№3, лютий 2007

Віктор Янукович розказав німцям, де гроші лежать

28 лютого Прем'єр-міністр України Віктор Янукович здійснив одноденний робочий візит до Федеративної Республіки Німеччина. На спільній прес-конференції з Федеральним канцлером Ангелою Меркель глава українського уряду традиційно говорив про інтеграцію нашої держави до ЄС як пріоритет зовнішньої політики. Водночас в Україні усвідомлюють потребу внутрішніх перетворень і досягнення європейських стандартів життя.

«Ми підтримуємо Україну на шляху реформ та готові до співробітництва і на двосторонньому рівні, і як країна, що головує в Євросоюзі», – дипломатично відповіла канцлер Німеччини.

Ще одна тема для обговорення – енергетична співпраця. Ангела Меркель висловила «зацікавленість у встановленні відносин із Україною в рамках енергетичних питань». Вона повідомила, що її країна визначиться щодо участі в міжнародному газотранспортному консорціумі після переговорів міністра економіки та енергетики Німеччини Міхаеля Глосса з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком, які заплановані на травень у Києві.

«Усе залежить від економічної зацікавленості сторін. У нас в Німеччині немає політичної можливості дати доручення компаніям використовувати цей газопровід», – зауважила канцлер.

Наступним у графіку був виступ Віктора Януковича на зустрічі з представниками німецьких ділових кіл. Прем'єр, зокрема, сказав: «Економіка України, незважаючи на значне підвищення вартості енергоресурсів та складну внутрішньополітичну ситуацію, демонструє високі темпи розвитку. У 2006 році реальний ВВП збільшився на 7 відсотків, а за січень поточного року – на 9,3 відсотка. Споживчий попит зріс більш як на чверть.

Особливо приємно відзначити, що відновилась активна інвестиційна діяльність. За минулий рік економіка отримала 4,3 млрд. доларів США іноземних інвестицій. Це втричі більше, ніж три роки тому. До речі, Міжнародне рейтингове агентство «Фітч» офіційно відзначило зниження політичних ризиків в Україні для бізнесу та інвесторів.

Ми розуміємо, що можливості екстенсивного розвитку вичерпані. А тому ставимо перед собою завдання перейти до інноваційно-інвестиційної моделі розвитку на основі високих технологій та виробництва наукоємної, енергоощадної, експортно орієнтованої продукції. Однак мова не йде про протекціоністські заходи. Буде створено рівні та прозорі правила гри для всіх – і вітчизняних, і іноземних підприємців.

Ми розраховуємо на приватизацію таких гігантів, як «Укртелеком», «Укрнафта», Одеський припортовий завод. Нині опрацьовуються механізми продажу часток цих підприємств на фондових майданчиках.

Сподіваємося, що вже в першому півріччі 2007 року буде завершено всі процедури, необхідні для набуття Україною членства в СОТ. Ми також очікуємо, що після приєднання нашої держави до СОТ буде започатковано офіційні переговори щодо укладення Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом».

На Міжнародній конференції «Україна і Європейський Союз: нові підходи», організованій Німецьким товариством зовнішньої політики, Віктор Федорович дозволив собі пожартувати: «Знаходячись між двома Александрами – Раром і Квасневським, згідно з нашою українською традицією я можу загадати бажання. Чи збудеться воно, обов'язково розповім пізніше».

Для створення дружньої обстановки глава уряду вирішив поділитися з присутніми деякими професійними секретами: «Урядова коаліція була сформована на основі неймовірної і неможливої, на перший погляд, політичної комбінації. Як нам це вдалося? Мовою шахістів скажу: ми пожертвували кількістю заради якості й виявили таку повагу до наших партнерів і готовність реально враховувати їхні інтереси, яку не змогли або не захотіли виявити інші».

Пам'ятаючи про мету України – іноземні інвестиції, прем'єр привернув увагу присутніх до «перспективного напряму вкладання коштів», а саме фондового ринку України. Серед ринків 20 країн Центральної та Східної Європи він посідає чільне місце за показниками темпів зростання (в 1,5–1,7 разу щорічно). Загальний обсяг торгів за останні п'ять років зріс майже вп'ятеро.

Віктор Янукович укотре наголосив на пріоритетності розвитку торговельно-економічного й інвестиційного співробітництва між Україною та ФРН: «Уже сьогодні за обсягами зовнішньоторговельних операцій з Україною Німеччина перебуває на другому після Російської Федерації місці й на першому серед країн Європи».

Автор: Олексій ЛУЦЬКИЙ

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Опозиція Грузії звернулась до ЄС на тлі виборів антизахідного президента Сьогодні, 15 грудня

Politico: На зустрічі західних лідерів і Зеленського у Брюсселі говоритимуть про миротворців Вчора, 14 грудня

ЗМІ: Колишнього генпрокурора Костіна відправлять у Гаагу послом Вчора, 14 грудня

ЗМІ: Макрон винесе на саміт ЄС питання миротворців для України Вчора, 14 грудня

NBC: У Трампа обговорили припинення війни з Україною і Білим домом Вчора, 14 грудня

ЗМІ: Зеленський відвідає Брюссель для зустрічі, яку організовує генсек НАТО 13 грудня

Трамп проти ударів по РФ, російські диверсії на Балтиці, новий уряд Литви: новини дня 13 грудня

Туск прокоментував можливість відправки польських військ в Україну 12 грудня

Шість європейських глав МЗС: Україна має перемогти, ми збільшимо допомогу 12 грудня

Суд у Страсбурзі підтвердив право України карати Борзих за носіння "георгіївської стрічки" 12 грудня