№19, жовтень 2007

Бізнесменів вирощують у… ботанічному садуБізнесменів вирощують у… ботанічному саду

Бердянському університету менеджменту і бізнесу – 15 років!

Нинішній рік для Бердянського університету менеджменту і бізнесу позначений ювілейною датою – 15-літтям діяльності. Одним із перших на півдні України заснований 1992 року вуз почав готувати фахівців до роботи в умовах ринкової економіки.
Біля витоків створення тоді ще Бердянського інституту підприємництва стояв талановитий юрист, професор Володимир АВСІЄВИЧ. Він висунув перед своїми однодумцями мету зробити вищу освіту доступною та якісною. Одне слово, такою, що відповідає вимогам сучасності.

Ректор Бердянського університету менеджменту і бізнесу Лідія АнтошкІна – доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної академії організаційних і управлінських наук, академік Української технологічної академії і Вищої академії кооперації. Нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня

Шлях свого становлення університет торував разом із нашою молодою українською державою. Свого часу діяльність вузу розпочиналася з двох факультетів. Нині їх чотири. За 15 років існування кількість спеціальностей і спеціалізацій, які тут можна опанувати, зросла з 2 до 19. Сьогодні Бердянський університет менеджменту і бізнесу – один із провідних навчальних закладів регіону. Матеріально-технічна база БУМіБ відповідає міжнародним стандартам. Висока якість підготовки студентів забезпечується сучасною навчальною і науково-дослідною інфраструктурою з використанням перспективних освітніх технологій. Вуз готує фахівців за кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст» і «магістр» на факультетах: економічному, менеджменту і бізнесу, юридичному, інформаційних систем і технологій. Випускники вузу затребувані й успішно працюють в Україні та за її межами. За 15 років існування Бердянський університет менеджменту і бізнесу дав путівку в життя 7,5 тисячі осіб.

Чимало досягнень БУМіБ пов'язано з ім'ям ректора – доктора економічних наук, професора Лідії АНТОШКІНОЇ. Очоливши вуз 1997 року, вона самовіддано працювала над створенням вищої школи нового типу.

Талановитий керівник, серйозний учений, досвідчений педагог, Л. Антошкіна до всього підходить творчо, уміє бачити перспективу, сміливо впроваджує нововведення. Сьогодні БУМіБ послідовно переорієнтує навчальний процес на Болонську систему, надаючи студентам широкі можливості для реалізації своїх здібностей. Серйозну практичну підготовку отримують студенти юридичного факультету, працюючи на волонтерських засадах у створеній при університеті безплатній консультації з правових питань «Юридична клініка», а також у клубі «Майбутній адвокат».

 Наукова лабораторія при факультеті менеджменту й бізнесу «Техноцентр» забезпечує практичний рівень підготовки майбутніх випускників з питань реформування, реструктуризації підприємств та організацій. У рамках «Техноцентру» діє студентський гурток, сформовано модульну програму перепідготовки управлінських кадрів промислових підприємств, налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності й на декотрих із них проведено курси навчання для персоналу.

Університет успішно розвиває й міжнародне співробітництво. Тісні партнерські зв'язки напрацьовано з вузами Польщі, Болгарії, Німеччини, США, Великої Британії, Туреччини, Іспанії, Франції, Словаччини, Росії та Білорусі. Під час навчання і літніх канікул здійснюється обмін делегаціями викладачів і студентів. БУМіБ – учасник багатьох міжнародних молодіжних проектів. Частину з них було реалізовано на базі вузу.

Керівництво університету на чолі з ректором Лідією Антошкіною дбає не лише про високу якість знань, а й про виховання патріотичних почуттів у молоді, високої культури та духовності, формування активної життєвої позиції. Щорічно на базі БУМіБ проходять духовно-світські конференції, які вже стали традиційними і в яких нарівні з представниками різних релігійних конфесій, ученими активну участь беруть і студенти. З метою духовно-етичного виховання молоді до університетської програми за ініціативою ректора включено курс «Основи православної культури». У центрі культурно-виховної роботи, який уже понад 10 років успішно працює при вузі, у різноманітних гуртках і студіях студенти займаються спортом і творчістю. Популярна не лише в регіоні, а й у всій Україні команда КВН БУМіБ «Азовський проспект» упродовж останніх років неодноразово здобувала чемпіонські лаври у змаганнях Асоціації «КВН України».

Ректор університету Лідія Антошкіна переконана, що без почуття прекрасного неможливо виховати гармонійну особистість. Тому й стала ініціатором закладання ще при тодішньому інституті ботанічного саду. Сьогодні він є окрасою не тільки навчального закладу, а й усього міста. У ботанічному саду зібрано унікальні вічнозелені дерева, кущі та квіти, які тішать око від провесни до пізньої осені. Цей сад – гордість університету й улюблене місце відпочинку і студентів, і викладачів.

– Наша головна мета, – підкреслює ректор, – підготовка кваліфікованих кадрів для державних структур і приватного бізнесу. Кожен, хто здобуває вищу

 освіту, повинен відчувати відповідальність за долю держави, робити все для її благополуччя та процвітання. І основне наше завдання – докласти максимум зусиль, щоб молодь мала впевненість у майбутньому.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Сьогодні, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Вчора, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Вчора, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Вчора, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Вчора, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Вчора, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Вчора, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО 22 квітня