№1, січень 2007

«Ручного» керування місцевими бюджетами не повинно бути

у цьому твердо переконаний Євген Карташов, міський голова Запоріжжя

– На муніципальному форумі в Алушті міські голови вкотре позначили болючі точки місцевого самоврядування, житлового, комунального господарства. Здавалося, центральні органи влади перейнялися нашими проблемами: Президент України Віктор Ющенко скликав Раду Національної безпеки й оборони України, віце-прем'єр-міністр Володимир Рибак дав доручення профільним міністерствам, а потім, зібравши міських голів у Кабміні, підсумував, що зроблено за кожним напрямом, запропонованим нами в Алушті. Тож бачимо: керівники центральних органів влади цікавляться нашими проблеми. Наступний крок – підкріпити це фінансами, але наразі саме його ніхто й не поспішає робити.

Коли взяти бюджет 2007 року, то, на мою думку, він має один істотний недолік. Ніхто з нас, керівників місцевого самоврядування не знає, що перепаде його місту чи району. Ми розробили свої програми розвитку, показали, куди, передусім, потрібно вкладати гроші. В одних «горить» заміна каналізації, в інших – стоять ліфти, третім потрібно вкладати кошти в реконструкцію водогону тощо. Багато міських голів здали свої пропозиції до міністерств, а тепер змушені ходити по колу з простягнутою рукою, доводити, що місту, селищу справді потрібні ці гроші. Виходить, ми знову повертаємося до старих правил «ручного» управління місцевими бюджетами? При цьому всі заявляють про свою готовність допомагати місцевому самоврядуванню, закликають до децентралізації влади й передачі повноважень на місця!

Ще одна проблема – підготовка та розстановка кадрів. Що насправді маємо? Приходить до влади одна партія – ставить свої кадри, приходить інша – картина та сама. Не має значення, чи є досвід роботи, чи немає такого, головне – який у тебе партійний квиток. Правильний – працюватимеш, не того кольору – «з речами на вихід». Скрізь за кордоном партійні лідери змінюються, а управлінці при цьому працюють за контрактом не один рік. І в нас, у верхах, міністрів нехай міняють скільки завгодно, а на місцях повинні трудитися насамперед господарники. В умовах політичної реформи настав час змінити принципи кадрової політики, захистити тих, хто працює на держслужбі, у місцевому самоврядуванні, інакше незабаром ми й на налигачі не затягнемо до себе добрих фахівців.

Президент сказав, що створює для допомоги нам раду міських голів, прем'єр – раду регіонів. Дуже хочеться, аби обидві ці ради сіли за один стіл і вирішили головне питання: як залишити гроші в місцевих бюджетах. Під реформи в ЖКГ, під усі наші пропозиції потрібні реальні кошти, а для цього необхідно визначити джерела фінансування. Виступаючи на засіданні РНБО, я вніс від Асоціації міст України та громад конкретні пропозиції: ухвалити закон стосовно ринку землі (у Запоріжжі це принесе до нашого бюджету приблизно 80 мільйонів гривень). По-друге, від податку на прибуток підприємств – залишати 10 відсотків на розвиток територій (по Запорожжю – це ще 100 мільйонів гривень). Отоді й буде результат! Якщо цього не зробити, усі заяви про реальне самоврядування – звичайнісінька балаканина.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня