№4, лютий 2007

Головне – навести порядок, якщо ти любиш свою країну й місто

Гагарінську районну раду міста Севастополя протягом багатьох років очолювали чоловіки. Чисельність населення цієї громади – 120872 особи. Торік хазяйкою району стала жінка, Раїса Семенова. На цю посаду вона прийшла, досягнувши успіхів на освітній ниві.
Обираючи її, гагарінці знали, що саме вона впорається з керуванням, адже своє уміння визначати актуальні завдання й успішно виконувати їх доводила не раз. Раїса Петрівна – відмінник освіти України, лауреат Державної премії Республіки Крим, нагороджена почесним знаком «За заслуги перед містом».

У Семенової – своя школа

Вона народилася в Севастополі. Після закінчення Ізмаїльського державного педагогічного інституту в 1973 році за розподілом працювала вихователькою Жовтневої школи-інтернату Ширяївського району Одеської області. У 1993–1995 рр. була заступником начальника Севастопольського управління освіти. Потім очолила колектив школи-гімназії №2.

З приходом нового директора цей навчальний заклад став одним із провідних у місті. За підсумками 2004–2005 навчального року в рейтингу шкіл міста гімназія впевнено посіла перше місце. Не випадково саме її визначили базовою в Україні для розробки й здійснення проекту Ради Європи з вивчення мов для загальноєвропейського громадянства. За пропозицією посла Франції в Україні і під керівництвом Раїси Петрівни низку предметів у гімназії викладають іноземною мовою. Гімназія протягом кількох років співпрацює з Французьким культурним центром Посольства Франції в Україні, його відділенням в Одесі, має угоди про співробітництво у сфері культури й освіти з коледжем Де Мюр'є, ліцеєм Нотр-дам-де-Сент-Круа в місті Ле-Ман у Франції, де її учні щорічно проходять лінгвістичне стажування.

Уперше в цій севастопольській школі випускники одержали диплом про освіту французькою мовою DELF, що дало їм право вступати до вищих навчальних закладів Європи.

Тут відкрили міжкультурно-довідково-інформаційний центр для тих, хто вивчає англійську мову. Цю структуру створено спільними зусиллями представників корпусу Миру США та вчителів англійської мови. Шкільну бібліотеку трансформували в Центр інформаційних ресурсів з ексклюзивним відділом іноземної літератури.

Раїса Петрівна вела й нині веде велику громадську роботу: її не раз обирали депутатом районної, міської ради. Вона є головою правління широко відомої у регіоні громадської організації «Севастопольський Фонд культури й історії імені Геннадія Черкашина».

Протягом десяти років веде регіональний проект – щорічний творчий літературно-історичний конкурс для старшокласників шкіл міста під девізом «Життя кожного належить суспільству», метою якого є прилучення юних громадян міста й України до вивчення легендарної героїчної історії Севастополя, його культури, духовності, а також підтримка талановитої молоді, виховання патріотизму. Вона стала ініціатором проведення в Севастополі творчого фестивалю громадських організацій, спілок, асоціацій, фондів, творчих колективів і талановитих людей – форуму «Суспільне визнання». Цього року він відбувся вчетверте.

Хто хоче, той доб'ється…

Ми говоримо про педагогічні заслуги Раїси Петрівни. Так уже вийшло – педагогіці віддано тридцять років життя. На посаді голови районної ради вона трудиться недавно. Про проблеми й шляхи розв'язання говорить не як новачок.

Гагарінський район – складний організм. На його території поєднуються різні види економічної діяльності: промисловість, торгівля, підприємства курортної сфери й сфери обслуговування. Гагарінський район має розвинену соціальну інфраструктуру, до якої належать освітні заклади й установи культури, лікарні, дитячі садки.

 – Самоврядування – один із визначальних елементів демократичного устрою країни, – каже Семенова. Ефективність його здійснення цілковито залежить від об'єднання зусиль жителів територіальної громади, обраних ними органів місцевого самоврядування й самоорганізації населення. Історичний досвід показує, що суспільство функціонує успішно, коли громадяни й влада мають спільне бачення того, що відбувається, загальні цілі в майбутньому, готові разом працювати над реалізацією планів. Нині ми віддаємо перевагу повсюдному створенню органів самоорганізації населення – будинкових, вуличних, квартальних – намагаємося заповнити відсутні ланки місцевого самоврядування.

Самоврядування – це синонім демократії, ініціатива знизу. Однак деякі труднощі не дають змоги ефективно реалізовувати положення закону. Більшість органів самоорганізації населення Севастополя не мають матеріальної й фінансової основи для здійснення своєї діяльності, а районні бюджети не можуть достатньою мірою профінансувати їх. У зв'язку з цим робота із самоорганізації відбувається на громадських засадах і базується переважно на добровільних внесках фізичних та юридичних осіб.

Нещодавно Раїса Петрівна брала активну участь у розробці місцевих правил благоустрою Севастополя, що грунтуються на Законі України «Про благоустрій міст і населених пунктів». Її турбує нинішній стан рідного району, що колись був найчистішим, зеленим і красивим. Вона мріє повернути йому колишню славу, зробити ще ошатнішим. Семенова, як, утім, і всі її однодумці, дійшла висновку, що території громади мають бути закріплені за певними підприємствами, що забезпечували б там чистоту й порядок. Важливе й питання контролю за виконанням зобов'язань. Планується створення спеціальних інспекцій. Переглядають розміри штрафних санкцій до фізичних і юридичних осіб за порушення правил санітарного стану.

Головне – навести порядок, щоб люди почувалися господарями району, переймалися його долею.

На прощання Раїса Петрівна впевнено наголосила: «Якщо мету визначено, а потім її досягнуто, виходить, ти справді любиш своє місто і свою країну».

Автор: Лучія ПУЗИКОВА

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Сьогодні, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Сьогодні, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Сьогодні, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня