№1, січень 2007

Спаси і збережиСпаси і збережи

Поспіх на злеті року, суєта, мішура, нервовість – усе це вже минулося. Ми сказали одне одному щирі теплі слова, побажали миру та щастя, пробачили, стали м'якші. Різдвяна казка зробила нас добрішими. Бо ж ми всі чекаємо дива. Звертаємося до неба, уповаємо на Всевишнього. І найсановніший обранець, і наймогутніший чиновник, і кожна звичайна людина однаково прагнуть тепла, душевного піднесення та спокою водночас, впевненості, достатку, здоров'я, кохання й любові. Ми загадуємо бажання, бо віримо в магію цих новорічних днів і ночей: як зустрінеш Новий рік, так його й проведеш. Як ми його зустріли? В очікуваннях вето? І що на нас чекає? Випробування? Про це – всі сторінки новорічного «Віча».

А тому скажу, чого не хотілося б. Раптом ці слова – та Богові у вуха? Спаси і збережи від лайок і скандалів – біля домашнього вогнища та в горнилі політичної кухні. Від кориди, півнячих, кулачних і боїв без правил. Врятуй нас від цеглини, що падає на голову, від здригання затворів, слизьких бананових кірок… Не введи в оману й помутніння розуму, в гру долею країни, врятуй від лукавства влади та її немічності. Дай їй мудрості, а нам – волі.

Ми маємо пройти нелегкий шлях реформ. Україна, «де ніколи не було демократії, де й тепер її дуже мало, осягає ази демократії, долаючи цей складний шлях, – пояснював Голова Верховної Ради Олександр Мороз на Студентському форумі, що відбувся в Києві наприкінці року. – Ми повинні його пройти. Перехід до парламентсько-президентської форми правління в Україні відбувається дуже болісно. Такий перехід у будь-якій державі складний, а в Україні, з її попередніми традиціями, виявився набагато складнішим». О. Мороз скептично відгукнувся стосовно дискусій про дострокові вибори. Парламент працюватиме всю каденцію, переконаний він. А «щодо того, що перебирають права Президента до уряду чи Верховної Ради, то це не так, – зауважив Олександр Олександрович. – Ідеться про те, що передача функцій влади від одного інституту – Президента до інших інститутів, встановлення балансу влад – завжди болісний процес, особливо для тих, хто владу втрачає або передає її комусь іншому». І додав: «Процес притирки владних інститутів за нових умов, коли засади парламентсько-президентської форми правління устатковуються в Україні, суспільство має сприймати адекватно».

Так, має. Та й влада – і надана народом, і виборена на президентських, парламентських, місцевих перегонах – має бути адекватною. Має усвідомлювати свою сутність не як істину істин, не як інструмент для демонстрації сили тренованих біцепсів та хапальних рефлексів. Бути свідома й не лукава. Нехай їй і нам допоможе Господь...

Автор: Світлана ПИСАРЕНКО

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня