№5, березень 2007

Борис Музальов: Депутати місцевих рад – найближча до народу влада

Самоврядна громада. Одещина

 

Музальов Борис Вікторович – депутат Одеської обласної ради.

Народився 13 квітня 1959 року (місто Ангарськ Іркутської області).

У 1981 р. закінчив Одеський медичний інститут.

1982–1993 рр. – дитячий лікар у лікарнях Кіровоградської та Одеської областей.

1993 та 1995 рр. – засновник ТОВ «Таврія В» та ПКП «Мрія» (на цей час є у них головою наглядової ради).

У 1997–2001 рр. та 2001–2006 рр. – депутат міської ради міста Іллічівська.

З 2005 р. – член Соціалістичної партії України.

З 2006 р. – депутат Одеської обласної ради, перший секретар Одеського обласного комітету Соціалістичної партії України.

Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та двома Грамотами Верховної Ради України.

– Борисе Вікторовичу, у політику ви прийшли з бізнесу? Що стало поштовхом для цього?

– У політику прийшов, як багато хто, – із бізнесу. І причини теж були в основному зрозумілі. Спробуйте навіть сьогодні відкрити свою справу: законодавча база, чиновники ... Загалом, до фінішу доходять найвитриваліші. А уявіть те саме, але 10 років тому. І хто змінюватиме ситуацію, якщо не ми самі? Щоправда, розпочинав я не з великої політики, а з Іллічівської міськради, депутатом якої був два скликання. І пишаюся тим, що підприємці тягнулися до цього міста в Одеській області. На нас навіть Одеса ображалася за те, що багато фірм реєструвалися саме в Іллічівську. Ну а далі... Депутати місцевих рад – найближча до народу влада. В окрузі мене знали майже всі. Ішли зі своїми проблемами, а іноді й радощами. Тоді й довелося вже професійно вивчати комунальну та соціальну сфери, предметніше штудіювати закони, щоб віднаходити можливість допомагати людям.

– Отже, два скликання в Іллічівській міськраді ви опановували ази депутатської діяльності перед тим, як стали депутатом Одеської облради?

– Професії у мене такі, що з людьми працював завжди. Тільки 7 років лікарської практики чого варті. Та й сьогодні, керуючи великою торговельною мережею, більшу частину робочого часу віддаю саме спілкуванню з людьми, до того ж різних соціальних верств. Ще в Іллічівську я відразу зрозумів: запорука успіху – робота не тільки в сесійному залі, а й з жителями округу. Рішення сесії мають допомагати їм краще жити, це насамперед. Наприклад, за час мого депутатства в Іллічівську ми змогли відремонтувати всі під'їзди в житлових будинках округу. До того ж це був не подарунок, доброчинність або банальний передвиборний підкуп виборців, а спільна робота. Ми віднайшли можливість, залучили спонсорів і закупили будматеріали, а ремонт жителі проводили самотужки. Тому й ставилися до нього дбайливо. І сьогодні в більшість під'їздів приємно зайти. Ми тоді були молодшими, ентузіазм вирував, і таких прикладів я можу навести чимало.

– Яка «спадщина» дісталася вам від Василя Цушка на посту керівника обласної організації СПУ?

– Дісталася потужна, боєздатна, злагоджена команда, що, до речі, й довели минулі вибори до місцевих рад. Наприклад, в облраді ми другі за чисельністю після Партії регіонів. Та головне – сьогодні в містах і селах області Соціалістичну партію представляють освічені люди, яким довіряють і які мають авторитет у земляків. Часи, як відомо, змінюються, але, як і раніше, кадри вирішують усе. Я це особливо відчув сьогодні, в дні жорсткої політичної кризи. Часу на «розбіг» практично не було. Звичайно, після виборів на рік-два настає політичне затишшя. Але, на жаль, у нас поки що це правило не діє. І наші товариші на місцях зуміли донести до громадян позицію СПУ. Це також сприяло тому, що в протистояння політиків не було втягнено людей. Тому перевірку у своїй роботі ми пройшли практично відразу й, на жаль, «боєм». Але, з другого боку, ми реально побачили, як діють наші первинні організації, переконалися, що на своїх однопартійців і прихильників можемо розраховувати за будь-якої ситуації.

– Як перегукується ваша депутатська діяльність з основним місцем роботи?

– Основна робота забирає чимало часу, як і будь-який бізнес. Але в нас уже настільки вибудувана й злагоджена система, що й громадська робота мене не лякає. Завдяки роботі я знаю, як почуваються сьогодні підприємці, за купівельною спроможністю можу судити про матеріальний добробут наших співгромадян... Відомі мені й проблеми соціальної сфери (як для будь-якої людини, яка не втратила совісті й бачить, що навколо живе чимало безпритульних дітей, пенсіонерів, інших людей, які потребують допомоги). Для нас, у групі компаній «Таврія-В», соціальна відповідальність бізнесу втілилася, зокрема, і в «куточках пенсіонерів». Цій практиці вже п'ять років. У цих «куточках» по всій нашій торговельній мережі зареєстровано близько 120 осіб. Продукти вони купують за ціною, на 20–30 відсотків дешевшою від комерційної. В «куточках пенсіонерів» – понад сто найменувань товарів. А оскільки наші центри розташовані по всій Одесі, ми утримуємо ще й безплатні автобуси на головних транспортних напрямках міста: на пенсію, як відомо, на маршрутних таксі не їздитимеш. Я вже не кажу про ті суми, які ми виділяємо безпосередньо на доброчинність. Але це, так би мовити, бізнес-частина «моєї соціальної сфери». У політиці, як ви знаєте, СПУ приділяє особливу увагу соціальним питанням. Я можу згадати того ж Василя Цушка, який одним із головних завдань міліції вважає викорінювання безпритульності. І ми закликаємо все суспільство долучитися до розв'язання цієї проблеми.

Давайте згадаємо і про підвищення мінімальних пенсій і зарплат починаючи вже з квітня. Але найголовніше не «як поділити», а «як заробити». Щоб будувалися нові підприємства, розвивалася економіка, оживало село, створювалися нові робочі місця. От ці питання й повинні бути в центрі уваги депутатів усіх рівнів. А щоб зароблене ділили чесно... Повірте, ми простежимо за цим не гірше за наших деяких політопонентів.

– Вирішення яких важливих питань ініціювала в облраді фракція СПУ?

– Депутати фракції працюють переважно в постійних комісіях, пов'язаних з економічним блоком. Про причини такої уваги до цієї сфери я вже говорив. Але ми намагаємося розглядати питання не теоретично, а шукати практичні рішення. Я, наприклад, за останній рік жодного разу не чув, щоб Одеська облдержадміністрація стала на захист хоча б одного представника малого бізнесу. Хоча є навіть спеціальні чиновники, зобов'язані допомагати малому й середньому бізнесу розвиватися. Адже це й робочі місця, й середній клас, про появу якого ми так багато говоримо. Чому навіть не згадують про практику спецпатентів, які існували при Олександрі Кужель? Кому вони заважали, підприємці виступали тільки «за». Над створенням комфортних і цивілізованих умов для людей, які вирішили відкрити або ведуть свій невеликий бізнес, ми й працюємо. Домагаємося ми й створення під Одесою (по Київській трасі) спеціальної промислової зони з розвинутою виробничою й складською інфраструктурою та внесення її до генплану області. Боюся наврочити, але, здається, вдалося зрушити це питання з місця. Я міг би продовжувати, але вже казав, що соціалісти – друга за чисельністю фракція в облраді. Разом із Партією регіонів ми становимо більшість, тому жодне питання не залишається поза нашою увагою. А вже за досягнутими результатами через п'ять років нас оцінить виборець.

– Які професійні й людські якості мають бути притаманні політикові?

– У нинішніх умовах – здатність до компромісу. Адже деякі наші політики готові так боротися за Україну й народ, що в результаті їхньої боротьби від країни може вже нічого й не залишитися. Якостей і рис можна перераховувати багато й довго. А головне – повторю висловлювання одного відомого політолога – «Щоб вони в першу чергу хотіли щось зробити для країни, а паралельно – для себе». Або, перефразовуючи іншого політкласика: «Щоб і хотіли, як краще, і в них виходило».

 

Архів журналу Віче

Віче №11/2016 №11
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Розмова Трампа з Путіним, скандальна коаліція у Литві, Шольцу шукають заміну: новини дня Сьогодні, 12 листопада

Глава Міноборони Британії бачить позитив для України в розмові Трампа й Путіна Сьогодні, 12 листопада

В Британії переконані, що Трамп лишатиметься прихильним НАТО Вчора, 11 листопада

У Британії очікують, що США за Трампа продовжуватимуть підтримувати Україну Вчора, 11 листопада

В Кремлі заперечують, що Путін і Трамп проводили телефонну розмову Вчора, 11 листопада

WP: Трамп у розмові з Путіним закликав його не йти на ескалацію в Україні Вчора, 11 листопада

ЗМІ: Стармер і Макрон спробують переконати Байдена дати дозвіл Україні на удари вглиб РФ Вчора, 11 листопада

Франція оголосила про передання Україні "близько 10" ракет SCALP 10 листопада

В МЗС подякували Туску за підтвердження принципу "Нічого про Україну без України" 10 листопада

У Трампа вимагають від Зеленського "забути про Крим" як умову миру 09 листопада