№13, липень 2006

Анатолій ГРИЦЮК: «Політизованість відійде, бо мета в усіх спільна»

12 травня на першій установчій сесії Волинської обласної ради головою найвищого представницького органу краю обрано Анатолія Грицюка. За його кандидатуру проголосували 43 депутати із 79 присутніх. До цього Анатолій Петрович два скликання очолював Ківерцівську районну раду й понад рік працював головою райдержадміністрації.

До складу обласної ради він пройшов за списком Блоку Юлії Тимошенко. Ця ж політична сила висунула його кандидатуру на посаду голови облради.

– Порядність, професійність і, безперечно, патріотизм – це визначальні, на мою думку, риси сучасного лідера облради, – каже Анатолій Петрович. – Я не ідеалізую себе на цій посаді, самовдосконалюватися має кожен, хто служить громаді. Я людина командного стилю роботи й завжди прошу колег, які поруч, підказувати та розкривати недоліки. Це допоможе мені у становленні як голови обласної ради.

– Анатолію Петровичу, після завершення процесу формування депутатських комісій, виконавчого апарату рада приступить до виконання програми соціально-економічного розвитку краю. У чому вбачаєте пріоритети?
– Ми повинні визначитися з регіональною політикою, політикою розвитку великих і малих населених пунктів. Чимало пропозицій надходитиме від різних політичних сил, які мають позитивний досвід у розбудові краю. Тому я впевнений, що в нас буде і колективна робота, і колективна програма. Зроблю все, щоб кожний депутат знайшов себе в її виконанні.

– Що з досвіду попередньої роботи використаєте на посаді голови облради?
– Продовжимо діяльність координаційної ради при голові, залучатимемо до неї голів райрад. Чогось особливого в моїй роботі в Ківерцівському районі не було. Але ми мали чітку позицію: максимально намагалися працювати для громади. Не передали райдержадміністрації повноважень управління комунальним майном. Керівники цих установ призначалися й звітували на сесіях райради.
Є позитивний досвід і в інших районах області. Його треба систематизувати та поставити в основу роботи координаційної ради. Гадаю, нам не завадить досвід інших областей і районів. Ми практикували це. З головами базових рад Ківерцівщини виїжджали в Івано-Франківську, Закарпатську, Херсонську, Черкаську області, де вивчали досвід ведення комунальних служб, зокрема облаштування сміттєзвалищ. Усе хороше потрібно вивчати і впроваджувати в себе.

– Депутатський корпус облради представлений сімома політичними блоками та партіями. Це Блок Юлії Тимошенко, «Наша Україна», Блок Костенка і Плюща, Блок Бориса Клімчука «Рідна Волинь», Партія регіонів, Народний блок Литвина, Соціалістична партія України. Які будуть ваші кроки з консолідації всіх політичних сил?
– 80 депутатів – це 80 особистостей. Багатьох із них знаю особисто, знаю їх потенціал. Серед них Борис Клімчук, Василь Дмитрук, Андрій Турак та інші. Їхні знання допоможуть у налагодженні дієвих механізмів для ефективної роботи ради.
Упевнений, що заполітизованість у раді поступово згладиться. Чому?
Тому що, йдучи на вибори й виступаючи перед виборцями, кандидати від різних політичних сил озвучували свої програми. І більшість позицій цих програм ідентичні. В їх основі – розбудова й розвиток Волині. У цьому наші спільні мета й завдання. Я намагатимуся всіма засобами активізувати роботу всіх дорадчих органів ради, щоб винесені на сесію питання вирішувалися ефективно й одностайно. Хочеться вірити, що саме так вважають і лідери політичних сил.

– Справді, консолідація – це гостра потреба, адже слід розв'язувати проблеми життєдіяльності краю, його фінансові основи.

– Будь-які плани можна реалізовувати за наявності коштів. Тому бюджет, його наповнення – ключове питання в моїй роботі.
Основне, на моє переконання, – це створити сприятливий клімат для бюджетоутворювальних компаній. Допомагатимемо розвиткові малого та середнього бізнесу, який має давати до 50 відсотків надходжень до обласного бюджету. Водночас вирішуватиметься й питання зайнятості населення.
Бюджет, інвестиції, інноваційні технології – ось неповний перелік першочергових завдань, які вирішуватиме обласна рада. А актуальність інших питань життєдіяльності краю ми визначатимемо на депутатських слуханнях. За допомогою місцевої преси, громадськості, органів місцевого самоврядування рада знатиме, що на цей час найбільше хвилює волинян. Це стосуватиметься розвитку економіки, сільського господарства, роботи комунальних служб. Позитив у цьому – незаперечний. Громада завжди підкаже й допоможе.


Розмову вів
Костянтин ЛОЦМАН.

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Парламент Греції не зміг оголосити вотум недовіри уряду Сьогодні, 29 березня

Молдова не підтверджує дані про проліт ракет своєю територією під час удару РФ по Україні Сьогодні, 29 березня

Прем’єр Бельгії: Деякі євродепутати поширювали роспропаганду за гроші Сьогодні, 29 березня

1 млн снарядів навесні, новий пакет зброї з Німеччини, переговори з урядом Польщі: новини дня Сьогодні, 29 березня

Прем’єр: Україна домовилася з ЄС про пріоритетний скринінг законодавства у сфері агрополітики Сьогодні, 29 березня

Рада Україна-НАТО зібралась у Брюсселі через останні удари РФ по інфраструктурі Сьогодні, 29 березня

Зеленський розповів про розмову зі спікером Палати представників США Джонсоном Сьогодні, 29 березня

Польські ЗМІ розповіли, як Туск переконав Макрона змінити умови імпорту не на користь України Вчора, 28 березня

Шмигаль прибув на міжурядові переговори до Варшави Вчора, 28 березня

Болгарію чекають дострокові вибори: ще одна партія відмовилась формувати уряд Вчора, 28 березня