№2, січень 2007

Луганськ крокує в майбутнє

Перспективи розвитку обласного центру

Виконком Луганської міської ради діє за програмою, з якою міська організація Партії регіонів ішла на вибори, й багато з її пунктів уже виконано. Деякі виконуємо зараз.

Перше, з чого почала роботу наша команда, це оптимізація структури міського управління. Ми значно скоротили апарат виконкому, ліквідували районні адміністрації, повернувши й надавши нові повноваження районним у місті радам практично по всіх напрямах життєдіяльності міста (соціальному захисту, житлово-комунальному господарству, освіті тощо). Мета наших дій ясна й прозора: місцеве самоврядування в Луганську має бути наближене до луганчан.

Упевнений: той факт, що Прем'єр-міністром України стала людина, яка представляє Партію регіонів, котра отримала більшість на минулих виборах, дуже впливає на зміни соціально-економічної ситуації. На жаль, раніше у вищих ешелонах влади на Луганськ звертали небагато уваги. Коли ми вперше приїхали до Міністерства фінансів, склалося враження, що наше місто на фоні України викреслено з усіх програм. Воно немовби жило саме по собі.

Зрозуміло, сьогодні, з огляду на систему відносин, що склалася між центром та регіонами, без підтримки Києва Луганськ не в змозі добре розвиватися.

Одне з головних завдань команди виконкому Луганської міськради – максимально забезпечити наповнення бюджету за рахунок державних дотацій і субвенцій на цільові програми. Так, у держбюджеті заплановано 15 млн. гривень на будівництво школи в місті Олександрівську. А також 59 млн. – на ремонт шляхопроводу по вулиці Чапаєва (в районі заводу імені Пархоменка), який визнано аварійним ще на початку дев'яностих років. 120 млн. передбачено на будівництво 10-кілометрової об'їзної дороги в Луганську. Бо, на жаль, і досі весь транзитний транспорт проїжджає територією обласного центру.

Найближчим часом займатимемося внутріквартальними дорогами, які в нашому місті ніколи не ремонтували, а також дорогами у приватному секторі. Буде реконструйовано чимало вулиць, серед яких Лутугінська, Руднєва, Оборонна, Будьонного. Сьогодні ми кардинально переглядаємо питання перебудови міської транспортної мережі. Адже нинішня аж ніяк не відповідає реальним потребам луганчан.

Потрібно також близько 4 млн. гривень на одержання електротранспорту й не менш як 15 млн. – на житлово-комунальне господарство (насамперед це комплексні програми з реконструкції так званих хрущовок, теплових мереж, ліфтового господарства) тощо.

Справді, в житлово-комунальному господарстві Луганська, як і інших міст України, чимало проблем, тож є гостра потреба реформування цієї сфери. Однак коштів на це в міському бюджеті неабияк бракує, тому міська влада знаходить можливості працювати за державними бюджетними програмами й субвенціями. Спільно з Науково-дослідним інститутом нафти та газу розробляється проект модернізації та заміни обладнання котелень на сучасніше. Триває наполеглива робота з пошуку інвесторів у сферу ЖКГ (і є вже реальні пропозиції), а також по основних напрямах «Державної програми реформування й розвитку житлово-комунального господарства на 2004–2010 роки». Однак для реалізації запланованого необхідна підтримка на державному рівні, бо такі витрати міському бюджетові не під силу. Нині ми відчуваємо добре ставлення та підтримку з боку Кабміну й тому з оптимізмом починаємо працювати в 2007 році.

Керівництво міста чимало робить для поліпшення соціального захисту луганчан. Відповідні повноваження передано в райони, ближче до людей. Ми намагаємося полегшити нарахування пільг і субсидій. Розпочато роботу за принципом «єдиного вікна», коли в одному місці можна одержати всі необхідні для оформлення соціальної допомоги документи.

Як позитивний приклад наведу й проект міської ради, котрий активно підтримує депутат Верховної Ради України Спірідон Кілінкаров – секретар Комітету ВР з питань соціальної політики та праці. Спільними зусиллями ми плануємо створити міський центр реабілітації дітей-інвалідів, яких у Луганську понад 1,5 тисячі.

На постійному контролі виконкому Луганської міськради – питання погашення заборгованості у заробітній платі.

Цього року збираємося проводити аукціони на право оренди землі, а також продавати земельні ділянки. Прогноз надходжень до місцевого бюджету від орендної плати за землю становить 19 млн. 339 тис. 300 гривень, від продажу земельних ділянок – 10 млн.

Торік підписано два меморандуми про співпрацю між Луганською міськрадою й проектами «Економічний розвиток міст», «Ініціатива сприяння кредитуванню в Україні». В одному з них ідеться про випуск облігацій муніципальної позики, мета другого – розробка плану економічного розвитку Луганська й залучення додаткових інвестицій.

Ми справді нині дуже активно займаємося питаннями залучення інвестицій у наше місто. Тривають переговори з великими компаніями, які бажають у Луганську вести бізнес.

На жаль, є ще чимало проблем і питань, над вирішенням яких сьогодні й працює наша команда. Але я впевнений: саме в 2006 році ми заклали основу для успішного розвитку міста в майбутньому. В лікарнях з'явиться сучасне обладнання, у школах – нові класи. Будуватимуться житлові масиви, школи, дороги.

Поступово економіка України переходить на інноваційно-інвестиційний шлях розвитку, який, безперечно, приведе до покращення життя народу. І в нашого міста чудове майбутнє, бо в ньому мешкають талановиті люди. Ми знаємо його проблеми й те, як розв'язати їх спільними зусиллями. А головне завдання – зробити Луганськ містом, у якому було б зручно жити кожному луганчанину.

Автор: Сергій КРАВЧЕНКО

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини 24 квітня