№1, січень 2007

Від Євроклубу до Європарламенту – один семінарВід Євроклубу до Європарламенту – один семінар

Поза сумнівом, інтерактивні форми семінарів дають змогу навчитися ефективно проводити заняття, виробляють практичні навики, здобути які, опановуючи лише теорію, нереально. Багата ФРН може вкладати кошти в розробку занять у формі гри. Не шкодують на це і часу. За словами німецьких лекторів, на таку потрібну справу тут витрачають від восьми місяців до двох років. Чому б нам не скористатися вже добре вивченою й відпрацьованою методикою?

До речі, основна гра-симуляція «Прийняття рішень у Європарламенті» була пілотною, тобто на нас, слухачах з України, її апробовували. На жаль, лектори не змогли надати нам друкованих матеріалів – гру ще не ліцензовано й вона не набула статусу інтелектуальної власності. Але в нашому багажі залишився її дух, емоційний фон, методика. Усе це обов'язково впроваджуватимемо в наших закладах.

Національна академія педагогічних наук України також має свої здобутки в розробці інтерактивних форм викладання. Отож відбулося взаємозбагачення ідеями й думками.

Хочу зауважити, німецькі колеги не займались агітацією, не демонстрували переваг ЄС, вони лише намагалися в гарній «упаковці» донести інформацію про демократичний спосіб життя в Європі. Адже жити за демократії не так вже й просто: демократія – це плюралізм, економічна й політична багатоманітність, долучення громадян до управління країною.

Що ми порекомендували врахувати гостинним господарям в організації подальшої співраці? Більше зустрічей і дискусій з німецькими педагогами та учнями – цей досвід усім нам видався вельми важливим і корисним. Принагідно хочу нагадати: приймати рішення, вступати чи не вступати до Єврозоюзу чи НАТО, можуть лише поінформовані про ці структури люди. І ми вдячні німецьким колегам за розширення інформаційного простору українців.

 Була й ложка «дьогтю» – це «відчіпна» зустріч із представником української делегації в Раді Європи. На жаль, усі відчули: держава Україна не радіє з того, що ти провідав її на чужині – принаймні так нас приймали.

Натомість гостинність самого палацу Європейського парламенту вражає: тут завжди відчинені двері для публіки й до великого еліптичного двору може зайти кожен.

Приміщення для парламентських дебатів у залі під куполом повернене до річки. Його скляний фасад дозволяє чудово роздивитися безпосередньо з міста дії парламентаріїв. Акустика в приміщенні просто дивовижна: тут не користуються мікрофонами.

Споруда Європарламенту вгорі ніби недобудована. Це символізує триваюче розширення ЄС і залишає нам надію, що, навчившись бути справді освіченими й високоцивілізованими громадянами, в недалекому майбутньому ми таки долучимось до демократичної Європи.

Автор: Борис СМУТОК

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Bloomberg: Орбан заявив саміту НАТО, що Україні не варто вступати в Альянс Сьогодні, 14 липня

ЗМІ: Зеленський відвідає Британію та Ірландію Вчора, 13 липня

Глава МЗС Польщі прокоментував можливість збиття ракет РФ над Україною Вчора, 13 липня

Президент Чехії розповів, як до кінця року Україні доставлятимуть снаряди Вчора, 13 липня

В ОПУ заявили про плани щодо ратифікації Римського статуту до кінця року Вчора, 13 липня

У Нідерландах заявили, що розглядали варіант військового втручання у зону збиття MH17 Вчора, 13 липня

Вперше з 2008 року рішення саміту НАТО не згадало про вступ Грузії – євродепутат Вчора, 13 липня

Politico: У Європі приватно занепокоєні після обмовок Байдена на саміті НАТО Вчора, 13 липня

ЗМІ: Макрон наступного тижня прийме відставку прем’єра Франції 12 липня

У Пентагоні повідомили про нову розмову Остіна з головою Міноборони Росії 12 липня