Журнал Віче №3, лютий 2011

ВЛАДА
Нам треба навчитися слухати й чути одне одного

Із виступу Голови Верховної Ради Володимира Литвина 14 січня 2011 року під час закриття сьомої сесії Верховної Ради VІ скликання…

ВЛАДА
Визначальна сесія

1 лютого урочисто відкрилася 8-ма сесія Верховної Ради України VI скликання Із вітальним словом до парламентаріїв звернувся Президент Віктор Янукович. Пообіцяв: «Робота в нас буде напруженою, а наші кроки – доленосними».…

ВЛАДА
«За критеріями ООН бідними є майже 81 відсоток населення України»

Із щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни КАРПАЧОВОЇ про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні Протягом 2010 року до Омбудсмана звернулося 82 тисячі людей.

ВЛАДА
Добровільне рабство за кордоном?

До редакції надійшов лист від читача Віталія Піковського з міста Новограда-Волинського Житомирської області, який наводимо з певними скороченнями.…

ВЛАДА
«Хоча я в опозиції, але пенсійну реформу ганити не буду»

Такої думки народний депутат України Микола КУЛЬЧИНСЬКИЙ (фракція «НУ-НС») – голова підкомітету з питань законодавства у сфері пенсійного забезпечення та пенсійної реформи Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.…

ВЛАДА
Удосконалюємо виборче законодавство

«Нині вже практично готовий проект Виборчого кодексу. Ми обіцяли, в тому числі й нашим колегам із Євросоюзу, що в період, коли в нас не буде виборів, ми підготуємо ґрунтовний документ – Виборчий кодекс.

ВЛАДА
Ода єдності народу

Парламентські слухання на тему «Українці у світі» порушили питання ролі, місця і значення українців у світовій цивілізації, наголосив головуючий на засіданні Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Русини і мова

На південно-західних схилах Карпат з давніх-давен живуть русини. У журналі «Віче» торік я розповів про цю слов’янську етнонаціональну спільність (див.: Іван Мигович. Русини в Україні: статус, проблеми та перспективи // Віче, 2009, № 4, с. 50–54).

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Конституціоналізм – дороговказ у школу демократії

Українська держава, яка протягом тривалого періоду була відірвана від цивілізаційного прогресу, впровадження фундаментальних загальнолюдських цінностей, прагне поступово, але не послідовно, інтегруватися до міжнародно-правової системи захисту прав особи.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Теоретичні засади конституційного правосуддя на сторінках нової книги відомих науковців

За 15 років функціонування вітчизняного конституційного правосуддя вже склалася вагома конституційно-судова практика. На ній і будується наука про конституційну юрисдикцію, формується доктрина судового конституціоналізму, що дає підстави для проведення серйозних теоретичних досліджень.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Конституционное правосудие в Украине: становление полноправного независимого института государственной власти*

Селиванов А., Стрижак А. Вопросы теории конституционного правосудия в Украине: актуальные вопросы сов­ременного развития конституционного правосудия. – К.: Логос, 2010. – 272 с. ---- * Публікується мовою оригіналу.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Волинь багатіє знаннями

Нині Волинський національний університет імені Лесі Українки – потужний освітній осередок. Його історія розпочалася 1940 року, коли було створено Луцький державний учительський інститут зі 135 студентами та 50 викладачами. Перервану під час Другої світової війни діяльність заклад відновив 1946 року.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Віталій КУРИЛО: «І знамениту пісню «Подмосковные вечера» написав наш студент»

У березні Луганський національний університет імені Тараса Шевченка святкує 90-річчя Це один із найкращих вищих навчальних закладів країни, який протягом останніх 5 років тримається серед перших 25 позицій рейтингу «ТОП-200 Україна».

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Без секретаріату як без рук

На державних службовців повсякчас нарікають за бюрократизм, казенщину, крючкодерство. Ніде правди діти: чиновники часто дають підстави для обурення праведної громади. Проте слід зауважити й неабияку відповідальність, якою обтяжені посадовці, ухвалюючи доленосні для країни чи окремішніх людей рішення.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Узагальнення ефективності застосування законодавства про оренду державного та комунального майна

Комітет з питань економічної політики в порядку парламентського контролю постійно аналізує практичні результати застосування державними органами та органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами Закону України «Про оренду державного та комунального майна», а також низки пов’язаних із ним законів і…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Державний акт на землю – через «єдине вікно»

З 1 січня 2011 року набрали чинності дві постанови Кабінету Міністрів України, які значно спрощують процедуру оформлення державних актів на право власності на земельні ділянки.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Земле, ти чия?

Місцеві громади обурені законопроектом Міністерства аграрної політики та продовольства, згідно з яким розпоряджатимуться й управлятимуть землями в межах населених пунктів державні адміністрації, а не органи самоврядування. Цей парадокс хочуть закріпити в Земельному кодексі України вже найближчим часом.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Ну що, здавалося б, вода?

Либонь, несила відмовитися від радянської системи організації влади, за якої самоврядування слугує лише милицями для всесильного держапарату на місцях. Вибудувана догори дриґом піраміда місцевого самоврядування розчавлює виборного посадовця, робить його «коліщатком і гвинтиком» у державному механізмі.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Ми крок за кроком змінимо ситуацію в країні на краще. Іншого шляху в нас просто немає!» – переконаний голова Одеської обласної ради Микола ПУНДИК

Одеська область – найбільший регіон України, її площа (понад 33 тисячі квадратних кілометрів) майже така, як територія сучасної Молдови й Придністров’я разом узятих. Водночас Одещина – це економічно досить розвинений край з великими потенційними можливостями.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Бурштиновий шлях»

Таку назву має міжнародний проект, у якому Україну представляє Рівненська область. Оскільки через її територію пролягає ще й потужний транзитний коридор, гостям Євро-2012 цього шляху просто не оминути.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Нам ділити нічого, окрім відповідальності…»

З перших днів 2011-го трудова Черкащина набирає робочого ритму. Незважаючи на певні економічні й соціальні труднощі, люди з гарним настроєм беруться за виконання наміченого. Тон задають органи місцевої влади, зокрема й обласна рада.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Cільська рада таки має владу

Ранкове сонце в Бачкуриному раптово вигулькує з-за верховіть дерев, посаджених либонь ще при поміщикові Гуляницькому. Сільську тишу полохає кукурікання півня. Бачкурине прокидається від сну.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Як у Жашкові на базарі...

Унікальний досвід організації торгівлі худобою та ефективного землекористування Вступаючи до Світової організації торгівлі, Україна взяла на себе певні зобов’язання, зокрема в аграрній сфері. Так, обіцяли з 1 січня 2010 року заборонити будь-який продаж м’яса тварин, забитих у дворах.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Доступне житло – міф чи реальність?

Севастополь прийняв регіональну програму будівництва доступного житла для 2193 сімей міста в період з 2010 по 2017 рік…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Водними ресурсами треба дорожити

Трубізьке міжрайонне управління водного господарства, що на Київщині, – підприємство за багатьма параметрами унікальне. Створене більш як півстоліття тому, воно пройшло непростий шлях становлення, реорганізацій, але, як і за радянських часів, залишається лідером галузі. І це не просто слова.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Нова Мекка на мапі світу

За всіх часів до Криму стікалися й поступово змішувалися, змінюючись і поширюючись, культурні традиції та вірування. Це пов'язано з тим, що на територію цього благодатного краю завжди претендували різні племена – для збирання данини, наступного освоєння та розселення.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Підкорені висоти полковника Бондаря, або «Лучше гор могут быть только горы!»

У травні 2010 року з’явилися повідомлення більшості інформаційних світових агентств про те, що українські альпіністи підкорили п’яту за висотою і одну з найбільш важкодоступних вершин нашої планети – пік Макалу (8463 м). Захід проводили під патронатом Президента України Віктора Януковича.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Ми захищаємо честь і права ветеранів»

В Одеській області нині проживає понад 600 тисяч пенсіонерів і ветеранів війни та праці, військової служби.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
І тих днів не змовкне слава...

Останнім часом деякі вчені-історики та відповідальні працівники Центрального державного архіву громадських об’єднань України піддають сумніву зафіксовані в архівних документах та виданнях історичної й меморіальної літератури відомості про кількість учасників підпільно-партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війни (1941–1945…

←попередня  1 2  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Парламент Греції не зміг оголосити вотум недовіри уряду Сьогодні, 29 березня

Молдова не підтверджує дані про проліт ракет своєю територією під час удару РФ по Україні Сьогодні, 29 березня

Прем’єр Бельгії: Деякі євродепутати поширювали роспропаганду за гроші Сьогодні, 29 березня

1 млн снарядів навесні, новий пакет зброї з Німеччини, переговори з урядом Польщі: новини дня Сьогодні, 29 березня

Прем’єр: Україна домовилася з ЄС про пріоритетний скринінг законодавства у сфері агрополітики Сьогодні, 29 березня

Рада Україна-НАТО зібралась у Брюсселі через останні удари РФ по інфраструктурі Сьогодні, 29 березня

Зеленський розповів про розмову зі спікером Палати представників США Джонсоном Сьогодні, 29 березня

Польські ЗМІ розповіли, як Туск переконав Макрона змінити умови імпорту не на користь України Вчора, 28 березня

Шмигаль прибув на міжурядові переговори до Варшави Вчора, 28 березня

Болгарію чекають дострокові вибори: ще одна партія відмовилась формувати уряд Вчора, 28 березня