№9, травень 2005

"Наші блатні статті, – це зарплати і пенсії",

або “Люмпенізований” бюджет, м'який пакет і відрізана коса

8 вересня уряд Юлії Тимошенко відправлено у відставку

На дев'ятий день, як учасники Констультативно-дорадчої ради одержали певні сподівання, уряд Тимошенко опинився у відставці. Це означає, що 15 вересня проект бюджету не буде внесено на розгляд Верховної Ради. Отже, перерваний бюджетний процес можна вважати проблемою номер один.

Чи стачить сил новому урядові, навіть якщо в ньому й залишиться певна кількість прізвищ з уряду Тимошенко, йти шляхом на кшталт "стоп – контрабанді" й "прихлопувати" тіньові схеми з таким смаком, як це робила прем'єр, залучаючи в такий спосіб додаткові мільярди на зарплати? До речі, пані Тимошенко на тому засіданні Констультативно-дорадчої ради з усмішкою на вустах заявила: "У нас нема блатних статей (малося на увазі у проекті бюджету. – Авт.). Усі наші блатні статті – це зарплати і пенсії".

Такий бюджетний процес Президент Віктор Ющенко назвав люмпенізованим, видавлюючи з себе "причини" відставки уряду Тимошенко 8 вересня. А може, це і є сигнал до відступу від проголошених кроків назустріч людям?

Утім, усіх нас поспішили переконати, що, мовляв, сильні світу цього – Путін, Шрьодер, Квасневський, Нємцов і навіть Саакашвілі, котрому приписували романтичні стосунки з Тимошенко, – не бачать в усуненні її з прем'єрської посади нічого особливого (отака вона, чоловіча дружба!). Та собака заритий, мабуть, не тільки в цьому. Провідний американський експерт з українських питань центру Карнегі у Вашингтоні Ослунд, здається, висловив в інтерв'ю журналістам те, про що багато хто з друзів думав. За його словами, "тепер уже ніхто не назве Президента Ющенка м'якотілим". Ось, виявляється, в чому сенс, ось яка ціна іміджу! Проте йдеться й про інший імідж: відставкою уряду Юлії Тимошенко "прикривається ганебна відставка корумпованих кумів та найближчого оточення Президента".

Сам Ющенко, втім, намагався зберегти дух команди, як він каже. Мовляв, було запропоновано певні умови, досягнуто якихось певних домовленостей, котрі за ніч було зруйновано. І не ним. Утаємниченість, з якою Президент країни веде мову про домовленості заради збереження духу єдиної команди, наштовхує на думку, що оприлюдненню ці домовленості не можуть підлягати, бо тоді загалу стане зрозуміло, хто є хто і чому "домовленості" зруйновано. Їх називають "м'яким пакетом". Мабуть, те, що в нього поклав Ющенко, не можна показувати людям… Микола Томенко оцінив той пакет так: "Їй залишилося тільки хіба що косу відрізати…"

У нашому політикумі виносити сміття з "хати" – моветон. Учинок Зінченка, котрий спробував це зробити, нашоукраїнці-парламентарії засудили, як сказав в одному з інтерв'ю один із політиків. Та якби то тільки Зінченко хотів очищення "хати". А що Тарас Стецьків? Йому також захотілося вільно дихати! А інші соратники з Майдану? Ющенко каже, що вони й надалі залишатимуться його друзями. А він їхнім? Та до чого тут дружба?

За словами самого Віктора Андрійовича, секретар Ради національної безпеки і оборони України був наділений небаченими досі повноваженнями. А навіщо? Навіщо ви, Вікторе Андрійовичу, підписали той указ, що суперечив самій Конституції? По дружбі, з приязні? То було одне з перших безвідповідальних рішень Президента країни, якому "небачено", безмежно довіряли. А перед цим указом були інші призначення, котрі не мали нічого спільного з призначенням професіоналів. Натомість великою мірою – як винагорода за принципом особистої відданості…

Влада – це не хата, родина, діти, невістки, свекрухи й тещі. Не друзі й не вороги. Влада – це й не "польові командири”, особисті охоронці, радники, помічники та кабінетники. Це передусім довіра людей, котрі владу дають і називаються НАРОДОМ.

А чи буде довіра, як косу відрізати? Кажете, “люмпенізований” бюджет...

Напередодні саме Юлію Тимошенко визнано людиною року у Східній та Центральній Європі саме за внесок у розвиток економіки своєї країни…

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Бельгія розслідує ймовірне втручання РФ у виборчу кампанію в ЄС Сьогодні, 12 квітня

Нідерланди виділили додатковий мільярд євро на військову допомогу Україні  Сьогодні, 12 квітня

Заступник Єрмака переходить працювати в МЗС  Сьогодні, 12 квітня

Боррель хоче від міністрів ЄС "сміливих рішень" для України Сьогодні, 12 квітня

Зеленський закликає ЄС почати переговори про вступ із Україною в червні Сьогодні, 12 квітня

Дуда: Польща може передати Україні радянські ракети для ППО Сьогодні, 12 квітня

В Європарламенті визнали, що не зможуть натиснути на держави ЄС щодо Patriot Сьогодні, 12 квітня

Прем’єр Словаччини: Ми не будемо створювати перешкоди на шляху України в ЄС Вчора, 11 квітня

Шмигаль після зустрічі з Фіцо розповів, як Словаччина долучиться до "формули миру" Вчора, 11 квітня

ЗМІ дізналися ідеї Трампа щодо НАТО і примусу України й РФ до переговорів Вчора, 11 квітня