№3, лютий 2008

Брюссельські сигналиБрюссельські сигнали

Прагнення до тісної взаємодії з європейськими та євроатлантичними структурами продемонструвала Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Брюсселі наприкінці січня.

Під час перемовин із президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу було обговорено спільні дії з підготовки нової посиленої угоди між Україною і ЄС, подальшу лібералізацію режиму поїздок громадян України до Європейського Союзу та створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Пан Баррозу заявив, що питання угоди розглядатимуть на засіданні Ради з питань співпраці «Україна–ЄС» 10–11 березня нинішнього року, а створення зони вільної торгівлі розпочнеться одразу після вступу нашої держави до СОТ.

Президент Європарламенту Ганс-Герт Поттерінг під час обговорення з прем’єром питання енергетичної співпраці та реакції Росії на поглиблення співробітництва України і ЄС висловив переконання, що таке співробітництво та можливий вступ України до НАТО не мають зашкодити українсько-російським відносинам.

На зустрічі Юлії Тимошенко з Комісаром Європейського Союзу з питань торгівлі Пітером Мендельсоном досягнуто домовленості про вивчення можливих заходів із протидії контрабанді в Україну з ЄС. Комісар з питань зовнішніх зносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, обговорюючи з українським прем’єром питання двосторонньої співпраці, зазначила, що Європейська комісія закликатиме Польщу й Словаччину прискорити укладення угоди з Україною про малий прикордонний рух, щоб допомогти розв’язати проблемну ситуацію на україно-польському кордоні.

На засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту Прем’єр-міністр запропонувала ЄС спільно з Україною використовувати Чорне море для диверсифікації джерел енергопоставок та побудови нового газопроводу «Білий потік», котрий з’єднав би держави Центральної Азії з країнами ЄС. На засіданні Тимошенко також зазначила, що планує вирішити питання усунення посередництва в газопостачанні з РФ та ціноутворення на природний газ.

Порушувалася й тема політекономічної стабільності в самій Україні. Прем’єр-міністр Ю. Тимошенко висловила готовність підтримати кандидатуру Віктора Ющенка на наступних президентських виборах за умови, якщо очолюваний нею уряд матиме змогу ефективно працювати. Усередині коаліції, на переконання Ю. Тимошенко, є конкуренція, «але я хочу, – заявила вона, – щоб конкуренція була рушійною силою, а не руйнівною». Щодо конституційного процесу прем’єр висловилася за те, що новий Основний Закон має бути прийнято парламентом і підтримано на Всеукраїнському референдумі.

Фактично – це сигнал до створення можливості приймати новий Основний Закон.

 

Останні новини

Зеленський відкинув ультиматум Путіна: Він займається відродженням нацизму Сьогодні, 15 червня

Данія підписала меморандум про закупівлю зброї в українських виробників Вчора, 14 червня

Канада оголосила черговий пакет санкцій проти Росії Вчора, 14 червня

Україна та США підписали 10-річну безпекову угоду Вчора, 14 червня

Зеленський: Угода зі США містить положення щодо поставок Patriot та F-16 Вчора, 14 червня

Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов’язуючою – Жовква Вчора, 14 червня

WP: У США визнають, що Трамп зможе скасувати безпекову угоду з Україною Вчора, 14 червня

На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією Вчора, 14 червня

Пісторіус: Німеччина передає Україні чверть своїх систем Patriot, більше - не може Вчора, 14 червня

Україна та Японія підписали безпекову угоду 13 червня