№13, липень 2006

Закарпаття наблизилося до європейської спільноти

Найголовнішим завданням новообраного депутатського корпусу обласної ради, до складу якого входять 90 народних обранців – представників семи політичних сил: Блоку «Наша Україна», Блоку Юлії Тимошенко, Партії регіонів, Народного блоку Литвина, «КМКС» – Партії угорців України, Демократичної партії угорців України, Соціалістичної партії України, є консолідація зусиль для подальшого сталого поступу Закарпаття.

Михайло Кічковський народився 15 квітня 1947 року в селі Верхньому Студеному Міжгірського району. Трудову діяльність розпочав у редакції міжгірської районної газети. Після строкової служби в армії повернувся в редакційний колектив на посаду завідувача відділу. У 1978 році закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.
У його трудовій біографії – партійна робота, посади заступника голови колгоспу, редактора районної газети, керівника прес-центру, помічника та радника голів Закарпатської обласної ради й облдержадміністрації, помічника-консультанта народного депутата України. Обирався депутатом Міжгірської та Виноградівської районних рад. У квітні 2006 року обраний головою Закарпатської обласної ради.

Заслужений журналіст України. Захоплення – література й народне мистецтво.

Одружений. У сім'ї – дорослі син, донька, двоє онуків.
Нині триває розробка проекту документа «Основні програмні засади партій і блоків, представлених в обласній раді V скликання». Після всебічного обговорення й ухвалення він повинен стати орієнтиром для виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в практичній роботі та прийнятті відповідних управлінських рішень.

Ключові завдання подальшого зростання економіки Закарпаття полягають у тому, щоб на перший план поставити підвищення ефективності внутрішніх чинників зростання, насамперед через механізм тих сфер діяльності, які мають найконкурентніші переваги в області.

Це стосується насамперед галузей, що базуються на власній сировині: деревообробної, харчової промисловості та переробки сільгосппродуктів, виробництва меблів, будівельних матеріалів тощо. Усілякої підтримки заслуговує також розпочата в області робота зі збереження теплоенергоносіїв та розвитку власної енергетики, зокрема й малої гідроелектроенергетики, введення в дію газових родовищ, а також родовищ баритів і бентонітових глин, інших корисних копалин.

Ще одне вагоме завдання економічної політики регіону, яке має стати пріоритетним і для обласної ради, – це раціональне використання головного багатства краю, лісових ресурсів, та отримання економічної вигоди з цього.

Практично в усіх передвиборних програмах блоків і партій особливу увагу приділено розвитку села, тому спільні зусилля депутатів обласної ради і виконавчих органів місцевої влади мають бути спрямовані на розробку й прийняття регіональної програми розвитку сільських територій, де буде передбачено все, аби максимально поліпшити умови життя селян.

Ми активно ініціюватимемо запровадження прямого фінансування з обласного та місцевих бюджетів такої пріоритетної для нашого мальовничого краю галузі, як туризм (зокрема сільський) і рекреація, розширення міжнародного співробітництва в цій сфері.

У галузі соціальної політики обласна рада, в міру зростання її повноважень, особливу увагу приділятиме питанням продуктивної зайнятості населення, створення нових робочих місць, соціального захисту всіх, хто справді цього потребує. Звичайно ж, доведеться переглянути вже наявні обласні програми з різних напрямів соціальної сфери: будівництва житла, охорони здоров'я, освіти, культури й мистецтва, сім'ї, фізичної культури та спорту, щоб створити належні умови для збалансованого розвитку територій, усунути основні регіональні диспропорції.

І ще один важливий аспект. Після розширення Євросоюзу Західний України, насамперед Закарпаття, впритул – Угорщини, Словаччини, Польщі. Тому з огляду на унікальне геополітичне становище області як ніколи актуальним є пожвавлення процесу транскордонного співробітництва, розбудови транспортної інфраструктури, створення привабливого інвестиційного та підприємницького клімату, плідної реалізації низки договорів про тісну партнерську співпрацю із суміжними з Україною державами.

Добрим прикладом цього стало підписання під час традиційного Дня добросусідства «Меморандуму про співпрацю» між Закарпаттям і Кошицьким самоврядним краєм Словаччини.

Твердо переконаний: питання розвитку нашої області, як і сусідніх із нею прикордонних областей, що мають багато спільного, дуже доречно обговорити на рівні урядів чотирьох держав у контексті єдиного Карпатського регіону.

Вважаю, що в підходах до розв'язання цих і багатьох інших питань у депутатів має бути досить чітка й послідовна позиція, а робота обласної ради стати в цілому діловою та ініціативнішою.

Автор: Михайло КІЧКОВСЬКИЙ

Останні новини

Зеленський показав фото Саакашілі й заявив, що грузинська влада його катує і вбиває Вчора, 01 лютого

Литовський євродепутат запропонував створити "Інтеграційний Рамштайн" для вступу України в ЄС Вчора, 01 лютого

Президент Австрії прибув до Києва, привіз генератори Вчора, 01 лютого

Зеленський: готуємо нові реформи та чекаємо новин від ЄС Вчора, 01 лютого

Резніков пояснив, як розуміти "ні" від США щодо F-16 Вчора, 01 лютого

США можуть незабаром оголосити про чергову військову допомогу Україні – Білий дім Вчора, 01 лютого

Джонсон лобіюватиме серед республіканців у США подальшу військову допомогу Україні Вчора, 01 лютого

Науседа: треба припинити проводити червоні лінії і дати Україні необхідну зброю 31 січня

Україна у "першій хвилі" отримає від союзників від 120 сучасних західних танків - Кулеба 31 січня

Франція допоможе Україні придбати радари ППО GM 200 31 січня