Журнал Віче №5, березень 2013

ВЛАДА
Парламент запрацював!

22 лютого друга сесія Верховної Ради сьомого скликання таки відкрилася. Народні обранці 339 голосами ухвалили в цілому проект закону про внесення змін до статті 47 Закону «Про Регламент Верховної Ради України».…

ВЛАДА
Європерспектива. Конкретні сигнали чи жорсткі вимоги?

Більш як 20-річний досвід вироблення власної позиції на межі геостратегічних інтересів могутніших гравців міжнародної авансцени увінчався закономірним результатом: 25 лютого 2013 року Українська держава дістала шанс зробити «історичний крок» у напрямі європейського майбутнього.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
«Україна в Європі: пошуки спільного майбутнього»*

За новітнього часу актуального звучання набула проблематика сучасного облаштування світоустрою за наявності цілої низки нових держав, зокрема України та інших країн пострадянського простору.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Переговори: наше життя та правила їх проведення

Усі ми постійно беремо участь у різних видах переговорів – удома, на роботі, на вулиці, у громадському транспорті, на дорозі (особливо в умовах інтенсивного руху). Переговори відбуваються як у порівняно спокійній, звичній обстановці, так і в нештатних, екстремальних ситуаціях.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Чи вмієте ви вести переговори?

Щоб жити в суспільстві, зовсім не обов'язково мати якості, необхідні для дипломатів. Але певна здатність вести переговори полегшує наші взаємини з іншими людьми.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Соціологія права як чинник удосконалення право-державотворення в Україні

Хотілося б розпочати наш науковий виклад тим, що ми не маємо наміру дискутувати з приводу, чи є напрям «соціологія права» складовою соціологічної науки, чи більше належить до правових.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Фундатор вітчизняної академічної науки

Серед видатних учених-природознавців, тісно пов’язаних із Україною, чільне місце належить академікові Володимиру Івановичу Вернадському, котрий зробив значний внесок у розвиток таких наук, як геологія, біогеохімія та геохімія, радіогеологія, мінералогія, кристалографія.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Дорогами долі

Сергій ГУСАРОВ – відома в Україні людина, народний депутат України V та VI скликань, а до цього – протягом чотирьох каденцій депутат Харківської обласної ради.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Після сенсації. Інтерв’ю з чемпіонкою світу з шахів Анною УШЕНІНОЮ

За всю 85-річну історію розіграшу шахової корони серед жінок найнесподіванішим став підсумок чемпіонату світу, що відбувся наприкінці минулого року в Ханти-Мансійську.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Грай самостійно!

Перед початком чергового депутатського турніру «Парламентська партія», що вже в чотирнадцятий раз відбувся в стінах Верховної Ради, пролунав, як на змаганнях найвищого рівня, Державний гімн України.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Обирай альма-матер!

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ» на початку березня провели IV Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти-2013».…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Як протидіяти міжнародному тероризму?

Своїм баченням еволюції міжнародного тероризму з «Вічем» поділився професор кафедри міжнародного права київського Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету Аріф ГУЛІЄВ.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Більше конкуренції – менше тиску

Відомі фахівці у сфері міжнародного конкурентного права, представники іноземних антимонопольних відомств і міжнародних організацій зустрілися в Києві 28–29 січня під час проведення міжнародного семінару та прес-конференції на тему: «Стратегія розвитку конкурентного законодавства в Україні та огляд міжнародного досвіду».…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Києву – вибори мера в два тури

Учасники організованого Комітетом Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування «круглого столу» обговорили найважливіші організаційно-правові та фінансові засади місцевого самоврядування в місті Києві, а також проблеми законодавчого забезпечення проведення виборів Київської міської ради та Київського міського голови.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Реформа місцевого самоврядування покликана дати поштовх творчому началу громад

Більшість представників органів місцевого самоврядування, лідери асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти й фахівці-практики одностайно стверджують, що в місцевому самоврядуванні нагромадилася критична маса проблем, які можуть «вибухнути» будь-коли.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Його душа - в авіації, а щастя - в Україні

Для переліку всіх досягнень, офіційних звань, титулів і нагород цієї людини знадобиться не одна журнальна сторінка. Його ім’я добре відоме у світових авіаційних колах, бо пов’язане з найбільшим у світі транспортним літаком.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Наталія Дзюба і місто її мрії

Яготин, що більш як за сотню кілометрів від столиці, були часи, вважався неперспективним. Зламати цей стереотип та перетворити Яготин на найкраще місто взялася Наталія Дзюба – єдина жінка-міський голова на Київщині.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Громада визначає пріоритети, залучає інвесторів і має закономірний результат

Макарівський район Київщини відзначає своє 90-річчя. Про здобутки і перспективи наша розмова з головою районної ради Віктором ГУДЗЕМ.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Робочі місця на селі як індикатор успішності реформ

У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка працює викладачем Іван Іванович КАЧАН. 2006 року його обрали сільським головою Великої Бугаївки, що у Васильківському районі Київщини. На цій посаді перебуває вже другу каденцію. Проживає у Василькові.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Петро МУСІЄНКО: «Знаю, як відродити село»

Трохи більш як два роки тому Петра Мусієнка обрали головою Володарської районної ради Київської області. На його переконання, сільські проблеми можна розв’язати шляхом створення спілок власників земельних паїв.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Швидкі» - на приколі, санаторії - у «дерибані»

У Криму всі станції швидкої допомоги, й зокрема ялтинська, мають бути об'єднані під крилом республіканського Центру екстреної медицини – такою нібито є вимога Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Кіровоградщина. Центральний регіон-2015

Кіровоградщина сьогодні серед провідних регіонів України за кількома основними напрямами життєдіяльності. З-поміж головних, звичайно, економічний розвиток. Область розташована в центрі України, має величезні сировинні запаси та об’єкти їх видобутку, тож є енергетичним серцем держави.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Вовки загрози оминають

У селі Стецівка Звенигородського району на Черкащині вовчицю з чотирма дитинчатами побачили ще влітку. Звірі не обмежилися ласуванням на звалищі, ночами мали за здобич домашніх тварин, птицю. Згодом вовк напав удень і на жительку села.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Якщо не я, то хто?»

– запитав себе Володимир ШМАТЬКО, наймолодший голова Білівської сільської ради у Тернопільській області, і почав господарювати…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Соціальне партнерство: власник – мешканцям

Агенція регіонального розвитку Кам’янка-Бузького району піклується про громади Добротвора і Стародобротвора Рішеннями сесій Добротвірської селищної та Стародобротвірської сільської рад започатковано соціальне партнерство громад із Агенцією регіонального розвитку Кам’янка-Бузького району на Львівщині в таких напрямах, як підтримка розвитку підприємництва, забезпечення…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Коли штраф екологічної інспекції попереджувальний...

Голови сільських рад Богородчанського району на Івано-Франківщині розповіли «Вічу» про перевірки місцевої Державної екологічної інспекції, які перетворилися на формальне відбування своєї місії – набрати планову кількість штрафів.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Заступник голови Волинської облради Валентин ВІТЕР: «Якщо ти не займешся політикою, то вона займеться тобою»

Живий класик гумористичного жанру Михайло Жванецький стверджує, що позитивні зміни в будь-якій країні можуть розпочатися лише за умови, коли «начальник, спеціаліст й інтелігент» будуть в одній особі.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Юзівський проект не становить екологічної загрози, зате може дати значну економічну вигоду як Україні загалом, так і мешканцям Харківської області зокрема»

- заявив 20 лютого в Харкові на прес-конференції віце-президент компанії Shell по Україні Грехем Тайлі.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Епідемічний триптих

У парламентському Комітеті з питань охорони здоров’я впродовж трьох днів обговорювали теми, що стосуються як життя кожного співвітчизника, так і нації загалом.

←попередня  1 2  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сікорський: Краще пустити заморожені кошти РФ на зброю для України, а не її відбудову Сьогодні, 19 березня

ЗМІ: Президент Румунії затвердив майбутнє навчання українських пілотів на F-16 в країні Вчора, 18 березня

Міністри країн ЄС погодили 5 млрд євро для допомоги Україні зброєю на 2024 рік Вчора, 18 березня

Шмигаль назвав п’ять ключових секторів України як майбутнього члена ЄС Вчора, 18 березня

Кабмін затвердив план реформ, за виконання яких Україна отримає 50 млрд від ЄС Вчора, 18 березня

Шмигаль підтвердив бажання України почати переговори з ЄС у першому півріччі Вчора, 18 березня

ЗМІ: Британія радить Україні тримати оборону на сході і зосередитися на ударах по Криму 17 березня

Макрон пояснив, як він прийшов до ідеї щодо іноземних військ в Україні 17 березня

Макрон: Приїду в Україну з конкретними пропозиціями і рішеннями 17 березня

"Радіо Свобода": Угорщина знову скаржиться державам ЄС на "утиски угорців" в Україні 16 березня