№10, травень 2006

Колообіг демократії в Києві

Новий Київський голова – неординарна особистість. Усі політичні небожителі, за національною традицією, прибідняються, а він відверто декларує свої статки. У перевагом православному Києві не приховує симпатії до протестантської конфесії, все ж запевняючи в приналежності до православ'я. Перший у христовому поході проти корупції – звинувачується опонентами в "підкупі виборців".

Ще не встигла висохнути "мокра печатка" на протоколі Київської ТВК, а сформована в Київраді коаліція "Справедливий Київ", ядром якої стали висуванці БЮТ, повідомила про початок курсу на дострокові вибори мера. Проте в новоспеченій коаліції, мабуть, передчасно сказали "гоп". На захист київського голови виступив керівник Секретаріату Президента Олег Рибачук: "Із нервового стану імпічменту, криз, треба виходити". Слова були підтверджені ділом: президентським указом Леоніда Черновецького призначено головою Київської міської державної адміністрації. Так усунено ймовірне двовладдя у столиці. Адже Олександр Омельченко, хоч і втратив посаду мера, залишався головою міськдержадміністрації.

Чи то далася взнаки вітчизняна здатність зберігати коаліційність, чи схильність до сервілізму, чи то в стінах ратуші збагнули історичний сенс слів Олега Рибачука, але в реєстрі "Справедливого Києва" почали віднаходитися "мертві душі". Проявилися суперечності між БЮТ і соціалістами, Віталієм Кличком і депутатами від "Пори". В умовах такого конфузу прес-служба голови повідомила: "Понад 70 депутатів новообраної Київради висловили свою підтримку Леоніду Черновецькому".

Неординарна людина, неординарне начало... Далі буде.

Нагадаємо: на виборах Київського міського голови за Леоніда Черновецького проголосували 457 тис. 887 киян. За Віталія Кличка, який посів друге місце, – 341 тис. 249 виборців. Колишній голова Олександр Омельченко набрав 305 тис. 363 голоси. Не підтримали жодного кандидата 73 тис. 937 виборців, що взяли участь у голосуванні.

Автор: Валентин БУШАНСЬКИЙ