№20, жовтень 2006

Лідер, якого визнали й опоненти

Хмельницький міський голова Сергій Мельник, у владі не новачок, свого часу трудився у мерії сім років: спочатку інспектором фінуправління, потім очолив цей структурний підрозділ, а згодом став заступником градоначальника. Обираючи на посаду міського очільника економіста із двадцятилітнім стажем (третина цих років – у державній службі, в тому числі й робота в Кабміні), городяни мають надію, що саме йому з усіх 24 претендентів на крісло мера вдасться поповнити міську казну та по-державному розпоряджатися нею. Адже місто, на території якого функціонує кілька десятків різноманітних ринків і де з неймовірною швидкістю зростають новобудови, загалом, на жаль, потерпає від бідності та має багато інших невирішуваних роками соціальних негараздів.

Сергій Мельник стартував у виборчих перегонах за крісло міського очільника лише у другому, як то кажуть, турі, але добре бачив розташування сил, що дало змогу досить правильно розрахувати власні шанси на перемогу. Звичайно, підтримка БЮТу зіграла визначальну роль у виборі мешканців помаранчево налаштованого міста. Популярність Сергія Івановича стала такою очевидною, що навіть конкуренти й опоненти однозначно визнали його переможцем і лідером. І не лише на виборах, а й опісля – уже під час сесійної роботи. За всю історію Хмельницького (за роки незалежності) ще не було серед депутатів такої одностайності (практично стовідсоткове голосування) під час затвердження кадрових питань. Організаторська тактовність і політична поміркованість, помножені на чималий управлінський досвід, приносять позитивні результати. Практика його роботи за часів керування колишнього (нині покійного) мера Михайла Чекмана, котрого хмельниччани й досі вважають чи не найавторитетнішим керівником, а також наближеність до команди нинішнього голови облради Івана Гладуняка, в якій і він ще донедавна сам працював, вселяють у хмельниччан надію на правильність вибору.

Обіцянки, дані виборцям, безперечно, за місяць-два Сергій Мельник ще не встиг виконати. Проте окремі декларації своєї передвиборної програми поступово втілює у життя. Скажімо, у міськвиконкомі змінив усіх заступників, однак успішні керівники окремих структурних підрозділів залишилися на робочих місцях. Усі кадрові зміни відбувалися без огляду на партійну приналежність. Аби залучити всі шість фракцій, незалежно від їх політичних уподобань, до спільної розробки стратегії розвитку Хмельницького, змінено й кількісний склад виконкому. Відтепер у ньому працюють ще шість представників громадськості. Такий формат роботи дасть можливість, на думку Сергія Мельника, залучити до співпраці в органах місцевого самоврядування людей, не пов'язаних з бюрократичною чиновницькою системою. Крім того, це ще один спосіб показати городянам, як працює влада зсередини.

Причиною усіх негараздів, що заважали місту успішно розвиватися, є звичайна безвідповідальність, вважає нинішній Хмельницький голова. Тому й розпочав з реорганізації системи управління. Він прагне вибудувати таку структуру, за якої авралів не буде і котра забезпечить гарантовано чітке прогнозування і стабільний розвиток усіх сфер господарювання.

У місті потрібно провести повну і публічну інвентаризацію комунального майна, підприємств комунальної власності, поліпшити ефективність його використання. Аналогічно і питанням виділення земельних ділянок необхідно надати нового імпульсу, запровадити конкурсні засади – це вагомий резерв наповнення міського бюджету. Отже, переконаний Сергій Іванович, зникне славнозвісний, а досить часто і відверто зримий «дерибан». Будівництво соціального житла та надання пільгових кредитів на житло – питання, які вже закладають у бюджет-2007. Серйозні інвестиції, упровадження технологій енергозбереження, реанімація промислових підприємств, створення нового виробництва мають забезпечити економічний розвиток міста, а відтак і суспільне процвітання громади. Для новообраного Хмельницького міського голови це і є конкретними цілями, котрих він прагне досягти спільно з городянами.

Валентина ГЛЯС.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня