «Україна–ЄС» 10–11 березня нинішнього року, а створення зони вільної торгівлі розпочнеться одразу після вступу нашої держави до СОТ.

Президент Європарламенту Ганс-Герт Поттерінг під час обговорення з прем’єром питання енергетичної співпраці та реакції Росії на поглиблення співробітництва України і ЄС висловив переконання, що таке співробітництво та можливий вступ України до НАТО не мають зашкодити українсько-російським відносинам.

На зустрічі Юлії Тимошенко з Комісаром Європейського Союзу з питань торгівлі Пітером Мендельсоном досягнуто домовленості про вивчення можливих заходів із протидії контрабанді в Україну з ЄС. Комісар з питань зовнішніх зносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, обговорюючи з українським прем’єром питання двосторонньої співпраці, зазначила, що Європейська комісія закликатиме Польщу й Словаччину прискорити укладення угоди з Україною про малий прикордонний рух, щоб допомогти розв’язати проблемну ситуацію на україно-польському кордоні.

На засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту Прем’єр-міністр запропонувала ЄС спільно з Україною використовувати Чорне море для диверсифікації джерел енергопоставок та побудови нового газопроводу «Білий потік», котрий з’єднав би держави Центральної Азії з країнами ЄС. На засіданні Тимошенко також зазначила, що планує вирішити питання усунення посередництва в газопостачанні з РФ та ціноутворення на природний газ.

Порушувалася й тема політекономічної стабільності в самій Україні. Прем’єр-міністр Ю. Тимошенко висловила готовність підтримати кандидатуру Віктора Ющенка на наступних президентських виборах за умови, якщо очолюваний нею уряд матиме змогу ефективно працювати. Усередині коаліції, на переконання Ю. Тимошенко, є конкуренція, «але я хочу, – заявила вона, – щоб конкуренція була рушійною силою, а не руйнівною». Щодо конституційного процесу прем’єр висловилася за те, що новий Основний Закон має бути прийнято парламентом і підтримано на Всеукраїнському референдумі.

Фактично – це сигнал до створення можливості приймати новий Основний Закон.

 

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня