№7, квітень 2006

Фреш із торішніх апельсинів, або 40 кг гіпсу та пластиліну

Півроку київський художник Сергій Алєєв створював скульптури 12 найвідоміших політиків. Кожна фігурка заввишки приблизно 25 сантиметрів і вагою до 3 кілограмів. Тільки новий Президент "вагоміший" і вищий. Завдяки п'єдесталу. Такий ось фреш із торішніх апельсинів!

– Роботу було зроблено на замовлення на початку 2005 року, – розповідає Сергій Алєєв. – Головна умова – нікого не образити, щоб вийшов саме дружній шарж. Гадаю, мені це вдалося. Хоча були й деякі складності.

Та найскладніше зображувати жінок. Вони більш ранимі й вимогливіші до того, який вигляд мають, навіть якщо це шарж. Кажуть, Юлія Володимирівна бачила свого "двійника" й була дуже задоволена. Для своєї особистої колекції я не став би повторювати ці роботи. Усе має бути неповторним.

Хто б міг подумати, що захоплення перетвориться на заробіток? У роки перебудови Сергієві довелося покласти свій диплом архітектора на полицю й пригадати навички роботи скульптором. На пробу було зроблено ляльку-шарж на близького друга. Вона й стала вдалим творчим початком для майстра. Публічний "первісток" – дорогий товариш Брежнєв, що з'явився на світ у 1987 році. Відтоді робота не припиняється, і навіть сам автор не може точно підрахувати кількість своїх дітищ та їхніх копій: Ленін і Чаплін, Горбачов і Майкл Джексон, Хрущов і Гельмут Коль, Жириновський і Гітлер, Буш і Сталін, Кравчук і Єльцин...

Автор був особисто знайомий із П'єром Рішаром, Юрієм Нікулиним, яким дарував їхні маленькі копії. Сьогодні його замовники – бізнесмени, артисти і просто люди, що цінують гумор. Для роботи над скульптурою майстрові потрібні фотографія та відеозйомка за участю героя. А для гарного результату герой має бути ще й симпатичний.

– Не забуду часи перебудови й ставлення керівників до моїх перших скульптур: Брежнєва, Сталіна, Леніна, Горбачова, – каже художник. – Скільки було критики, попереджень, заборон виставляти шаржі на загальний огляд! У мене в столі вже рік лежить макет календаря (на знімку обкладинка) із зображеннями лідерів помаранчевої революції. Надрукувати ніяк не вдається: друкарні, і державні, і приватні, відмовляють. Бояться. Отака вона, демократія. Наші політики так довго працювали над своїм іміджем і звикли до цих масок, що не потерплять іронічного ставлення до власної персони. Сумніваюся, що й після виборів скинуть їх. Залишається побажати, щоб маски личили їм!

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Інавгурацію Трампа перенесуть у приміщення через морозну погоду Сьогодні, 18 січня

"Це наш важіль впливу": топдипломатка ЄС проти відмови від санкцій проти РФ Сьогодні, 18 січня

Зеленський зустрівся в Києві з лідером опозиції Словаччини Вчора, 17 січня

Як обрати ларингоскоп для медичного закладу Вчора, 17 січня

Стармер підтвердив готовність до розміщення миротворців в Україні, якщо буде потрібно Вчора, 17 січня

Глава МЗС Нідерландів у Києві оголосив 27 млн євро допомоги Україні Вчора, 17 січня

Британія до кінця 2025 року обіцяє Україні 15 інноваційних систем ППО Gravehawk 16 січня

Британія передасть Україні 150 стволів артилерії та нову мобільну систему ППО 16 січня

Україна та Британія домовилися про $3,6 млрд щорічної військової допомоги 16 січня

Зеленський пояснив, чому для України критично важливі гарантії безпеки, перш ніж "зупиняти війну" 16 січня