№20, жовтень 2006

Лідерство здобув учений

30 серпня 2006 року завершився п'ятимісячний марафон виборів голови Дніпропетровської обласної ради. Ці вибори, без перебільшення, стали найтривалішими в Україні, а можливо, й побили світовий рекорд. Але краще б таких рекордів не було.

 Відсутність дієздатної обласної ради негативно вплинула на імідж влади, розвиток місцевого самоврядування регіону. Не були затверджені показники соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини, вчасно не внесені зміни до обласного бюджету, свого вирішення чекало чимало важливих соціальних питань.
На щастя, тепер усе позаду. Регіон нормально й ритмічно працює.

Дніпропетровщина, відома на увесь світ як «кузня кадрів» для політикуму країни, останнім часом відчуває певний брак таких особистостей навіть для власної влади. Колись енергійний, самодостатній регіон за попускання місцевих органів влади поступово втрачав позиції по всіх напрямах. А тому визначальною у виборі депутатів була не так партійність кандидата на вищу посаду обласної ради, як його незаангажованість.
За таких умов єдино компромісною, здатною примирити всі політичні сили, представлені в сесійній залі, стала кандидатура представника від Партії регіонів Юрія Вілкула. Її підтримали 83 депутати зі ста.

Прихід до влади людини, близької до молоді, науки й промисловості, яка є основою економіки регіону, дарує надію жителям області на пробудження влади до дій. Саме таку мету поставив перед собою й своїми колегами новообраний голова обласної ради.
Прагнучи надолужити згаяний час, депутати обласної ради вже за перший місяць діяльності провели дві сесії, під час яких було затверджено склад постійних комісій і фракцій, внесено зміни до обласного бюджету на поточний рік, розглянуто питання та визначено шляхи забезпечення роботи житлово-комунального господарства області в осінньо-зимовий період, вирішено низку інших важливих питань.

З огляду на економічну та суспільно-політичну ситуацію, що склалася в області, депутати звернулися до керівників підприємств усіх форм власності, щоб вирішити питання підвищення заробітної плати працівникам підприємств, установ і організацій та створити на згаданих підприємствах надійну систему соціального захисту громадян в умовах зростання цін і тарифів.

При громадській приймальні обласної ради запрацювала пряма телефонна лінія. Це дало змогу не лише розв'язати чимало проблемних питань жителів області, а й зробити реальний аналіз майбутніх пріоритетних напрямів діяльності обласної ради.

Тобто вже перші кроки Юрія Вілкула на посаді голови обласної ради довели: ця людина здатна з політичних опонентів створити колектив однодумців, спрямувавши їхні енергію, досвід та ініціативу в єдиному напрямку – на користь кожного жителя регіону, в інтересах Української держави.

Останні новини

Шольц: Наземних військ європейських країн чи НАТО в Україні не буде Сьогодні, 27 лютого

Польща не розглядає відправлення своїх військових в Україну – Міноборони Сьогодні, 27 лютого

Прем'єр Швеції про відправку військ в Україну: На цей момент неактуально Сьогодні, 27 лютого

Ремонт посудомийних машин у Києві: від Bosch до Smeg Сьогодні, 27 лютого

Cоюзники створять коаліцію далекобійної зброї для України Сьогодні, 27 лютого

Макрон допустив відправку західних військ в Україну Сьогодні, 27 лютого

Макрон висловився щодо можливого нападу Росії на країни НАТО Сьогодні, 27 лютого

Дуда розповів, про що, окрім зброї, домовлялись союзники України в Парижі Сьогодні, 27 лютого

Зеленський "не може зрозуміти", як Трамп може бути на боці Путіна Сьогодні, 27 лютого

В Угорщині обрали нового президента – попередниця пішла на тлі "педофільського скандалу" Сьогодні, 27 лютого