№13, липень 2007

Київ вітає ПА ОБСЄКиїв вітає ПА ОБСЄ

5–9 липня 2007 року в столиці України працює 16-та сесія Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі

Торішня літня сесія ПА ОБСЄ відбулася в Брюсселі (Бельгія). Наступного року її планується провести в Астані (Казахстан). Очікується, у цьогорічному засіданні ПА в Києві візьмуть участь близько 300 парламентаріїв з усіх 56 країн–членів ОБСЄ. Головні питання: регіональна й енергетична безпека, проблеми міграції, корупції, демократії та виборів. У порядку денному також фігурують пункти, що безпосередньо стосуються прав людини, національних меншин, свободи слова й інформації. Перед учасниками форуму виступатимуть президент ПА ОБСЄ Йоран Леннмаркер і нинішній керівник ОБСЄ – міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос. П'ятиденне засідання літньої сесії ПА ОБСЄ проходитиме в будинку українського парламенту. За результатами зібрання представники країн–членів ОБСЄ ухвалять Декларацію із зазначених питань.

ОБСЄ створено 1975 року. Це відбулося в фінському місті Хельсінкі на Конференції з безпеки та співробітництва в Європі. Відтоді Організація поповнювалася новими членами. Нині в ній налічується 56 держав Європи, Північної Америки та СНД. Як і більшість інших міжнародних організацій, ОБСЄ серйозно змінилася після падіння Берлінської стіни. Це, зокрема, сприяло появі на початку 90-х років минулого століття нових проектів для реалізації в межах сфер впливу та інтересу ОБСЄ. Разом з ООН, ЄС і НАТО Організацію було залучено до процесів змін на Балканах, у Східній Європі та СНД.

Сьогодні ОБСЄ – найбільша регіональна організація з безпеки. Головна мета її діяльності – запобігання виникненню конфліктів у регіоні, врегулювання кризових ситуацій, ліквідація наслідків конфліктів. Основні засоби діяльності – контроль над розповсюдженням озброєнь, дипломатичні зусилля в питаннях запобігання конфліктам, заходи з побудови відносин довіри й безпеки, захист прав людини, розвиток демократичних інститутів, моніторинг виборів, економічна й екологічна безпека. Держави–учасниці ОБСЄ мають однаковий статус. Рішення ухвалюються на основі консенсусу, але з юридичної точки зори вони не є обов'язковими до виконання. Проте мають велике політичне значення. Штат Організації – 370 осіб у керівних органах. А також майже 3500 співробітників, котрі працюють у польових місіях. Щорічний бюджет ОБСЄ – близько 170 мільйонів євро. Штаб-квартира Організації розташована в Копенгагені (Данія).

Парламентську асамблею ОБСЄ створено в квітні 1991 року. Голова ОБСЄ підтримує контакт з Парламентською асамблеєю на постійній основі, інформуючи учасників ПА про роботу Організації. У липні 2006 року президентом ПА ОБСЄ терміном на один рік обрано шведа Йорана Леннмаркера. Сесії ПА ОБСЄ відбуваються двічі на рік.

Автор: Сергій ДОЙКО

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський провів телефонну розмову із Трампом Сьогодні, 20 липня

Трамп після розмови з Зеленським знову сказав, що хоче посадити Україну й РФ за стіл переговорів Сьогодні, 20 липня

В Україні сподіваються, що восени буде погоджений формат спецтрибуналу щодо РФ Сьогодні, 20 липня

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня