№5, березень 2007

Справедливість – поняття організаційне

Яке це чудове, дивовижне слово – справедливість!

Це вість про справдження правдивості наших надій. Надій на достойне життя в Україні, надій на життя по правді, без корупції, без брехні, без фальсифікації – по справедливості.

Справедливість – це омріяна українським людом праведність поведінки керівників, яким народ дав право справляти (справувати) владу.

Справедливість – це найвищий закон життя чесних людей, котрі насправді ведають (відають, знають), що любити ближнього треба не лише словами, а й справами, вчинками.

Справедливість – це те, що можна справдити, тобто перевірити правдою.

Державні органи правопорядку й правосуддя досі ще діють на межі абсурдної формули: «Вам по закону чи по справедливості?» Унаслідок цього маємо несправедливі закони та «законну» несправедливість.

Суспільство справедливості – це спільнота громадян, які визнають для себе найвищим Закон Божий: шануй батька й матір, не вбивай, не крадь, не свідчи неправдою, не бажай чужого, роби іншим таке, яке хочеш, щоб робили тобі…

Справедливість вимагає від влади ведення політики правди, а від владних чиновників – бути взірцем праведності. І якщо нині багато хто сприймає це як фантастику, тоді тим більше ми повинні докладати зусиль для встановлення справедливості.

Справедливість – це одна з головних вимог совісті. Жити по совісті означає жити по справедливості.

Справедливість вимагає від нас постійно боротися за неї. Вона існує лише завдяки згуртованості чесних, рішучих людей; і лише там, де вони є. І тому на знаменах БЮТ, що майорять над Україною у дні всенародного піднесення, бачимо гаряче полум'яне серце на білосніжному тлі чистих помислів, незаплямованої гідності, шляхетності, відкритості й прозорості намірів.

Справедливість – не абстрактно-філософське, а чітке конструктивно-технологічне поняття в системі державного управління. ЇЇ повинні щодня втілювати в життя патріотичні службовці державних органів та інституцій в ім'я правди і лише в інтересах громадян, всієї нації.

Саме в ім'я правди та в інтересах усіх громадян уряд-2005 під керівництвом Юлії Тимошенко, в складних умовах протидії з боку представників великого капіталу, продемонстрував приклад справедливого використання владних повноважень. Це був перший уряд, який припинив розкрадання національних ресурсів, ліквідував багато корупційних схем і в півтора разу підняв життєвий рівень народу. У незалежній Україні це був чи не єдиний період справедливого ставлення держави до громадян.

Після усунення Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра розпочалося повернення до корупційних схем, було підписано принизливі газові угоди, піднято тарифи на комунальні послуги, поширився процес узурпації влади під прикриттям високих слів про стабільність конституційного ладу.

Справедливість держави – це заздалегідь усталена технологія діяльності установ, в яких службовці підпорядковуються тільки функціонально зумовленим вимогам захисту національних інтересів України та її громадян.

Справедливість – поняття організаційне. Це свідоме дотримання всіма громадянами суспільства основного правила (і умови) раціонального облаштування життя: в чітко налагодженій системі працюють методи й факти, в погано організованій – характери й припущення.

Нинішня правляча коаліція волає про те, що єдина мета БЮТ – захоплення влади. На жаль, багато хто вірить у це. Вірить усупереч фактам. Так, соціологічні дослідження засвідчують, що найбільшу підтримку коаліція має саме в тих місцевостях України, де громадяни особливо дошкульно відчувають зубожіння, де найчастіше затримують заробітну плату робітникам найважчих професій, де люди найбільше невдоволені умовами й організацією життя.

 Знедолених та обманутих найлегше «купити» й привезти до столиці для участі в акціях, які нічого спільного не мають із правдою, справедливістю та впорядкуванням життя за законами совісті.

Отож і ходять вони столицею, вимахують різноколірними прапорами (серед яких не бракує державних знамен Росії), рахують отримані гроші за свою «діяльність» і починають розуміти, що це ходіння не наближає їх до справедливості…

Людина, сім'я, добробут і якість життя – найвищі соціальні цінності, забезпечення яких ставить перед собою БЮТ. Держава для людини, а не людина для держави – ось наше гасло й головна умова справедливості.

Автор: Віталій КОРЖ