передплата Українською | In English

№24, грудень 2007

Хочеться крапок над «і»Хочеться крапок над «і»

23 листопада відкрилася перша сесія Верховної Ради України шостого скликання

Щоразу, коли найстарший за віком парламентарій карбує кожне слово присяги народних обранців на вірність Україні, здається, що вже цього разу буде саме так, як присягають. Бо не хочеться, щоб це був лише формальний ритуал. Утім, час покаже, чи справді пройнялися урочистістю моменту й правильністю слів обранці шостого скликання. Їм присягу зачитав депутат кількох скликань від КПУ, нині 86-річний Герой України Іван Олександрович Герасимов. А «Боже великий єдиний, нам Україну храни» Миколи Лисенка може таки почує колись Всевишній. А нині – владці, присутні й не присутні в сесійній залі.
23 листопада 449 народних обранців склали присягу на вірність Україні. Натхненні обличчя, підписання документа, численні інтерв'ю, фото на згадку. Усе було, як завжди, урочисто й грандіозно.
Тимчасова президія Верховної Ради шостого скликання працює за загальним рішенням у складі одного представника від кожної політичної сили. Отже, Раїса Богатирьова від Партії регіонів – головуюча на засіданні, а також Олександр Турчинов – від БЮТ, Роман Зварич – від «НУ–НС», Адам Мартинюк від – КПУ, Ігор Шаров – від Блоку Литвина.

Як і належить, Прем'єр-міністр України Віктор Янукович склав повноваження очолюваного ним уряду, котрий продовжуватиме виконувати обов'язки до обрання нового складу. Утім, не пролунало на першому засіданні позачергове послання Президента України про зовнішнє й внутрішнє становище в державі. Його, за словами головуючої Раїси Богатирьової, готують нині та, як було обіцяно, заслухають у парламенті наступного тижня.

А от виступ Голови Верховної Ради п'ятого скликання Олександра Мороза про стан законодавства викликав неоднозначну реакцію. Промовець сказав, що результати дострокових парламентських виборів підтверджують, що ця дорога для народу є протиправною авантюрою, висловив думку про безперспективність цього скликання, загрозу його розпуску, звинуватив Президента України в дестабілізації парламенту. Народні депутати України від БЮТ і «Нашої України–Народної самооборони» залишили сесійну залу. Наприкінці виступу Олександр Мороз зазначив, що надає народним обранцям письмову інформацію про стан законодавства в Україні.

Депутати на цьому ж пленарному засіданні таки продемонстрували прагнення плідно працювати й, попередньо обговоривши проекти постанов, прийняли їх переважною більшістю голосів. Цими документами ухвалено за основу перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради шостого скликання, а також порядок висвітлення роботи парламенту на засадах збалансованої інформації та рівного доступу всіх політичних сил до ЗМІ. Ухвалено також постанову про Лічильну комісію Верховної Ради України.

Однак лічити не було що. До формування коаліції й тим паче виборів Голови парламенту справа не дійшла. Було оголошено тільки про сформування та реєстрацію у Верховній Раді шостого скликання таких депутатських фракцій:

* фракції Партії регіонів (174 народні депутати);

* фракції виборчого блоку політичних партій «Блок Юлії Тимошенко» (156 народних депутатів; головою фракції обрано народного депутата Юлію Тимошенко);

* фракції виборчого блоку політичних партій «Блок Наша Україна – Народна самооборона» (72 народні депутати; головою фракції обрано народного депутата В'ячеслава Кириленка);

* фракції Комуністичної партії України (27 народних депутатів; головою фракції обрано народного депутата Петра Симоненка);

* фракції політичних партій «Блок Литвина» (20 народних депутатів; головою фракції обрано народного депутата Володимира Литвина).

Раїса Богатирьова закрила перше пленарне засідання, а наступне призначила на четвер, 29 листопада.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Понад 40 держав зобов'язались у Лугано підтримати відновлення України Вчора, 05 липня

Швейцарія подвоїть підтримку України до понад 100 млн франків до кінця 2023 року Вчора, 05 липня

Зеленський у Лугано розповів про своє бачення відбудови України і потребу реформ Вчора, 05 липня

Зеленський підтвердив переговори з Туреччиною і ООН щодо експорту українського зерна Вчора, 05 липня

План ЄС по відбудові України, Швеція допоможе вступити у НАТО, Папа хоче до Києва: новини дня Вчора, 05 липня

Україна має завершити війну з Росією на своїх умовах – Джонсон Вчора, 05 липня

Укріплення берега річки 04 липня

В уяві Лукашенка Україна сама хоче нападу Білорусі 03 липня

Німецький міністр назвав крадіжку українського зерна Росією "огидною формою війни"  02 липня

Данія офіційно стала частиною спільної оборонної політики ЄС 02 липня