передплата Українською | In English

№24, грудень 2006

Олександр МОРОЗ: Голодомор – це не геноцид, це гірше геноцидуОлександр МОРОЗ: Голодомор – це не геноцид, це гірше геноциду

Причина лиха – сталінський режим. Яка ж його основна сутність? Диктатура, одноосібна влада. Нагадую про це ревним ініціаторам ревізії політреформи. Єдиний порятунок, вихід із тупика – це розвиток демократії, це продовження реформи системи влади, створення європейської моделі управління. Хто не розуміє такої потреби, той не здатен робити висновки з історії власного народу. Для того й трагедія Голодомору використовується як підстава для політичних спекуляцій, як політична «тусовка» на прахові безвинних жертв.

Великий Кобзар учив пізнавати історію власного народу, не оминаючи ні титли, ні коми. На виставці архівів КДБ є багато повчальних свідчень щодо ініціаторів, організаторів злодіянь у 1932–1933 роках минулого століття. Вистачає там і свідчень про армію виконавців, підручних, які були в кожному, вважай, селі. Демократія створює умови для перетворення людини на громадянина, вона невідворотно зменшує кількість потенційних підручних. Давайте пам'ятати про це.

Ми не можемо голосувати за цей закон кількістю в 230, 250 чи 300 голосів. Ми повинні проголосувати всі. Парламент не повинен замовчувати правду, не має права. Це принизливо для депутата. Я хотів би, щоб усі робили з цього висновки, з цих слів.
Члени ООН в 1948 році, визначаючи дефініцію геноциду, й уявити не могли, що держава, влада здатна свідомо нищити власний народ, власні народи. Звичайно, Голодомор – це не геноцид, це гірше геноциду.

Кожен, хто брав участь у дискусії в сесійному залі, у фракціях, скрізь у суспільстві, говорив правду. Я підкреслюю, говорив правду, свою правду, але найбільшу правду говорили в ті страшні роки мати своїй голодній дитині, попереджаючи не йти до школи навпростець, через леваду, бо там, бо люди людей їли. Це жахлива правда, і ми її не можемо обминути і назвати інакше, ніж геноцидом.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Швейцарія подвоїть підтримку України до понад 100 млн франків до кінця 2023 року Сьогодні, 05 липня

Зеленський у Лугано розповів про своє бачення відбудови України і потребу реформ Сьогодні, 05 липня

Зеленський підтвердив переговори з Туреччиною і ООН щодо експорту українського зерна Сьогодні, 05 липня

План ЄС по відбудові України, Швеція допоможе вступити у НАТО, Папа хоче до Києва: новини дня Сьогодні, 05 липня

Україна має завершити війну з Росією на своїх умовах – Джонсон Сьогодні, 05 липня

Укріплення берега річки Вчора, 04 липня

В уяві Лукашенка Україна сама хоче нападу Білорусі 03 липня

Німецький міністр назвав крадіжку українського зерна Росією "огидною формою війни"  02 липня

Данія офіційно стала частиною спільної оборонної політики ЄС 02 липня

Прем'єр Норвегії в Києві пообіцяв Україні майже 1 млрд євро допомоги 02 липня