№5, березень 2007

Свято складне, суперечливе, болісне

От і знову воно прийшло. Як завжди, з весною, з квітами й ласкавим сонцем. І, як завжди, з болем у серці…

Уже й літ минуло понад шістдесят од тієї Другої світової, а деякі рани душі, замість загоюватися, лише роз'ятрюються, коли глибше пізнаєш правду…
Бо для когось вона – Друга світова, яку почали більшовики-сталінці спільно з фашистами-гітлерівцями у вересні 1939 року, розпанахавши навпіл суверенну Польщу, а для когось – досі ще Вітчизняна, що почалася з «вєроломного нападєнія» одного агресора на іншого, а закінчувалася в Карпатах й Прикарпатті аж до початку 1950-х жорстокими акціями НКВД проти мирного населення.
Фактично ця війна триває до сьогодні.

Бо й нині влада незалежної України, підтверджуючи свою залежність від кремлівських імперських верховод, не бажає офіційно визнати борців за волю України воюючою стороною. Слово «бандерівці», за яким стоять мужні бійці ОУН-УПА – ці самовіддані лицарі нації, залишається образливим в устах деякої частини зросійщених і ошуканих злочинною комуністичною пропагандою громадян на сході та півдні України.

Досі торжествує брехня. Влада не зробила висновків із минулих уроків історії й, по суті, продовжує підтримувати несправедливість. Організувати «заходи з нагоди Дня Перемоги», помпезно продемонструвати «покладання вінків», запустити реквієм на радіо, погратися з ветеранами у «фронтові сто грамів» із мискою «солдатської» каші, навиголошувати полум'яних промов – усю цю «показуху», звичайно, легше зробити, ніж забезпечити щоденне гідне життя. Власне, все це й робиться для того, щоб потім нічого не робити.

Мільйони тих обманутих, хто падав під кулями з криком «За Родіну, за Сталіна!», хто не повернувся з тієї (цієї!) війни, вже нічого не скажуть і ніяк не прокоментують комуністичне гасло часів розвиненого брежнєвізму: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!» Гасло, яким прикриваються і яке нікому в нинішній владі нічим не загрожує й ні до чого не зобов'язує.

Також нічого не скажуть жінки-вдови, котрі під час урочистих промов високих гостей скромно стоять позаду, тихо витираючи сльози. Вони могли б багато чого сказати. Але кому з тих високих владних промовців нині цікаво знати про те, як фронт прокотився спочатку із заходу на схід, а потім зі сходу на захід по їхніх жіночих долях? Чи здатні усвідомити сьогоднішні нувориші той стан життя, коли кожного дня впродовж нескінченно довгих і жахливих років, живучи в постійному страху, українські жінки мусили за будь-яких умов знаходити, чим годувати дітей?

А потім у села прийшли «наші» й перетворили українських чоловіків і жінок на безпаспортних кріпаків, на робочу худобу… Й донині ніхто не скасував наказу Жукова–Берії про вивезення до Сибіру всіх українців, котрим довелося перебувати на окупованій території.

Брехня й несправедливість продовжують торжествувати, бути головними героями цього суперечливого, болісного свята Перемоги. Свята, на якому під прикриттям 80-річних ветеранів, радіють і тішаться червоні адепти «союза нєрушимого».

Свята, на якому панують ностальгійні спомини, що не мають жодного стосунку до української справи й нинішніх українських проблем. Проспівати осанну ветеранам раз на рік, звичайно, набагато легше, ніж запустити нафтопровід «Одеса–Броди» в інтересах української енергетичної незалежності.

Під солодку пісеньку про «велику перемогу» комуністична брехня й совєцька несправедливість продовжують отруювати молоді душі, зокрема й чіпляючи дітям піонерські краватки перед пам'ятником «вождеві пролетаріату», який посилав в Україну головорізів Муравйова, а потім, за допомогою балтійських матросів, закладав основи майбутнього «розкуркулення», ГУЛАГу й Голодомору.

Нинішнє свято нагадує нам, що війна триває. Триває велика війна проти України, проти права українців на власну незалежну державу.

Нашої перемоги в цій війні поки що не видно…

 

Автор: Віталій КОРЖ

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня