№5, березень 2007
Яке це чудове, дивовижне слово – справедливість!
Це вість про справдження правдивості наших надій. Надій на достойне життя в Україні, надій на життя по правді, без корупції, без брехні, без фальсифікації – по справедливості.
Справедливість – це омріяна українським людом праведність поведінки керівників, яким народ дав право справляти (справувати) владу.
Справедливість – це найвищий закон життя чесних людей, котрі насправді ведають (відають, знають), що любити ближнього треба не лише словами, а й справами, вчинками.
Справедливість – це те, що можна справдити, тобто перевірити правдою.
Державні органи правопорядку й правосуддя досі ще діють на межі абсурдної формули: «Вам по закону чи по справедливості?» Унаслідок цього маємо несправедливі закони та «законну» несправедливість.
Суспільство справедливості – це спільнота громадян, які визнають для себе найвищим Закон Божий: шануй батька й матір, не вбивай, не крадь, не свідчи неправдою, не бажай чужого, роби іншим таке, яке хочеш, щоб робили тобі…
Справедливість вимагає від влади ведення політики правди, а від владних чиновників – бути взірцем праведності. І якщо нині багато хто сприймає це як фантастику, тоді тим більше ми повинні докладати зусиль для встановлення справедливості.
Справедливість – це одна з головних вимог совісті. Жити по совісті означає жити по справедливості.
Справедливість вимагає від нас постійно боротися за неї. Вона існує лише завдяки згуртованості чесних, рішучих людей; і лише там, де вони є. І тому на знаменах БЮТ, що майорять над Україною у дні всенародного піднесення, бачимо гаряче полум'яне серце на білосніжному тлі чистих помислів, незаплямованої гідності, шляхетності, відкритості й прозорості намірів.
Справедливість – не абстрактно-філософське, а чітке конструктивно-технологічне поняття в системі державного управління. ЇЇ повинні щодня втілювати в життя патріотичні службовці державних органів та інституцій в ім'я правди і лише в інтересах громадян, всієї нації.
Саме в ім'я правди та в інтересах усіх громадян уряд-2005 під керівництвом Юлії Тимошенко, в складних умовах протидії з боку представників великого капіталу, продемонстрував приклад справедливого використання владних повноважень. Це був перший уряд, який припинив розкрадання національних ресурсів, ліквідував багато корупційних схем і в півтора разу підняв життєвий рівень народу. У незалежній Україні це був чи не єдиний період справедливого ставлення держави до громадян.
Після усунення Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра розпочалося повернення до корупційних схем, було підписано принизливі газові угоди, піднято тарифи на комунальні послуги, поширився процес узурпації влади під прикриттям високих слів про стабільність конституційного ладу.
Справедливість держави – це заздалегідь усталена технологія діяльності установ, в яких службовці підпорядковуються тільки функціонально зумовленим вимогам захисту національних інтересів України та її громадян.
Справедливість – поняття організаційне. Це свідоме дотримання всіма громадянами суспільства основного правила (і умови) раціонального облаштування життя: в чітко налагодженій системі працюють методи й факти, в погано організованій – характери й припущення.
Нинішня правляча коаліція волає про те, що єдина мета БЮТ – захоплення влади. На жаль, багато хто вірить у це. Вірить усупереч фактам. Так, соціологічні дослідження засвідчують, що найбільшу підтримку коаліція має саме в тих місцевостях України, де громадяни особливо дошкульно відчувають зубожіння, де найчастіше затримують заробітну плату робітникам найважчих професій, де люди найбільше невдоволені умовами й організацією життя.
Знедолених та обманутих найлегше «купити» й привезти до столиці для участі в акціях, які нічого спільного не мають із правдою, справедливістю та впорядкуванням життя за законами совісті.
Отож і ходять вони столицею, вимахують різноколірними прапорами (серед яких не бракує державних знамен Росії), рахують отримані гроші за свою «діяльність» і починають розуміти, що це ходіння не наближає їх до справедливості…
Людина, сім'я, добробут і якість життя – найвищі соціальні цінності, забезпечення яких ставить перед собою БЮТ. Держава для людини, а не людина для держави – ось наше гасло й головна умова справедливості.
Автор: Віталій КОРЖ
Архів журналу Віче
![]() |
№3 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У Трампа знову заявили, що вірять у готовність Путіна до миру і не бачать загрози для Європи
У Саудівській Аравії почались переговори делегацій України і США
Президент Чехії розповів, як США та Європа поділять гарантії безпеки для України
Міністр оборони Німеччини запевняє в надійності купівлі F-35 у США
Підготовка до створення трибуналу для Путіна на базі Ради Європи завершена
Комітет Бундестагу схвалив додаткові 3 млрд євро допомоги Україні на 2025 рік
У ЄС критикують "мільярдний" пакет Каллас для України через відсутність конкретики
ЄС може спрямувати на зброю Україні до 9 млрд євро за рахунок росактивів
Президент Чехії прибув до Києва