передплата Українською | In English

№5, березень 2006

Термінові дебати не про насТермінові дебати не про нас

У середині лютого Голова Верховної Ради України Володимир Литвин зустрівся в Києві з доповідачами Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северинсен та Ренатою Вольвенд. Під час зустрічі обговорювали хід передвиборного процесу та умови проведення демократичних парламентських виборів.

Приїзд доповідачів планувався заздалегідь, і про нього йшлося ще у Страсбурзі під час роботи чергової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи 23–27 січня.

Хоча "українське" питання й не фігурувало в порядку денному засідання січневої сесії ПАРЄ, про нашу державу все-таки згадали. На рівні Моніторингового комітету асамблеї. Він проаналізував внутрішньополітичну ситуацію в Україні й "видав на-гора" проект декларації щодо "неприпустимого зволікання з призначенням нового складу Конституційного Суду України".

Моніторинговий комітет закликав Верховну Раду повернутися до виконання конституційних обов'язків.

Утім, здається, і без таких запитів і моніторингу парламент усвідомлює свою державницьку місію.

Проте показово інше.

В один із останніх днів січневої сесії ПАРЄ в режимі "термінових дебатів" розглянуто ситуацію в Білорусі напередодні виборів президента цієї країни. Для цих дебатів пропонувалося ще кілька питань, зокрема, свобода слова в ЗМІ Російської Федерації; небезпека використання енергетичних запасів як інструменту політичного тиску. Одне слово, все те, про що останніми місяцями говорив увесь цивілізований світ.

Однак, мабуть, мали рацію деякі члени постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ, які припускали, що нині Європа в жодному аспекті не побажає конфліктувати з Росією. Адже, погляньте, ані питання свободи слова в російських медіа, ані енергетичне не були винесені на обговорення сесії. У кулуарах, звісно, про це говорили. Однак кулуари – це не сесійна зала.

До того ж варто додати: Бюро ПАРЄ вирішило запропонувати "білоруське питання" ще за два тижні до сесії – 9 січня. У понеділок, 23 січня, це рішення без проблем погодили. 9 січня! Саме тоді, коли, приміром, в Україні люди буквально вставали й засинали з думкою про газове протистояння між Україною та Росією.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата