№3, лютий 2008
Прагнення до тісної взаємодії з європейськими та євроатлантичними структурами продемонструвала Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Брюсселі наприкінці січня.
Під час перемовин із президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу було обговорено спільні дії з підготовки нової посиленої угоди між Україною і ЄС, подальшу лібералізацію режиму поїздок громадян України до Європейського Союзу та створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Пан Баррозу заявив, що питання угоди розглядатимуть на засіданні Ради з питань співпраці «Україна–ЄС» 10–11 березня нинішнього року, а створення зони вільної торгівлі розпочнеться одразу після вступу нашої держави до СОТ.
Президент Європарламенту Ганс-Герт Поттерінг під час обговорення з прем’єром питання енергетичної співпраці та реакції Росії на поглиблення співробітництва України і ЄС висловив переконання, що таке співробітництво та можливий вступ України до НАТО не мають зашкодити українсько-російським відносинам.
На зустрічі Юлії Тимошенко з Комісаром Європейського Союзу з питань торгівлі Пітером Мендельсоном досягнуто домовленості про вивчення можливих заходів із протидії контрабанді в Україну з ЄС. Комісар з питань зовнішніх зносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, обговорюючи з українським прем’єром питання двосторонньої співпраці, зазначила, що Європейська комісія закликатиме Польщу й Словаччину прискорити укладення угоди з Україною про малий прикордонний рух, щоб допомогти розв’язати проблемну ситуацію на україно-польському кордоні.
На засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту Прем’єр-міністр запропонувала ЄС спільно з Україною використовувати Чорне море для диверсифікації джерел енергопоставок та побудови нового газопроводу «Білий потік», котрий з’єднав би держави Центральної Азії з країнами ЄС. На засіданні Тимошенко також зазначила, що планує вирішити питання усунення посередництва в газопостачанні з РФ та ціноутворення на природний газ.
Порушувалася й тема політекономічної стабільності в самій Україні. Прем’єр-міністр Ю. Тимошенко висловила готовність підтримати кандидатуру Віктора Ющенка на наступних президентських виборах за умови, якщо очолюваний нею уряд матиме змогу ефективно працювати. Усередині коаліції, на переконання Ю. Тимошенко, є конкуренція, «але я хочу, – заявила вона, – щоб конкуренція була рушійною силою, а не руйнівною». Щодо конституційного процесу прем’єр висловилася за те, що новий Основний Закон має бути прийнято парламентом і підтримано на Всеукраїнському референдумі.
Фактично – це сигнал до створення можливості приймати новий Основний Закон.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Рубіо пояснив заяву Трампа про зброю для України за рахунок НАТО
Словаччина продовжує блокувати 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ
Спецпосланець Трампа їде до України: візит триватиме тиждень
Трамп каже, що домовився, аби за американську допомогу Україні платив НАТО
Зеленський: участь США в зустрічі "коаліції рішучих" – це сигнал від Трампа
Зеленський: є ідея, щоб послом у США був Умєров – і це вплине на уряд
Зеленський про нові санкції США та ЄС проти Росії: думаю, ми дуже близькі
Мерц: Німеччина готова придбати у США Patriot для України
"Це тероризм": Зеленський розповів про атаку РФ на Київ і закликав посилити ППО
Глава Єврокомісії оголосила про створення фонду відновлення України