№12, червень 2006

Будівельник стає будівничим

На Івано-Франківщині після серйозних політичних ходів і тривалих перемовин на устах політикуму з'явилося прізвище Ігоря Олійника – керівника успішної будівельної організації ВАТ «Житлобуд», депутата з багаторічним стажем, рухівця з 90-х років. Несподіванка була і в тому, що його перемога на сесії більш ніж переконлива: за нього віддали голоси 111 із 118 присутніх депутатів (7 – утрималися).

Ігор Олійник родом із Тернопілля. Йому 51 рік. Про нього кажуть, що він українець не лише за національністю, а й за переконаннями. За фахом – інженер-будівельник, закінчив Львівський політехнічний інститут. Майже 30 років живе і працює в Івано-Франківську, де почав професійну кар'єру з посади майстра. Останні 20 років очолював потужну будівельну організацію, що має дуже добру репутацію у краї. Вдало знайшов місце для фірми в ринковій економіці. З 90-х років – вірний член Руху. За сухими рядками біографії відчувається вольовий характер, цілеспрямованість, широта професійного кругозору та велике бажання послужити громаді не лише на будівельному майданчику, а й на політичній ниві. Про це він сказав, завершуючи виступ перед депутатами: «Я – будівельник, сподіваюся разом із вами стати будівничим. Вірю, що ми зведемо велику й сильну державу для наших прекрасних і працьовитих людей».
Йому повірили.
Радівські коридори для Ігоря Мирославовича не новина. Він був депутатом чотирьох скликань у місцевих радах різного рівня. Судячи з усього, Олійник став компромісною фігурою в результаті непростих політичних процесів на теренах області. На вершину місцевої влади він зійшов від імені «Нашої України», маючи за плечима багато років перебування в Русі. Несхильний до крайнощів, Ігор Олійник, як засвідчили подальші події, погодився на досягнення балансу сил в обласній раді шляхом гранично рівномірного розподілу посад між основними політичними гравцями: «Нашою Україною» та Рухом в її складі, що має в депутатському корпусі понад половину депутатів (62 із 120), БЮТ (37 депутатів), УНП (9), «Національним вибором» (7) і блоком «Відродження Прикарпаття» (5). Саме кольори цих п'яти політичних сил складають нинішню палітру обласної влади.

Спокійний перебіг подій у сесійній залі знайшов незабаром пояснення. Учасники обласного виборчого блоку «Наша Україна» – НСНУ та Партія промисловців і підприємців України – погодилися на своєрідний політичний приз у вигляді посад першого заступника й заступника голови обласної ради. Щоб задовольнити другого за силою гравця – БЮТ – на сесії прийняли рішення запровадити посаду ще одного, третього, заступника голови. Ще одне «ноу-хау», що не дало розгорітися пристрастям, – пакетне голосування за всіх трьох заступників водночас.

Отож керівництво Івано-Франківської обласної ради: Ігор Олійник (НРУ, фракція «Наша Україна») – голова; Зіновій Береговський (НСНУ), колишній начальник Івано-франківського міського управління освіти – перший заступник; підприємець Остап Дзеса (ПППУ) та бізнесмен Юрій Романюк (БЮТ) – заступники.

Народні обранці заявили на сесії про утворення трьох депутатських фракцій: «Наша Україна» (62 депутати), БЮТ (37) та УНП (9). Свої повноваження депутатів обласної ради склали нашоукраїнці Микола Круць, Зіновій Шкутяк, Євген Гірник і бютівець Дмитро Шлемко, обрані народними депутатами України.

Новий керівник Прикарпаття у виступі наголосив, що ключове завдання нинішнього етапу – «перехід від політичної боротьби до об'єднання всіх заради буденної праці, без якої зупиниться життя». Ігор Мирославович вважає, що «треба подолати політичну моду на написання щоразу нових програм і всім миром виконати програму Президента України «10 кроків назустріч людям». На різні сфери суспільного й економічного життя голова дивиться як на інструменти в досягненні головної мети політики, котрою є, на його думку, «щаслива людина в щасливому українському краї». Ключем до систематизації господарського життя регіону І. Олійник вважає необхідність «поставити завдання на всі п'ять років каденції, а потім через виконання річних планів соціально-економічного розвитку домогтися досягнення мети, заради якої люди обирають владу».

Автор: Дарина НАЗАРЧУК

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В Україні сподіваються, що восени буде погоджений формат спецтрибуналу щодо РФ Сьогодні, 20 липня

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня

Урсулу фон дер Ляєн переобрали головою Єврокомісії 18 липня

Литва остаточно виходить з конвенції про касетні боєприпаси 18 липня