У Львові представники громадських організацій та голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка зібралися з нагоди 69-ї річниці операції «Вісла» й поклали квіти до пам’ятного знаку, де буде встановлено пам’ятник жертвам депортацій українців, повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.
– Наше завдання сьогодні – не загубити історичну пам’ять. Я дуже хотів би, щоб ми пам’ятали про те, де народились наші батьки, бабусі й дідусі. Щоб ми передавали цю історичну пам'ять не лише через свій рід, а поширювали самобутню українську культуру серед людей на Львівщині та інших областях країни, – сказав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
На завершення урочистого заходу всі присутні виконали Державний гімн України.
Операція «Вісла» – етнічна чистка, здійснена 1947 році (початок – 29 березня) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Вона полягала в примусовій депортації (виселенні) з використанням збройних сил вказаних країн українців із Лемківщини, Посяння, Підляшшя та Холмщини на ті території в західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині.
Автор: Лариса МАРЧУК.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Ексдержсекретар Трампа розповів, яким може бути його "мирний план" для України
Сікорський про дозвіл Україні бити вглиб РФ: Крапля камінь точить
Як знайти надійний пункт прийому алюмінію в Києві?
Почему опытные туристы выбирают Lowa
Порівняння вісків для виготовлення свічок
Президент Словаччини погрожує Україні через припинення транзиту роснафти
Чехія готує нову ініціативу з постачання Україні снарядів на 2025 рік
Штаб Трампа подав скаргу на Гарріс через передачу грошей із фонду Байдена
Польський міністр назвав вирішення історичних суперечок щодо Волині умовою вступу України до ЄС
Голова Секретної служби США, яка не попередила замах на Трампа, подала у відставку