№22, листопад 2007

Увічнено дитячою уявою

Великий голод. Стань свідком злочину

Про Голодомор 1932–1933 років уже зібрано численні свідчення, створено документальні оповіді та фільми, однак усе глибшим стає усвідомлення: ще не все сказано про рукотворне лихоліття. Особливо гостро це відчуваєш на виставці унікального доробку юних полтавських художників, яка відкрилася у великій золотистій залі Українського фонду культури.

Усі неповторні, часто-густо приголомшливі образи створені дитячою уявою. Воістину на генетичному рівні постали не знані раніше грані всенародної трагедії, відлунилися крики розпачу й горя, голоси безнадії та приреченості. А ще, мов крізь густий туман, на чутливій фотоплівці родової пам'яті проявилися примари смерті й страшні обійми потойбіччя. Ось чому цілком закономірним видається твердження полтавської школярки Вікторії Шевчук: «Пам'ятаємо сиву днину, що голосить уночі». Ось чому кожне полотно обдарованих школярів – своєрідний дитячий трибунал, безкомпромісний вирок тоталітарній системі, однозначний присуд: голодомор таки був геноцидом.

Старшокласники багатоголосо закликають: «Пам'ятай свій рід!». Саме так і назвали широкомасштабний проект, реалізація якого сприяє становленню талантів не лише юних художників, а й поетів. Знані лірики (родом із Полтавщини) не раз цитували біля вражаючих картин скорботне віршоване слово своїх землячок Маргарити Лишко та Вікторії Шевчук, а голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев, представляючи киянам виставку, наголосив також на тому, що в дитячих роботах, попри їхній трагізм, світиться сонце, є милосердя та співчуття, бринить віра, що все буде зроблено для справді гідного увічнення пам'яті жертв великого лихоліття.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В Україні сподіваються, що восени буде погоджений формат спецтрибуналу щодо РФ Сьогодні, 20 липня

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня

Урсулу фон дер Ляєн переобрали головою Єврокомісії 18 липня

Литва остаточно виходить з конвенції про касетні боєприпаси 18 липня