№24, грудень 2007
За офіційними даними, Севастополь є одним із провідних міст України за результативністю навчання учнів. У цьому велика заслуга міського управління освіти та науки, інституту післядипломної освіти міського державного гуманітарного університету, які за 35 років виховали нове покоління методистів і викладачів вищої школи, здатних впливати на інноваційні процеси в системі міської освіти.
У травні 2007 року в Лондоні відбулася V конференція міністрів освіти європейських країн–учасниць Болонського процесу. Аналізуючи її підсумки, міністр освіти України Станіслав Ніколаєнко відзначив основні принципи, що на них базується розвиток вищої освіти. Це передусім – створення на основі освітньої й наукової підтримки інноваційного простору, зорієнтованого на виховання особистості, котра відповідає стандартам співтовариства євростудентів. Адже Болонський процес передбачає уніфікування існуючої в Україні освітньої системи відповідно до вимог єдиного євростандарту, що дасть нам можливість посісти гідне місце в європейському освітньому просторі, здійснювати вільний обмін студентами, досягти взаємного визнання вузівських дипломів.
Єдиний освітній простір – не лише можливість навчатися в будь-якому університеті Європи. Це насамперед здатність витримати конкурс на таке навчання. Для вступу України до євросистеми освіти необхідно докорінно змінити власну, тобто безперервну, систему освіти: дитячий садок – школа – вуз.
Для колективу Севастопольського політехнічного ліцею питання інтеграції молоді до європейського освітнього простору актуалізувалися ще 1999 року. Педагогам потрібна була зовсім нова платформа виховання людини нового часу, абітурієнта ХХІ століття, котрий відповідає вимогам і запитам сучасного соціуму.
Які результати діяльності педколективу на цій ниві? Одним із важливих кроків на шляху виховання євроабітурієнта стало здобуття ліцеєм у березні 2005-го статусу асоційованого члена ЮНЕСКО.
З 2000-го по 2007 рік виконано 216 наукових досліджень. Із них 149 було представлено на севастопольських і всеукраїнських науково-практичних конференціях. 88 здобули призові місця. 33 учні брали участь у конференціях Малої академії наук. Призерами стали 18 ліцеїстів, котрі показали найкращі результати. 12 вихованців Севастопольського політехнічного удостоїлися звання переможців на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах. Починаючи з 2004–2005 навчального року, ліцеїсти брали участь у конкурсах – «Кенгуру» (міжнародний математичний), «Колосок» (усеукраїнський), «Золотий ключик» (усеукраїнський математичний). Результат – 55 призових місць.
Однією з основних форм діяльності педколективу ліцею в 2006–2007 навчальному році стало створення й запровадження власної моделі психолого-педагогічних засад універсальної освіти. Також проводилися інтегровані предметні методичні засідання, спецсемінари.
Грунтовно вивчивши питання педагогічної теорії і практики, колектив упродовж двох років розробив універсальні матриці семи основних типів і структур уроків і подав їх у науково-методичному посібнику «Психолого-педагогічні засади типів і структур уроків в універсальній ліцейській освіті», а також на компакт-дисках.
Просування інноваційної педагогічної думки унеможливилося б, якби ліцей не мав підтримки з боку Севастопольського міського управління освіти і науки, інституту післядипломної освіти міського гуманітарного держуніверситету, Ленінського районного відділу освіти та, звісно, батьків і власної газети «Ліцеїст» (виходить, починаючи з 1993 року) – члена Асоціації молодіжної преси України.
Усі знання, досвід та інноваційні проекти педагогічного колективу Севастопольського політехнічного ліцею спрямовані на результативність. Для отримання необхідної інформації про стан освіти вельми важливий моніторинг досягнень учнів, який унаочнює показники навчального закладу, що переконливо демонструють його діяльність із забезпечення рівня знань євроабітурієнта, здатного витримати конкурс на навчання у вузах Болонського освітнього простору.
Автор: Тетяна ПІНЧУК
Архів журналу Віче
![]() |
№3 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У Трампа знову заявили, що вірять у готовність Путіна до миру і не бачать загрози для Європи
У Саудівській Аравії почались переговори делегацій України і США
Президент Чехії розповів, як США та Європа поділять гарантії безпеки для України
Міністр оборони Німеччини запевняє в надійності купівлі F-35 у США
Підготовка до створення трибуналу для Путіна на базі Ради Європи завершена
Комітет Бундестагу схвалив додаткові 3 млрд євро допомоги Україні на 2025 рік
У ЄС критикують "мільярдний" пакет Каллас для України через відсутність конкретики
ЄС може спрямувати на зброю Україні до 9 млрд євро за рахунок росактивів
Президент Чехії прибув до Києва