№13, липень 2007

«Не забирайте наші гроші»

каже міський голова Львова Андрій Садовий і розповідає про роботу
над бізнес-проектами з підготовки до чемпіонату континенту з футболу

– Під новий стадіон виділено земельну ділянку. Відома німецька фірма «Хофтіф» розробила концепцію будівництва. Тут будуть іподром, паркінг, стадіон, виставковий комплекс. Ще, можливо, готель. Другий важливий проект – спорудження нового термінала на летовищі. Австрійська фірма розробила концепцію будівництва, і ми вже знаємо, скільки це коштуватиме. Термін будівництва таких споруд, як правило, становить два роки.

Має бути збудовано щонайменше 20 нових готелів різного класу. Є близько 20 готових ділянок, які ми поступово продаватимемо. Висуватимемо дуже високі вимоги, щоб приходили не посередники, а фірми, які справді вміють працювати в готельному бізнесі.

Задіємо й місцеві кошти, але в нас їх мало. Бо 80 відсотків податків, які збирають на території міста, йдуть до державного бюджету. Місту залишається лише 20 відсотків – на освіту, медицину, культуру. Не винаходьте велосипед, люди з київських пагорбів, віддайте повноваження містам! Не забирайте наші гроші: нехай 50 відсотків залишається в міському бюджеті, 50 відсотків – у державному.

Будівлі, які звели у Львові 100–200 років тому, досі тішать око своєю красою. Тому, якщо говорити про стадіон і аеропорт, можна «затягти пасок» і робити це самотужки. Але це неправильно. Бо у всьому світі такі об'єкти – під опікою держави.

Маємо свою футбольну команду «Карпати», є власники цього клубу, і вони, гадаю, будуть зацікавлені й долучаться до проекту. Він мав би об'єднати зусилля держави і місцевих органів влади, законодавця й політиків, інвесторів, меценатів і громадську ініціативу. Сьогодні моє завдання – сконцентрувати всі сили на здійсненні проекту, який дає можливість вирішити комплекс інфраструктурних питань: інженерії, житлово-комунальної сфери тощо.

Ми нічого нового не придумуємо, відновлюємо у Львові те, що вже було сто років тому. Цьогоріч хочемо зробити кілька ковзанок. І не лише в центрі, а й в інших мікрорайонах міста. А влітку, звичайно, має бути вода. Тієї кількості басейнів, водойм, які є, недостатньо. Сьогодні проектуємо й будуємо палац водних видів спорту по вулиці Боженка. Там триває велике відновлення після 15 років забуття. Сто років тому на площі Петрушевича діяв басейн, де влітку відкривали вікна. Був пісочок, люди приймали сонячні ванни й одразу могли купатися. Сьогодні це вже понищено, басейн відновлено в іншій конфігурації. Питання води є для нас пріоритетним, і я найбільше сприятиму тим інвесторам, які готові будувати аквапарк, водні палаци.

 

Підготувала Оксана ТеленЧІ (Львів).

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський провів телефонну розмову із Трампом Сьогодні, 20 липня

Трамп після розмови з Зеленським знову сказав, що хоче посадити Україну й РФ за стіл переговорів Сьогодні, 20 липня

В Україні сподіваються, що восени буде погоджений формат спецтрибуналу щодо РФ Сьогодні, 20 липня

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня