№15, серпень 2006

Незалежна Україна

підсумки 15-річного вільного пробігу у просторі незалежності та погляд через магічний кристал гороскопа на наступні 25 років(до 2030 року)

Автор не має на меті політичний та економічний аналіз незалежної України. Це занадто велика тема, щоб її можна було повноцінно охопити на двох сторінках. Пропонується лише формальне обговорення деяких конфігурацій гороскопа України на час утвердження ідеї незалежності в ініціативних колах українського етносу 21 серпня 1991 року.

Цього дня планети на небі України розташувалися так, як це показано на зображенні гороскопа. Ми розберемо лише кілька найважливіших сполучень, або конфігурацій планет гороскопа незалежності. Зазначимо, що конфігурація складається з планет і відстаней між ними. Ці відстані вимірюються по дузі окружності неба і називаються аспектами. Різні аспекти надають неоднакового змісту планетам, що взаємодіють. Ключовою конфігурацією у цьому гороскопі є поєднання Сонця, Юпітера, Меркурія і Венери в Леві в півтораквадраті до поєднання Місяця, Урана, Нептуна й Ліліт у Козерогу. Півтораквадратом в астрології називають кут, що дорівнює 900 + 450 = 1350 . Квадрат (900) і напівквадрат (450) в астрології вважаються напруженими аспектами, а їх сума – півтораквадрат – зберігає деякі їх негативні властивості й додає певні свої.

Отже, у цьому гороскопі є два потужні центри впливу, в яких об'єднано властивості усіх планет, що до них входять. Ця конфігурація відбиває основні тенденції руху України в майбутнє. Аспект півтораквадрата добре помітний на гороскопі незалежності України, і його роль в оцінці її потенціалу є провідною. Цей аспект між Сонцем і Місяцем характеризує стартову незручність і невмілість у будь-якій справі. За що сила, до якої належить цей аспект, не взялася б, усі її ініціативи наражаються на недосконалість підсвідомих навичок. Стосовно України це означає, що її державність, яка починається, проходячи через малечі роки та дитинство, от-от підходить до підліткового віку, коли передбачувані здібності далекі від досконалості, але так хочеться бути значним. Тут діяльність усіх відповідальних інстанцій складається з помилок на 95 відсотків, а удари по індивідуальному і груповому самолюбству винятково відчутні і болючі. До того ж помилки впадають в око усім, окрім тих, хто їх робить. Цей період небезпечний тим, що егоїстичне оточення у своїх інтересах використовує будь-які можливості для втручання. Однак не виключено, що за досягнення зрілого віку необхідні навички сформуються, але процес цей імовірнісний, і потрібно дуже постаратися, щоб вийти на гідний рівень. Тому пускати на самоплив процеси створення нової держави, якої раніше не було, в жодному разі не можна. Відповідальність тут лежить не тільки на вождях, яких обирає народ, а й на самому народові.

От що означають інші сполучення знаків у цьому гороскопі.

Юпітер у Леві в поєднанні із Сонцем. Це багатообіцяюча конфігурація, що вказує на можливість гідного положення України серед інших народів, але поки що це лише зародок можливого зростання, яке тривалий час блокуватиметься аспектом півтораквадрата і проявиться лише в рекламних деклараціях.

Сонце в Леві: підвищена зарозумілість, гординя затьмарює очі; ідеологічні амбіції вище здорового глузду. Окремі люди і навіть більшість українців можуть розуміти згубність або убогість такої позиції, але сукупна воля державності виявляється неспроможною подолати зазначене обмеження.

Меркурій у Леві: категоричність, егоїстичність у судженнях, складнощі узгодження позицій. Меркурій, що згорів через близькість до Сонця, та ще й ретроградний, тобто такий, що рухається у напрямку, протилежному звичайному, різко обмежує інтелектуальні можливості тих інстанцій, від яких залежить прийняття відповідальних рішень. Сукупна розумова діяльність українського політикуму, від якого на 70 відсотків залежить державна й економічна діяльність у країні, виявляється інфантильною, тобто на рівні дитини. Зазначимо, що ця оцінка стосується не окремих людей, інтелектуальні здібності яких визначаються їхніми гороскопами і можуть значно відхилятися від середньої величини в будь-який бік, а характеризує сукупну діяльність відповідальних за Україну інстанцій.

Хірон у Леві: прийняття рішень і вибір напряму розвитку має довільний характер («мені так хочеться») без зважання на реальні установки народу, які лідируючі структури практично не беруть до уваги, хоча і прикривають своє поводження рекламними трюками.

Венера в Діві: невелика естетична привабливість України для тих агентів, які могли б її цікавити, наприклад, для туристів. Стосовно сучасної України це вказує на слабку інфраструктуру туризму, для розвитку якої необхідні істотні капіталовкладення. Але Венера в Діві старається, і згодом цей канал відкриється і працюватиме краще. Однак півтораквадрат Венери робить зв'язані з нею структури соціального, рекреаційного й естетичного характеру вкрай догматичними і неповороткими, що дуже обтяжує працюючий шар населення.

Місячний центр конфігурації. Сонце виражає явні, демонстративні процеси, а Місяць указує на те, що приховано вглибині і рідко буває доступне прямому спостереженню. Місяць у Козерогу, а це надає наполегливого і нешвидкого характеру активності, результати якої проявляться лише після проходження всіх необхідних етапів. Більше того, присутність у місячному єднанні Ліліт, яку називають також Чорним Місяцем, робить місячний центр впливу джерелом спокус, які спричиняють розчарування, що і є основним тлом емоційного життя нашого народу. Присутність Урана в цьому центрі додає до його характеристики момент непередбачуваності і відчуття безвихідності, і лише після глибокого опрацювання цього аспекту всім населенням України, усіма її етнічними групами і керівними структурами, відкриються обрії процвітання, а те, що було незграбним інструментом державності, перетвориться на витончений важіль добробуту багатонаціонального народу.

Нептун у поєднанні з Місяцем і півтораквадраті до Сонця на етапі малечих років, дитинства і підліткового віку створює ситуації крайньої брехливості, егоїзму і безвідповідальності майже всіх державних структур і примушує до цього державних діячів, пов'язаних з ними. Десь у глибині душі, а іноді й на рівні свідомості вони не хотіли б цього, але, на жаль, усі, хто увійшов в ініціативні структури, виявляються маріонетками ситуації.

Прозерпіна на Асценденті: видима здатність виживати у вкрай несприятливих умовах, що зберігається протягом століть, залишається корисною і тут.

Марс у поєднанні із Селеною у Діві: трудова завзятість виявляється важливим чинником, що забезпечує потенційну стабільність розвитку.

Сатурн у Водолії: установка на освіту і розуміння найвищих істин у різних формах їх прояву залишається національною цінністю, однак три напружені аспекти – квадрат до Прозерпіни, напівквадрат до Фортуни й опозиція до Хірона передбачають важкі часи, зокрема й у сфері освіти.

Спадний Вузол у Раку: орієнтацію на глибинні національні цінності підтримують сприятливі аспекти до Марса у поєднанні із Селеною і до Фортуни і залишають основою самосвідомості народу. Той, хто йде проти глибинних установок народу, завдає йому непоправної шкоди, зокрема, не можна руйнувати символи, що пов'язують народ з його минулим, а ті, хто це робить, створюють собі і своїм нащадкам тяжкі наслідки в майбутньому. Необхідно також відновити народні уявлення про виборність, які не взято до уваги в конституції. Важливою позитивною конфігурацією, що спирається на вісь місячних вузлів, тут є трин-секстильный прямокутник, що слугує оберегом України.

Із 2005 року почався підлітковий період у становленні української державності, і він триватиме майже до 2015 року. Роки закінчення підліткового періоду (2012–2015) будуть позначені особливо сильними кризовими явищами, гострота яких може бути посилена катастрофічними процесами, пов'язаними з геологічними зрушеннями, а також атмосферними й гідросферними явищами високої інтенсивності. Утім, ці явища будуть загальні для усього людства, але нам від цього не легше.

Підлітковий вік зміниться на юнацьку фазу. Вона триватиме приблизно до 2025–2027 років. Її початок на короткий період (кілька місяців) сприйматиметься як порівняна стабільність. Але фактично це буде затишок перед новими штормами. До цього часу зростання самосвідомості народу сягне рівня, коли він буде готовий до повномасштабного захисту своїх прав і з юнацьким максималізмом відстоюватиме їх. Тут і почнуться по-справжньому важкі і драматичні процеси самоочищення народу від кармічного накипу і бруду.

Незабаром після цього потрібно очікувати настання ранньої зрілості (2027–2029), де вперше почнуть проявлятися позитивні тенденції, закладені в гороскопі незалежності України.

За 800 років, починаючи з 1199-го, коли на периферії Київської Русі, що розпадалася, виникло Галицько-Волинське князівство, котре стало початком сучасного українського етносу, український народ пережив багато трагічних криз. Був на межі фізичного знищення під пануванням Польщі. Пережив пасіонарне піднесення в часи розквіту козацтва й відновив своє національне достоїнство. Знову потрапив у кабалу за Петра I і майже 200 років терпів знущання на національній основі, однак оберігав і розвивав свою національну культуру. Разом з іншими народами підлягав геноцидові у складі радянської імперії. Колеса двох світових воєн прокотилися по ньому. А чого коштує Чорнобиль? І от він, нарешті, домігся довгоочікуваної незалежності. Але де довгоочікуваний добробут? Узагальнена відповідь дуже проста – тому що Україна ще не досягла державної і соціальної зрілості. Один з еволюційних законів проголошує, що кожен новий період існування цілісності починається зі скороченого проходження всіх попередніх періодів. Згадайте розвиток плоду в утробі матері – від одноклітинного мікроба через форми риби, ящірки й інших предтеч людини до людського дитинчати. Так і тепер українська етнічна цілісність увійшла в новий період її існування і, як зародок в утробі матері, у скороченому вигляді повторює свою драматичну історію. Так, мине ще за два десятки років і Україна опиниться на порозі цивільного суспільства, котрого ніколи не було в її історії, але натяки на яке були в козацький період. Тому ми всі з таким теплом згадуємо про нього.

Автор: Семен ЧУРЮМОВ

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Сьогодні, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Вчора, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Вчора, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Вчора, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Вчора, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Вчора, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Вчора, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО 22 квітня