№22, листопад 2007

Пам'яті жертв

2008 рік в Україні має бути оголошений Роком пам'яті жертв Голодомору

Про це заявив Президент України Віктор Ющенко у Харкові під час засідання Координаційної ради з підготовки заходів у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років. Глава держави також повідомив, що має намір внести до Верховної Ради проект закону про встановлення кримінальної відповідальності за заперечення світових геноцидів – Голодомору та Голокосту.

Президент, окрім того, доручив центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити відзначення в 2007 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій на найвищому державному рівні. Він сказав, що у 2007 році 24 листопада стане початком офіційного відзначення 75-х роковин Голодомору 1932–1933 років. Цього дня буде продовжено традицію проведення Всесвітньої акції «Запали свічку!», коли по всій Україні та країнах світу за участю закордонного українства й посольств нашої держави ввечері будуть запалені свічки на вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Глава держави також звернувся до ієрархів українських церков із закликом долучитися до заходів із відзначення 75-х роковин Голодомору.

***


У Франції розглянуть закон «Про Голодомор»

Нижня палата парламенту країни – Національна асамблея зареєструвала законопроект про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Якщо на підтримку цієї ініціативи буде зібрано 100 підписів парламентаріїв, його найближчим часом розглянуть. Документ подав депутат від Півночі, член Комітету з питань права, представник «Союзу за народний рух» Крістіан ВАНЕСТ (місто Туркуан). Торік він уже виступав з аналогічною законодавчою ініціативою. Але через підготовку Франції до парламентських виборів, що відбулися в червні нинішнього року, проект розглянути не встигли.

Французький депутат переконаний: усі геноцидні злочини, вчинені впродовж ХХ століття, слід засудити офіційно. Парламент Франції має сталу традицію ухвалення так званих історичних законів. Шість років тому Національна асамблея визнала геноцид вірменів у 1915 році. Це, однак, викликало неабияке обурення в Туреччині. Позаторік ухвалено закон, що засуджував поневолення чорношкірих африканців представниками західних цивілізацій. Його також критикували. Головно за те, що він, мовляв, залишив поза увагою факт поневолення чорних африканців арабами та азіатами. А також – работоргівлю, якою займалися самі чорні африканці.

Політичний контекст для ухвалення закону «Про Голодомор» досить складний. Але, на думку ЗМІ, з огляду на зміну ставлення до української проблеми після приходу до влади у Франції Ніколя Саркозі, позитивне голосування в Національній асамблеї цілком можливе.

Раніше перший заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО Володимир ОГРИЗКО оприлюднив проект резолюції «Про повагу до пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні».

С. Д.

Останні новини

Макрон прийме в Парижі два десятки союзників України для "ривка підтримки" Сьогодні, 26 лютого

Макрон скоро приїде в Україну, будуть нові деталі підтримки – Зеленський Сьогодні, 26 лютого

Україна прагне мати безпекові угоди з більшістю, якщо не з усіма державами ЄС – ОП Вчора, 25 лютого

Зеленський про Taurus: Спочатку США, потім – Німеччина Вчора, 25 лютого

У Білорусі проходять загальні "вибори", які опозиція закликала бойкотувати Вчора, 25 лютого

В ОП розповіли про зміст безпекової угоди між Україною та Італією Вчора, 25 лютого

Фон дер Ляєн: Скринінг законодавства для вступу в ЄС зроблять до середини березня Вчора, 25 лютого

Голова МЗС Німеччини приїхала в Одесу на річницю повномасштабної війни Вчора, 25 лютого

Дуда: підтримка Польщі залишається незмінною, Путіну не можна дати перемогти 24 лютого

Україна підписала безпекову угоду з Італією 24 лютого