№12, червень 2006

Їм довіряють, від них сподіваються

Пристрасті навколо виборів майже вщухли. Сформувалися відповідні коаліції. Склавши присягу на організаційних сесіях, розпочали виконувати свої повноваження та реалізацію передвиборних програм міські голови. Про окремих із них ми розповіли у травневому числі «Віча». Управління по зв'язках із місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України на прохання редакції надало своєрідний соціальний портрет голів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення. Таких міст у нашій державі 176.

Тарифи та ціни: задуха або електрошок?
Міські голови готують позови до суду


19 травня 2006 року відбулося засідання правління Асоціації міст України. Виконувачем обов'язків президента АМУ призначено Івана Куліченка – міського голову Дніпропетровська.

Головне питання – стан сплати за спожитий природний газ підприємствами теплоенергетики.

Заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» В. Шперун наголосив, що підвищення тарифів на газ не уникнути, відверто розповів про ситуацію, яка склалася в регіонах, і зазначив, що регулярно розраховується за газ Донецьк, збавили темпи Запоріжжя й Дніпропетровськ.

Міські голови ділилися своїми бідами. Мер Кіровограда В. Кальченко розповів, що місто вже 10 років не має гарячої води.

Бердянський міський голова В. Баранов виклав драматичну історію про відключення котельні, що обслуговує лікарні, про реанімацію без гарячої води. А вихід із ситуації він бачить у переведенні лікарняних котелень на електроенергію.

Міський голова Комсомольська О. Попов запропонував заморозити борги з газу. Радикальних заходів запропонував вжити міський голова Донецька О. Лук'янченко. Він закликав об'єднатись і написати листа до Кабінету Міністрів і подати позов до суду про компенсацію. «Потрібно створити прецедент», – сказав він, щоб нарешті Верховна Рада, Прем'єр-міністр і Кабмін звернули увагу на те, що регіони не мають змоги самостійно погасити борги через постійне зростання цін на газ.

Підраховано: якщо перевести гаряче водопостачання та опалення на електроенергію, плата за комунальні послуги в трикімнатній оселі становитиме від 400 до 500 гривень. Без підвищення зарплат це неможливо, люди просто не дозволять це зробити.

Закон про підвищення тарифів на газ прийнято, а механізм їх регулювання та захисту споживачів не розроблено. Повинна бути компенсація.

Вирішили на наступне засідання асоціації запросити представників європейських країн, приміром, Німеччини, Франції, де успішно розв'язують муніципальні питання.

На такій оптимістичній ноті завершилося засідання Асоціації міст України та громад.

Далі будуть Бердянськ, Алушта…

Правління асоціації має намір провести засідання секції великих міст України 9 червня 2006 року в Дніпропетровську, а малих міст та громад – у рамках Українського муніципального форуму в Алушті (Автономна Республіка Крим) 6 – 10 вересня 2006 року.

P.S. У члени асоціації було прийнято Старосамбірську міську раду Львівської області та Петрівську селищну раду Луганської області.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський провів телефонну розмову із Трампом Сьогодні, 20 липня

Трамп після розмови з Зеленським знову сказав, що хоче посадити Україну й РФ за стіл переговорів Сьогодні, 20 липня

В Україні сподіваються, що восени буде погоджений формат спецтрибуналу щодо РФ Сьогодні, 20 липня

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня