передплата Українською | In English

№10, травень 2006

Наймолодший головаНаймолодший голова

Здобути перемогу на виборах міського голови у Вінниці 28-річному Володимиру Гройсману допомогли його молодість і конкретні справи одразу на двох посадах, означених літерами в.о. – секретаря міськради і міського голови.

Молодого керівника підтримали майже 36 відсотків виборців. За його найближчого конкурента, колишнього міського голову Вінниці, народного депутата України одного з попередніх скликань Дмитра Дворкіса, віддали голоси 26,6 відсотка виборців. Третій результат – у керівника ЗАТ "Вінницький універмаг" Миколи Форманюка (11,24%). Утім, саме останній, за результатами всіх передвиборних соціологічних опитувань, мав приміряти лавровий вінок переможця серед 21 претендента на головну посаду у міськраді. Однак...

Протягом минулого року Вінниця жила без міського голови. Після призначення Олександра Домбровського, який обіймав цю посаду, головою Вінницької облдержадміністрації, вибори нового керівника так і не відбулися. Чиновники по-різному пояснюють ситуацію. Одні кажуть: економили кошти. В інших – свої аргументи. Обов'язки градоначальника лягли на плечі секретаря міськради. Але в жовтні 2005-го депутати порушили питання про його переобрання. Для багатьох вінничан це стало несподіванкою. Самі ж депутати кажуть, що процес переобрання назрівав давно. Тодішньому секретарю висловили недовіру й одразу обрали на його місце молодого підприємця Володимира Гройсмана.

Схоже, він не розчарував вінничан. Вони побачили конкретні зміни в роботі нового керівника. Він не цурався забиратися на горища будинків, де протікав дах, чи спускатися в підвали багатоповерхівок. Вночі контролював роботу комунальних служб – як ті вивозять побутові відходи. Хоч як його переконували, що, мовляв, робити це слід лише завидна, новий керівник мав свої аргументи. "Прокинувшись уранці, городяни мають бачити місто чистим і прибраним," – повторював він. І комунальники здалися. За час його роботи у 24 багатоповерхівках після тривалої перерви знову запрацювали ліфти. Ремонтувати дороги в місті, які нині як ніколи в жахливому стані, з ініціативи нового керівника, планують за євростандартами. Частину коштів на це вже передбачено в міському бюджеті на 2006 рік.

Щодо бюджету, то до його розробки залучили керівників усіх (великих і малих) бюджетних установ і організацій. Керівник міста особисто брав участь у таких дискусіях: кожен пропонував своє, а водночас бачив загальну картину. Такий підхід, кажуть, викликав особливу довіру до молодого керівника. Вперше передбачено кошти на оздоровлення для медичних працівників. І медики тепер з нетерпінням чекають відпусток. Найвідповідальнішим екзаменом для молодого керівника стала минула зима з її суворими морозами. Те, що вінничани провели її в теплі та з безперебійною подачею гарячої води, без сумніву, також позначилося на результатах виборів міського голови.

Незважаючи на свою молодість, Володимир Гройсман вирізняється надзвичайною тактовністю і вмінням спілкуватися з людьми (на знімку). Складається враження, що він не юрист за фахом, а, швидше, психолог. Батько у нього успішний підприємець, мати – вчителька. У сім'ї достаток. Але Володя вже в 14 років вирішив сам заробляти на хліб. Під час канікул працював у майстерні з ремонту автомобілів. Тоді ж отримав трудову книжку. Роботу не покидав до закінчення школи. Біг у майстерню після уроків, у вихідні. А в школі отримував свої тверді "четвірки". Про його наполегливість, старанність і акуратність дотепер згадують учителі школи №35. Дуже влучно про свого колишнього учня висловилася його класний керівник Лідія Дудник: "Я думаю, що ця молода людина допоможе стати нашому місту таким само красивим, як він сам". Додамо: і багатим також.

Значно помолодшала й міськрада, де здобули місця представники шести політичних сил. Віддавши перевагу молодості, вінничани вірять тепер у молодість й оновлення рідного міста.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз – Боррель Сьогодні, 25 вересня

Французькі депутати хочуть розслідувати ймовірне російське фінансування партій Вчора, 24 вересня

Зеленський доручив МЗС відреагувати на постачання Іраном безпілотників Росії Вчора, 24 вересня

Президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН Вчора, 24 вересня

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні 23 вересня

23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ 23 вересня

Берлусконі напередодні виборів спричинив скандал заявами про вторгнення Путіна 23 вересня

Трибунал для Путіна, Захід коментує ядерні заяви РФ, Ізраїль продає "Залізний купол": новини дня 23 вересня

Пентагон: ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України 23 вересня

Зеленський утворив робочу групу для створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ 22 вересня