№24, грудень 2006

Севастопольський варіантСевастопольський варіант

Після десятилітньої роботи з просування у Верховній Раді рішення про прийняття закону про статус міста-героя Севастополя воно понині залишається на стадії розгляду.
Тому депутатському корпусу на чолі з головою міськради Валерієм Саратовим під час вирішення важливих питань доводиться знаходити реальні механізми взаємодії і в місцевих радах, і у взаєминах з виконавчою владою.
Який же результат? З цього простого запитання ми й почали бесіду з головою Севастопольської міськради Валерієм Саратовим (на знімку).

– Нещодавно ми затвердили угоду про взаємодію Севастопольської ради 5-го скликання і Севастопольської міської державної адміністрації. Це означає, що ми об'єднали зусилля у вирішенні питань соціального, економічного й культурного розвитку міста. Відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Бюджетного й Земельного кодексів нова угода визначає основні напрями і форми взаємодії ради й адміністрації.
Хочу сказати, що ще рік тому це здавалося неможливим. Але саме такий правовий акт послабив напруженість між нами. Пішла справжня робота, є взаєморозуміння і бажання допомогти севастопольцям будувати нормальне життя.
У місті сформовано достатньо акривний і грамотний депутатський корпус. Виборність за списками дала можливість заощадити час, тому що люди знають один одного по фракції і до фракції, з перших днів приступили до виконання нагальних завдань. Тішить і те, що багато хто з них має глибокі знання і досвід роботи у сфері місцевого самоврядування.

– Що все-таки вдалося зробити Севастополю в таких особливих умовах розвитку місцевого самоврядування?
– Адміністративно-територіальний устрій Севастополя, з одного боку, унікальний, а з другого – звичний для кожного члена громади. Наша влада – це наші ради: міська, районна, селищна, сільська.
Нині у місті активно створюються осередки самоорганізації населення. Це вуличні, домові, квартальні комітети. Вони є основою системи місцевого самоврядування. У їхньому складі більш як 63612 осіб – це майже 17 відсотків усього населення міста.
Ми довели, що органи самоорганізації населення можуть бути дієвими, замінюючи виконавчу владу там, де це необхідно. В нас уже є прецедент – у селі Штормовому, на території Балаклавського району, місцева рада делегувала частину повноважень свого виконавчого органу квартальному комітетові, щоб він здійснював контроль за утриманням, ремонтом і благоустроєм району.
Громадські центри в Нахімовському районі організують зустрічі з керівниками, цікавими людьми, а також дозвілля.
Активісти квартальних комітетів «Стара Балаклава» два роки добивалися повернення у власність територіальної громади міського пляжу, яким незаконно заволодів приватний підприємець. Активісти зібрали 3,5 тисячі підписів і в результаті пляж повернули громаді.
А от нещодавній приклад! Жителі вулиці Терещенка разом з депутатами зуміли зупинити будівництво на стадії земляних робіт. До успіхів самоврядування в Ленінському районі можна віднести роботу зі створення кондомінімумів, а в Гагарінському – результати діяльності комунальних підприємств, створених у 1991 році.
Це був успішний досвід. Комунальні підприємства виявилися рентабельними. За рахунок грошей, що надійшли від їхньої діяльності, район розв'язував проблеми благоустрою, освітлення й озеленення.

– Останнім часом у міськраді до комунальних служб додають прикметник «збитковий». У місті багато проблем з вивозом сміття і поганий стан доріг. Хто за це відповість? Що про це думають депутати?
– Ми прийняли рішення про реформування житлово-комунального господарства. Нам ще потрібно розробити критерії оцінки роботи комунальних підприємств і ефективного контролю за їхньою діяльністю. Нас цікавить не лише точність бухгалтерських розрахунків, а й ефективне використання ресурсів.

– Які перспективи розвитку місцевого самоврядування в Севастополі?
– Гадаю, що в місті, де є вікові традиції демократії, місцеве самоврядування було, є і буде завжди.

– Дякую за бесіду.

Автор: Лучія ПУЗИКОВА

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В Україні сподіваються, що восени буде погоджений формат спецтрибуналу щодо РФ Сьогодні, 20 липня

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня

Урсулу фон дер Ляєн переобрали головою Єврокомісії 18 липня

Литва остаточно виходить з конвенції про касетні боєприпаси 18 липня