№3, лютий 2008

Легітимною процедурою

27 грудня 2007 року своїм Указом Президент утворив новий орган – Національну конституційну раду. До 15 січня, останнього терміну подання кандидатур до неї, політичними силами й громадськими інститутами було внесено понад 230 осіб.

Від фракції комуністів подано три кандидатури: народного депутата України Петра Симоненка – голови фракції комуністів у Верховній Раді, Георгія Крючкова – члена ЦК Компартії України, Василя Сіренка – головного наукового співробітника Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук.

Фракція Блоку Литвина запропонувала кандидатури трьох народних депутатів: Володимира Литвина – голову фракції, Михайла Сироту та Сергія Гриневецького.

Депутатська фракція Блоку Юлії Тимошенко подала 8 кандидатур до складу конституційної ради: Сергія Саса, Сергія Соболєва, Анжеліки Лабунської, Миколи Томенка, Валерія Писаренка, Віктора Швеця, Валерія Камчатного та Ольги Боднар.

«НУ–НС» також запропонувала вісьмох народних депутатів: В’ячеслава Кириленка, Івана Зайця, Романа Зварича, Миколу Катеринчука, Юрія Ключковського, Руслана Князевича, Володимира Мойсика та Володимира Стретовича.

Свої кандидатури запропонували 17 позапарламентських партій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Як повідомила прес-служба глави держави, у списку кандидатів до складу Національної конституційної ради є два голови Верховного Суду України у відставці – Віталій Бойко й Василь Маляренко.

Також до складу Національної конституційної ради внесено кандидатури від Автономної Республіки Крим, обласних рад і обласних державних адміністрацій, Севастопольської й Київської міських рад. Це переважно самі ж голови обласних рад і обладміністрацій.

Віктор Ющенко запевнив громадськість, що створенням Національної конституційної ради він «не ставить за мету написати Конституцію під якусь політичну силу або політичну фігуру».

Партія регіонів обіцяє незабаром долучити своїх представників до роботи цієї перспективної організації. На жаль, сподіватися, що рада у своїй роботі уникатиме конфліктів, не доводиться. Віктор Янукович, наприклад, уже заявив, що «спочатку треба було нас зібрати, порадитись, яким шляхом іти, і після цього повинен був вийти указ або інше рішення».

Останні новини

Нідерланди передають Україні 28 гусеничних всюдиходів Вчора, 31 серпня

Умєров підтвердив, що Київ передав США список цілей у РФ, які хоче атакувати ATACMS Вчора, 31 серпня

Міністр оборони Естонії: Захід має змінити "підтримку війни" на "підтримку перемоги України" Вчора, 31 серпня

Президент Чехії: Успіхи Росії під Покровськом не пов’язані з операцією ЗСУ на Курщині Вчора, 31 серпня

У Орбана не планують змінювати політику щодо України, якщо Трамп програє вибори Вчора, 31 серпня

Туск: Без врегулювання проблемних історичних питань Україна не увійде до ЄС 30 серпня

Глава МЗС Литви попросив Україну і далі приховувати від нього військові плани 30 серпня

Боррель: ЄС підготував для України 700 тисяч снарядів з обіцяного мільйона 30 серпня

Фон дер Ляєн у Празі відповіла на фейкові "мирні ініціативи" Орбана 30 серпня

Доставка бетону з заводу ПБГ "Ковальська" від "РСТ Плюс" 30 серпня