№5, березень 2007

Справедливість – поняття організаційне

Яке це чудове, дивовижне слово – справедливість!

Це вість про справдження правдивості наших надій. Надій на достойне життя в Україні, надій на життя по правді, без корупції, без брехні, без фальсифікації – по справедливості.

Справедливість – це омріяна українським людом праведність поведінки керівників, яким народ дав право справляти (справувати) владу.

Справедливість – це найвищий закон життя чесних людей, котрі насправді ведають (відають, знають), що любити ближнього треба не лише словами, а й справами, вчинками.

Справедливість – це те, що можна справдити, тобто перевірити правдою.

Державні органи правопорядку й правосуддя досі ще діють на межі абсурдної формули: «Вам по закону чи по справедливості?» Унаслідок цього маємо несправедливі закони та «законну» несправедливість.

Суспільство справедливості – це спільнота громадян, які визнають для себе найвищим Закон Божий: шануй батька й матір, не вбивай, не крадь, не свідчи неправдою, не бажай чужого, роби іншим таке, яке хочеш, щоб робили тобі…

Справедливість вимагає від влади ведення політики правди, а від владних чиновників – бути взірцем праведності. І якщо нині багато хто сприймає це як фантастику, тоді тим більше ми повинні докладати зусиль для встановлення справедливості.

Справедливість – це одна з головних вимог совісті. Жити по совісті означає жити по справедливості.

Справедливість вимагає від нас постійно боротися за неї. Вона існує лише завдяки згуртованості чесних, рішучих людей; і лише там, де вони є. І тому на знаменах БЮТ, що майорять над Україною у дні всенародного піднесення, бачимо гаряче полум'яне серце на білосніжному тлі чистих помислів, незаплямованої гідності, шляхетності, відкритості й прозорості намірів.

Справедливість – не абстрактно-філософське, а чітке конструктивно-технологічне поняття в системі державного управління. ЇЇ повинні щодня втілювати в життя патріотичні службовці державних органів та інституцій в ім'я правди і лише в інтересах громадян, всієї нації.

Саме в ім'я правди та в інтересах усіх громадян уряд-2005 під керівництвом Юлії Тимошенко, в складних умовах протидії з боку представників великого капіталу, продемонстрував приклад справедливого використання владних повноважень. Це був перший уряд, який припинив розкрадання національних ресурсів, ліквідував багато корупційних схем і в півтора разу підняв життєвий рівень народу. У незалежній Україні це був чи не єдиний період справедливого ставлення держави до громадян.

Після усунення Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра розпочалося повернення до корупційних схем, було підписано принизливі газові угоди, піднято тарифи на комунальні послуги, поширився процес узурпації влади під прикриттям високих слів про стабільність конституційного ладу.

Справедливість держави – це заздалегідь усталена технологія діяльності установ, в яких службовці підпорядковуються тільки функціонально зумовленим вимогам захисту національних інтересів України та її громадян.

Справедливість – поняття організаційне. Це свідоме дотримання всіма громадянами суспільства основного правила (і умови) раціонального облаштування життя: в чітко налагодженій системі працюють методи й факти, в погано організованій – характери й припущення.

Нинішня правляча коаліція волає про те, що єдина мета БЮТ – захоплення влади. На жаль, багато хто вірить у це. Вірить усупереч фактам. Так, соціологічні дослідження засвідчують, що найбільшу підтримку коаліція має саме в тих місцевостях України, де громадяни особливо дошкульно відчувають зубожіння, де найчастіше затримують заробітну плату робітникам найважчих професій, де люди найбільше невдоволені умовами й організацією життя.

 Знедолених та обманутих найлегше «купити» й привезти до столиці для участі в акціях, які нічого спільного не мають із правдою, справедливістю та впорядкуванням життя за законами совісті.

Отож і ходять вони столицею, вимахують різноколірними прапорами (серед яких не бракує державних знамен Росії), рахують отримані гроші за свою «діяльність» і починають розуміти, що це ходіння не наближає їх до справедливості…

Людина, сім'я, добробут і якість життя – найвищі соціальні цінності, забезпечення яких ставить перед собою БЮТ. Держава для людини, а не людина для держави – ось наше гасло й головна умова справедливості.

Автор: Віталій КОРЖ

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня