передплата Українською | In English

№9, травень 2005

Тріумф

Тріумфальна перемога українських митців на Х Міжнародному конкурсі балету, що відбувся у Москві, засвідчила: такого блискучого успіху здатен досягти лише колектив світового рівня. Саме таким і є Національний театр опери та балету України. Протягом десяти днів майстри класичного танцю демонстрували чудове володіння технікою, артистизм і притаманний лише майстрові стиль.

Вісім здобутих у творчому змаганні найвищих нагород є беззаперечним визнанням таланту артистів мистецької школи українського балету. Золоті медалі вручили Віктору ІЩУКУ та Ярославу САЛЕНКУ, срібні нагороди – Наталії ДОМРАЧЕВІЙ та Івану КОЗЛОВУ, бронзову – Наталії МАЦАК і диплом конкурсу – Катерині АЛАЄВІЙ.

А пальму першості здобув Денис МАТВІЄНКО. Міжнародне журі визнало його найкращим танцівником світу й удостоїло найвищої нагороди – Гран-прі конкурсу. Разом із дружиною Анастасією МАТВІЄНКО (їй присуджено золоту медаль) вони виконали легендарне па-де-де з "Корсара".

Ще навчаючись у Київському хореографічному училищі, Денис почав танцювати на сцені Національного театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка головні партії. Серед них Зигфрід, Дезире, Принц ("Лебедине озеро", "Спляча красуня", "Лускунчик" П. Чайковського), Базіль ("Дон Кіхот" Л. Мінкуса), Альберт ("Жизель" А. Адана), Ескамільйо ("Кармен-сюїта" Ж. Бізе–Р. Щедріна) та інші.

Нині його ім'я добре відоме шанувальникам класичного танцю далеко за межами України. Адже Денис Матвієнко неодноразово ставав переможцем на міжнародних конкурсах. Блискучу манеру виконання, яскраву характерність визнали ще 1996 року на ІІ Міжнародному конкурсі артистів балету імені Сержа Лифаря (ІІ премія), а на Міжнародному конкурсі в Люксембурзі в 1997-му він став володарем Гран-прі та золотої медалі. Через рік знову здобув перемогу – Гран-прі на ІІІ Міжнародному конкурсі імені Р. Нурієва.

Молодий танцівник у складі балетної трупи Національного театру опери та балету гастролював у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Італії. Президент Міжнародного меморіального фонду пам'яті Анни Павлової і Вацлава Ніжинського Мінорі Очі запросив його на виступи до Японії.

Як же досягає танцюрист такого успіху? На це запитання завжди відповідає усміхнено-стримано:

– Розвиваю все необхідне. Технічну майстерність, артистичну, партнерські якості і своє "я".

Після повернення з Москви артистів балету привітав Голова Верховної Ради Володимир Литвин.

– Ваша блискуча перемога дає можливість продемонструвати усьому світові мистецькі традиції й сучасні творчі здобутки талановитого народу України, – зазначив він. – Нехай і надалі ваше життя в мистецтві уславлює нашу державу, дарує радість усім шанувальникам і вдячним глядачам як в Україні, так і за її межами.

Автор: Оксана ГРЕЧАНЮК

Плакат - брат барикад

Останні новини

Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз – Боррель Вчора, 25 вересня

Французькі депутати хочуть розслідувати ймовірне російське фінансування партій 24 вересня

Зеленський доручив МЗС відреагувати на постачання Іраном безпілотників Росії 24 вересня

Президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН 24 вересня

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні 23 вересня

23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ 23 вересня

Берлусконі напередодні виборів спричинив скандал заявами про вторгнення Путіна 23 вересня

Трибунал для Путіна, Захід коментує ядерні заяви РФ, Ізраїль продає "Залізний купол": новини дня 23 вересня

Пентагон: ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України 23 вересня

Зеленський утворив робочу групу для створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ 22 вересня