№9, травень 2005

Як іти на вибори, коли нема за що дорогу полатати

Питання руба

Запорізька область

Володимир Березовський, голова обласної Ради

– Чому проектними документами бюджету-2006 не передбачені кошти на виконання постанов Кабміну про забезпечення безкоштовним харчуванням учнів перших–четвертих класів або компенсації фізичним особам, яким надаються соціальні послуги?
Необхідна підтримки на продовження будівництва мостових переходів через Дніпро, завершення реконструкції греблі Дніпрогесу, виведення її з аварійного стану.
Одеська область

Одеська область

Валерій Хмельнюк, Іллічівський міський голова

— А чим завинив Іллічівськ? Цього року, вдумайтеся, в місті з населенням 66 тисяч фонд оплати праці 315 мільйонів. На наступний рік йому планують фонд оплати праці на рівні 450 мільйонів… Нинішнього року зведений бюджет Іллічівська віддасть країні 246 мільйонів, а в міському бюджеті залишиться не більше 21 %. Усі європейські країни планують залишати 40–45 % на території міст.

Нам вдалося залучити в місто те, що й вимагають Президент та уряд. Понад 100 мільйонів доларів США прямих іноземних інвестицій, це понад 1400 доларів на одного жителя міста. До кінця року плануємо одержати 2000 доларів США на одного мешканця. Це у сім разів більше, ніж в цілому по країні. Майже 80 % усіх інвестицій ідуть в промисловість і розвиток транспортної системи країни, тільки 1,6 % – у торгівлю. А по всій країні навпаки.

Внутрішні інвестиції в основний капітал торік становили 450 мільйонів. Ми нині реально будуємо 16 сучасних фабрик. Юліє Володимирівно, за минулої влади нам давали по руках за те, що ми будуємо. Я вас підтримую, що ви нарешті сказали відкрито і прямо: продавайте землю, залучайте інвестора, нахиліться і підніміть гроші, бо вони ж лежать під носом. Якщо така лінія буде й надалі, активно з вами співпрацюватимемо. Ми щороку створюємо півтори-дві тисячі робочимх місць, нині до Іллічівська щодоби на роботу приїздять сім тисяч людей. Прошу, дайте нам ці 45% "відкупних" і ми збагатимо країну

Луганська область

Микола КириЧенко, Алчевський міський голова

— У нашому місті на душу населення припадає чотири тисячі долларів іноземних інвестицій спрямовано на реконструкцію металургійного комбінату, 52 тисячі працівників зі 117 тисяч, котрі працюють у всіх сферах, майже тисяча гривень середня зарплата по місту, доход на душу населення 500 гривень. А бюджет жалюгідний. Травень, червень, липень, серпень – бюджет 120-тисячного міста жив на короткострокових позичках у казначейства. Обсяг фінансування захищених статей становить 90 %. Не в дорогах, не в ремонтах соціальна спрямованість у моєму розумінні, не тільки зарплата вчителю, лікареві, працівникові культури. Це і передусім тепло, освітлення, відремонтовані класи, палати у лікувальному закладі. Та на це коштів нема зовсім. Тоді давайте ухвалимо соціальні нормативи, що в класі має бути 45–50 учнів, а в палаті 15–20 хворих, а лікарів і вчителів удесятеро менше… Тоді, може, нормативи і контрольні цифри бюджету ми зможемо виконати. Та хіба це буде соціально спрямований бюджет?

Місцеве смоврядування – це і є держава, це і є Україна, це і є громадянин. Треба або погодитися з цим, або сказати: навіщо воно нам взагалі потрібне як управлінський інститут?


Не фантазуватиму стосовно 11 мільярдів

Так прем'єр Юлія Тимошенко відреагувала на пропозицію Бюджетного комітету стосовно фінансування видатків по місцевому самоврядуванню, не враховуючи заробітної плати. Однак і сама нагадала, як, коли очолювала Бюджетний комітет, разом з представниками самоврядних громад, "проходили по ключових позиціях і проблемах, намагалися знайти вихід із становища, не руйнуючи балансу бюджету. Тоді, каже Юлія Володимирівна, відпрацювали спеціальний механізм дотування областей, щоб не переганяти гроші до центрального бюджету і назад, відпрацювали систему взаємозаліку по колосальних боргах тощо…

Так само запропонувала Ю.Тимошенко пройтися й по нинішньому балансу і по можливості виправити перекоси, загалом становище фінансування самоврядних громад.


Де братимуть гроші?

Серед ключових джерел наповнення бюджетів Тимошенко назвала такі ресурси:

– продаж землі несільськогосподарського призначення на аукціонах;

– виведення з тіні виплати заробітної плати;

– виплата заробітної плати взагалі, щоб вона відповідала рівню прибутковості;

– проведення реальної приватизації “Криворіжсталі показувати у прямій трансляції по телеканалам.
Наступного року планується провести відкритий аукціон Укртелекому, військових містечок тощо.

А крім цього запропоновано ще три програми, котрі закладатимуться в проекті бюджету, змінах до законів, в доходах до бюджету. Це:

– оптимізація оподатковування банків, бо "податок на прибуток для банків ще залишається добровільною темою за рахунок певних складових";

– "страхові компанії є національними мінімізаторами сплати податку на прибуток по всіх суб'єктах, котрі користуються їхніми послугами";

– “продовження роботи з офшорними зонами по експорту високоліквідної продукції і заниженню ціни при експорті, залишаються в офшорних зонах значні частини наших з вами прибутків”.

А наостанок Юлія Тимошенко звернулася до Бюджетного комітету парламенту:"Той баланс, який буде подано першим, разом опрацювати, зробити його найоптимальнішим, щоб до 15 вересня, коли треба вносити бюджет, ми мали проект, який враховує всю критичну масу пропозицій Верховної Ради. Щоб ми шукали консолідацію і щоб нам політика не завадила прийняти бюджет достроково, так, як ми ще ніколи в житті не приймали, Хочу побажати нам всім успіху в цьому".

Автор: ВікторіЯ СВІТЛАНОВА

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата