№22, листопад 2007

«Розруха в головах, а не в клозетах»

Ці слова професора Преображенського з булгаковського «Собачого серця» актуальні й сьогодні. Бо як, скажіть, пояснити ситуацію, що призвела до трагедії в Дніпропетровську?

Версії – від терористичного акту до банальної халатності чи технічної несправності. Прокурор області Володимир Шуба констатував: і те, і друге. Віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв розширив інформацію: на цьому газорозподільному пункті (ГРП) профілактику не робили майже два роки, тоді як це слід виконувати що два місяці. І продовжив: у керівництві міськгазу сидять люди, повністю не компетентні в цих питаннях. За вказівкою аж із Києва (розпорядження Прем'єр-міністра Віктора Януковича) служби Держкомітету з промислової безпеки розпочали екстрені обстеження об'єктів газового господарства і в Дніпропетровську, і по всій Україні. Результати жахливі.

Стоп, стоп, стоп... Та це ж дежа-в'ю. І перше, що спадає на думку, – Алчевськ.

Та й досі в Алчевську не можуть назвати справжніх винуватців, як, до речі, й відшукати, куди зникла значна частина грошей, спрямованих державою на ліквідацію наслідків катастрофи.

Можливо, дніпропетровцям пощастить більше й 35 слідчих таки знайдуть істинну причину вибуху, що призвів до масової загибелі людей. Та й за допущену в службовій діяльності халатність відповідатимуть за законом справжні винуватці трагедії. Як відомо, поки що на арештантських харчах – керівники «Дніпрогазу».

Заради справедливості слід сказати, що держава дістала певні уроки з Алчевська. Бо державна комісія з техногенно-екологічної безпеки своєю постановою надала мешканцям зруйнованого газом будинку статус потерпілих у техногенній аварії. За кожну загиблу душу постраждалі сім'ї одержать по 500 тисяч гривень: так розраховується за розруху в головах російський мільярдер Віктор Вексельберг, власник компанії «Газекс», що контролює основний пакет акцій «Дніпрогазу».

Для надання подальшої допомоги потерпілим відкрито спеціальний фонд, на рахунках якого вже акумульовано понад 120 мільйонів гривень. Тільки Кабмін із держрезерву спрямував сюди майже 100 мільйонів гривень. На спеціальний рахунок надходять кошти від інших установ, організацій та громадян. Облрада запропонувала виділити потерпілим у новобудовах міста 140 квартир за ціною від 1 тисячі до 1,5 тисячі доларів за квадратний метр. Це значно нижче від ринкових цін як на первинному, так і вторинному ринках нерухомості в Дніпропетровську.

Пишу ці рядки і з сумом думаю: що ми за люди такі? Та якби існували чіткий контроль, відповідальність на всіх рівнях, якби вчасно провели модернізацію газового господарства в тому ж таки Дніпропетровську, то, впевнений, на це витратили б значно менші кошти. А головне: не прийшло б страшне горе в конкретні сім'ї. То чи не час уже покінчити з розрухою в наших головах?

Автор: Віктор КОРНІЮК

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Посол України розповів, як переконав частину членів ОБСЄ бойкотувати Лаврова Сьогодні, 02 грудня

Кулеба: Я почув від союзників чітке "ні" на будь-які згадки про втому від України Вчора, 01 грудня

ЗМІ: У ЄС зважують кілька варіантів, як подолати вето Угорщини щодо українських питань Вчора, 01 грудня

Як вибрати правильний тактичний рюкзак для походів та виживання Вчора, 01 грудня

Лавров прориває блокаду, Фінляндія закрила кордон з РФ, Словаччина зближується з РФ: новини дня Вчора, 01 грудня

Всё, что Вы Хотели Знать о Хостинге Сайтов: Подробное Руководство 30 листопада

Польща проситиме відновити дозвільну систему для українських перевізників - Моравецький 30 листопада

Глава МЗС Австрії похвалив запрошення Лаврова на зустріч ОБСЄ: "Не треба боятися діалогу" 30 листопада

Уряд Польщі каже про домовленість із перевізниками щодо блокади кордону з Україною 30 листопада

РФ вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї 30 листопада