№20, жовтень 2006

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, МИКОЛАЄВЕ!З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, МИКОЛАЄВЕ!

Кращий експромт той, що заздалегідь організований, тому, цілком природно, всі сюрпризи, які очікували на городян, було сплановано службами міськвиконкому. І підприємці багато заходів прагнули приурочити до Дня міста, щоб додати фактові відкриття об'єкта або якійсь події особливого, урочистого відтінку. Навіть за кількістю весіль (упродовж цих двох днів 100 одружень!) Миколаїв просто «зашкалювало».
Призначений на 16 вересня День міста не зміг умістити всіх відкриттів і презентацій, тому урочисті та ділові зустрічі розпочалися з п'ятниці, 15 вересня, й тривали до 18-го, анітрохи не стомивши миколаївців.

Тож будьте здорові!

Після майже цілорічного ремонту, основні кошти на який виділили з фонду розвитку міста за рішенням депутатського корпусу, урочисто відкрилося поліклінічне відділення міської лікарні №1, розташованої в будинку колишньої медсанчастини заводу ім. 61 комунара. На ремонт приміщень загальною площею близько 4 тис. кв. метрів (у старій поліклініці вона була вдвічі менша) вже витрачено майже 400 тис. гривень. Левова частка цих грошей пішла на облаштування автономного водопостачання й опалення.
Відремонтований нині будинок донедавна мав зовсім непрезентабельний вигляд. Протягом останніх чотирьох років він навіть не опалювався, а тепер тут споруджено локальну топкову. Як образно висловилася Л. Дергунова, начальник міського управління охорони здоров'я, «хворого», котрий був ближче до «моргу», аніж до «реанімації», врятовано спільними зусиллями міста й заводу. Будинок, переданий у довгострокову оренду міській громаді, незабаром буде остаточно готовий прийняти перших пацієнтів.

Відверто в режимі on-line

Інтернет-газета «Mukola.net» вирішила зробити Миколаєву своєрідний подарунок – провести першу web-конференцію. Справа ця в нашому місті нова, ніким ще не випробувана, тому першим «випробувальником» вирішив стати міський голова Володимир Чайка. Від городян на його адресу надійшло понад 50 запитань.
 
Про дороги

Мер не тільки нагадав про взятий містом кредит 30 млн. гривень, за рахунок чого відремонтовано центральні вулиці, а й пообіцяв, що іншими, нецентральними, міська влада займеться наступного року. Чому цього року не вийде? Відрахування на дороги проходять через облдержадміністрацію, і в нинішньому році обласна влада на облаштування доріг із 28 млн. гривень субвенцій, що надійшли з держбюджету, виділила Миколаєву лише 1,3 млн.
Щодо будівництва підземного переходу в районі Центрального ринку мер відповів: «До 9 травня наступного року цей об'єкт має бути цілком завершений – із під'їздами, переходами, бутиками. І назвемо ми його «Мікрометроград». Також Володимир Чайка запевнив городян, що тролейбусну лінію в Корабельний район побудують, але зовсім не обов'язково, що вона буде чеською. «Інвестори – чеська компанія – висунули певні умови: все устаткування й тролейбуси повинні бути чеського виробництва. І тому ми зараз думаємо, чи потрібен нам чужий виробник, якщо є вітчизняний. Крім того, на наш погляд, 26 млн. євро (а це вартість проекту на 10 років) не можуть окупитися за дуже короткий час. Однак розв'язувати транспортну проблему Корабельного району ми все одно будемо», – наголосив Володимир Дмитрович.

Про товариства співвласників

Відповідаючи на запитання, Володимир Чайка нагадав, що згідно із законом товариства співвласників багатоквартирних будинків створюються лише добровільно й рішення про це приймають їхні мешканці на загальних зборах. Але, на думку міської влади, ТСББ – це перспективна форма управління будинками, тому для заохочення до створення ТСББ будинкам комунальної власності, що змінили свій статус, міська влада пропонує допомогу у вигляді капітального ремонту.

Про ковзанку і стадіон

Нікому не сподобалося б, коли б ковзанку відкрили у вересні, а в жовтні її вже довелося б закривати на ремонт, тому що будівельники не встигли все як слід зробити. Тому нині планують, що льодова ковзанка для миколаївців відкриється в жовтні.
На капітальний ремонт стадіону потрібно 40 млн. гривень, а таких грошей у міському бюджеті немає.

Про корупцію

«Так, справді, факт хабарництва в міськвиконкомі був, – зауважив мер. – Але я хочу вас запевнити, що здебільшого тут працюють чесні люди, професіонали, які здатні керувати містом». Утім, якщо городянам відомі факти вимагання хабарів чиновниками міськвиконкому, Володимир Чайка попросив інформацію про них повідомляти за телефоном приймальні міського голови 35-30-10 (можна інкогніто, а можна й відрекомендувавшись).

Про владу

«Сьогодні кожний депутат є особистістю, і я працюватиму з усіма партіями, представленими в міській раді. Однак ставлю перед собою завдання об'єднати всіх депутатів в одну партію – партію наших городян. І спільно вирішувати питання на благо міста та його мешканців», – сказав мер.

Про землю

«Мер не виділяє жодних земельних ділянок і не продає їх – це прерогатива депутатського корпусу, – зазначив Володимир Чайка. – Депутатів у нас 90, а в мера лише 1 голос. Але я вважаю, що виділення земельних ділянок має відбуватися тільки за результатами відкритого конкурсу, і переконуватиму депутатський корпус, що нам треба переходити саме до такої цивілізованої системи виділення землі».

Про бізнес

«Можу заявити офіційно: я, як міський голова, не мав і не маю ніякого бізнесу. Мій син і мої друзі пов'язані з ним. Однак протягом останніх шести років численні перевірки прокуратури, КРУ, інших правоохоронних органів не виявили жодних порушень у моїй діяльності, бо всі питання вирішувалися лише за законом», – сказав міський голова.

Про відповідальність

«Мені справді пропонували перейти на іншу роботу. Проте в мене є зобов'язання перед городянами, і я хочу бути відповідальним за все, що обіцяв під час виборчої кампанії. До того ж тут мешкають моя родина, моя мама», – зауважив Володимир Чайка.

***

* На Флотському бульварі відкрито нові сходи, що ведуть до Нижньої набережної. Декоровані кованими квітами, вони стали першим букетом «іменинникові».

* У рамках Програми соціального партнерства компанії РУСАЛ, Миколаївського глиноземного заводу та Миколаївського міськвиконкому на проспекті Корабелів відкрито новий дитячий ігровий комплекс «Сонечко-2», а на території загальноосвітньої школи № 48 – футбольне поле з універсальним усепогодним покриттям.

* За 8 місяців цього року на 128 народжень немовлят стало більше. А до кінця року медики прогнозують народження близько 4 тисяч дітей. Це поки що дуже мало, але 300 тільки вересневих весіль дають надію на швидкий «бебі-бум».

* За традицією наступного дня після свят до пологових будинків їдуть представники міської влади, щоб поздоровити і вручити невеликі подарунки мамам і їхнім новонародженим малятам. Цього разу подарунок міста (чотирнадцять яскравих покривал плюс підписана мером листівка для 5 хлопчиків і 9 дівчаток, що народилися 16 вересня) принесли в 1-й і 2-й міські пологові будинки.


(За матеріалами інтернет-видання «Mukola.net»
і газети «Вечерний Николаев»).

Автор: Лариса ЗАЙЦЕВА

Останні новини

Байден відмовляє Ізраїль від ударів по нафтових об’єктах Ірану 05 жовтня

"Торгова війна" ЄС і Китаю, Молдову лякають путчем, рішення ЄС про сосиски: новини дня 05 жовтня

Литва визнала Корпус вартових ісламської революції терористами і закликала ЄС брати приклад 04 жовтня

Оборонний бюджет Польщі на 2025 рік буде рекордним 04 жовтня

Фіцо мріє про "нормальні відносини з РФ" після війни в Україні 03 жовтня

Україна отримала систему Patriot від Румунії 03 жовтня

У Польщі вітають крок України в бік відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії 03 жовтня

Сибіга і Сікорський не мали у Варшаві офіційної зустрічі, але перетнулись на "дружню розмову" 02 жовтня

У Франції відхилили ініціативу ультралівих щодо імпічменту Макрону 02 жовтня

Суд ЄС підтвердив законність заборони на юридичні послуги для російських компаній 02 жовтня